skrypcik do autom. zliczania punktow/godzine

Zaczęty przez caminoix, 21 Sierpień 2007, 14:32

caminoix

hej :)



napisałem mały skrypcik, ktory automatycznie wylicza, ile sie dostaje punktów za godzinę w danym projekcie.



uzycie:

boinc_pph.pl url userid

gdzie:

url - adres strony projektu, to, co jest przed "home.php", jak sie zalogujecie na strone domowa;

userid - id w danym projekcie (jest wypisane na stronie domowej w projekcie, na dole, jako "Account number used in URLs").



wymaga:

perl

perl-libwww



dziala na linuxie i macu; na windowsach nie mam, jak przetestowac, ale to jest w perlu, wiec chyba tez powinno ruszyc.



na razie to jest wersja 0.1, czyli moze nie dzialac, spalic procesor i zagryzc kota. bardzo prosilbym o zgloszenie powyzszych na kstachowski{---malpa---}o2.pl.



plik jest dostepny tutaj. po sciagnieciu na linuxie i macu mozna mu nadac atrybut wykonywalnosci przez "chmod +x boinc_pph-0.1.pl"; na windowsach - sorry, nie wiem.



ps. jesli by ktos czytal ten skrypcik, to prosze nie bijcie, to moje pierwsze cokolwiek w perlu :)







opis najnowszej wersji skryptu autorstwa caminoix'a jest [moderacja: link nie aktualny]tutaj[/]

bartsob5

bartsob5

trzeba sobie samemu skompilowac? z czym to sie je wlasciwie ??? (to jest takie do przegladarki czy aplikacja konsolowa?)

Payo72

Programik działa fajnie. Nawet pod winows!
Trzeba tylko zainstalować ActivePearl i uruchomić skrypt w oknie dos.
Niestety adres url i nr użytkownika musiałem umieścić bezpośrednio w programie
(można go zmieniać notatnikiem) no i polskie czcionki trzeba było zmienić na dosowe.
Dla mnie bomba.
Jeśli autor się zgodzi mogę umieścić zmieniony przeze mnie kod.

ActivePerl:
http://www.activestate.com/store/download_file.asp x?binGUID=7bee122c-b485-475b-a2f2-93a9927d354e


caminoix

---------- 03:30 22.08.2007 ----------

oj, sorry, jakos mi sie wydawalo, ze skrypty w perlu sa na tyle popularne, ze wszyscy beda jakos po prostu wiedzieli, co z tym zrobic, sami nie wiedzac, skad :oops: przepraszam.

wiec tak: to jest skrypt, do uzycia w konsoli. i kompilowac go nie trzeba. zdaje sie, ze sie da, ale na pewno nie trzeba.
po kolei nalezy:
1. sciagnac ten plik;
2. otworzyc konsole/terminal/start>uruchom>cmd/cokolwiek w zaleznosci od systemu i przejsc do katalogu, gdzie jest zapisany ten plik;
3a. wpisac "perl boinc_pph-0.1.pl url userid" i enter (url i userid wytlumaczone w 1ym poscie), albo
3b. na linuxie i macu mozna wpisac "chmod +x boinc_pph-0.1.pl", a pozniej wykonywac go przez "./boinc_pph-0.1.pl url userid"

uwaga
zeby to w ogole zadzialalo, trzeba miec zainstalowane:
perla
perl-libwww*

* nie jestem pewien, jak to wyglada z paczkami dla roznych systemow; na linuxie (arch) jest w repozytorioum extra; na macu sciagnalem przez macports

mam nadzieje, ze to jest zrozumiale i przydatne.

ponizej przykladowy wynik dzialania:
~/devel/perl $ ./boinc_pph-0.1.pl http://abcathome.com/ 8678

### host nr 1 (id 21261)
procesor:
system: Linux 2.6.21-suspend2
średnio punktów na godzinę: 33.242
średnio dostajesz 134.468% żądanych punktów

~/devel/perl $ ./boinc_pph-0.1.pl http://boinc.bakerlab.org/rosetta/ 115685

### host nr 1 (id 544018)
procesor: Power Macintosh [Power Macintosh Model PowerMac10,1]
system: Darwin 8.10.0
średnio punktów na godzinę: 3.936
średnio dostajesz 64.503% żądanych punktów

### host nr 2 (id 560323)
procesor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+
system: Linux 2.6.21-suspend2
brak zadań zakończonych sukcesem


---------- 03:46 ----------

Cytat: "Payo72"Programik działa fajnie. Nawet pod winows!
Trzeba tylko zainstalować ActivePearl i uruchomić skrypt w oknie dos.
Niestety adres url i nr użytkownika musiałem umieścić bezpośrednio w programie
(można go zmieniać notatnikiem) no i polskie czcionki trzeba było zmienić na dosowe.
Dla mnie bomba.
Jeśli autor się zgodzi mogę umieścić zmieniony przeze mnie kod.

super, bardzo sie ciesze, ze Ci dziala! i dzieki za informacje, jak to zrobic na windzie :)
a dlaczego musiales url i userid wpisywac do programu? na win perl jakos inaczej przyjmuje argumenty? pojawil Ci sie moze jakis komunikat o bledzie? chcialbym to sprobowac naprawic.
i moglbys mi, prosze, wytlumaczyc, jak z ta zamiana czionek, co to sie robi?

kod, oczywiscie, mozesz umiescic i w o ogole zrobic z nim cokolwiek zechcesz :) gdyby kogokolwiek to interesowalo, to oglaszam, ze skrypcik jest na gpl'u.

dzieki :)

Payo72

Argumenty juz działają, poprostu nie wiedziałem jak je wprowadzić.
Niestety nie znam perla, poprostu trochę improwizowałem, żeby zaczął działac pod windą.
W pracy programuje maszyny przemysłowe w przeróżnych językach więc
czasem coś mi się uda. Właśnie tchnąłes we mnie nowego bakcyla, chyba
postaram się poznać troche perl. Zadziwiony jestem małą objetością kodu twojego
programu. Pisząc coś takigo VB albo C sopdziewałbym się czegoś znacznie dłuższego.
Chociaż moja znajomoś tych języków też jest znikoma, czasem muszę pobrać dane
z jakiejs maszyny, wrzucić do bazy i wyświetlić to w jakimś formularzu, ot.. całe moje programowanie


Bober

Zrobilibyście jakąś wersję na windę dla zwykłych śmiertelników, proszę?

Payo72

c.d.

wracając do zmian, które zrobiłem:
1. skrypt wywalał się odrazu na pierwszej linii
       #!/usr/bin/perl -wT
   choć jak przypuszczam jest zaremowana, wiec ją poprostu usunąłem

2. w DOSie nie można zmienić koloru czcionki wieć komendy typu color("blue")
   powodują wyswietlanie dziwnych znaczków na ekranie, zatem też je wyrzuciłem

3. plik zapisałem jako TXT z kodowaniem znaków DOS a nie ANSI

Efekt graficzny nie powala na kalana ale wszystkie potrzebne inforamacje
wyświetala sie prawidłowo


Cytat: "Bober"Zrobilibyście jakąś wersję na windę dla zwykłych śmiertelników, proszę?

Jutro wieczorem zamieszczę linki do plików i szczegółową istrukcję.


caminoix

Payo72

Cytat: "Payo72"Argumenty juz działają, poprostu nie wiedziałem jak je wprowadzić. Niestety nie znam perla, poprostu trochę improwizowałem, żeby zaczął działac pod windą.
a, to luzik, to sie ciesze :)

Cytat: "Payo72"Właśnie tchnąłes we mnie nowego bakcyla, chyba postaram się poznać troche perl. Zadziwiony jestem małą objetością kodu twojego programu. Pisząc coś takigo VB albo C sopdziewałbym się czegoś znacznie dłuższego.
tak, ja sam nie moge wyjsc z podziwu :) ze mnie tam zaden programista, ale kilkoma jezykami sie bawilem troche i musze przyznac, ze tak krotko, jak w perlu wychodzi, to prawie nie do wiary. to niby zaden skomplikowany program, ale mysle, ze w vb, czy c juz by sie zrobilo z tego cos skomplikowanego. haskell tez jest fajny pod tym (oczywiscie, nie tylko) wzgledem, ale nie mam czasu usiasc do niego na porzadniej :(

dzieki za podciagnieta wersje windowowa! :) a tak w ogole, to nie wiesz przypadkiem, czy by sie tego nie dalo wkompilowac ze wszystkimi zaleznosciami (calymi obiema, hehe) do jednego exeka?


Bober

taki troche kozacki opis, jak to odpalic na windzie jest wyzej w 1ym i 3im poscie Payo72 i moim drugim, ale skoro Payo72 tak milo obiecal to udostepnic, to moze juz faktycznie nie ma co kombinowac.

bartsob5

az mnie korci zeby to przerobic na c :D

z tymze moge miec troche klopotow bo wciaz nie kumam wxowej obslugi protokolu http i ftp...

Bober

Cytat: "caminoix"
Bober

taki troche kozacki opis, jak to odpalic na windzie jest wyzej w 1ym i 3im poscie Payo72 i moim drugim, ale skoro Payo72 tak milo obiecal to udostepnic, to moze juz faktycznie nie ma co kombinowac.

No właśnie. Trochę za kozacki jak na moją leniwą osobę. Dzięki Payo72 :D

caminoix witamy na forum i dziękujemy za program  =D>

caminoix

bartsob5

Cytat: "bartsob5"az mnie korci zeby to przerobic na c :D
z tymze moge miec troche klopotow bo wciaz nie kumam wxowej obslugi protokolu http i ftp...
hehe, przerob, przerob. bardzo ciekawie bedzie porownac. jak kiedys bede mial wiecej czasu (choc poki co sie nie zanosi :/), to bym zrobil haskellowa i nemerle. Payo72 zrobi jakies maszynowe, az z czasem zalozymy wlasne 99 bottles ;)


Bober

Cytat: "Bober"No właśnie. Trochę za kozacki jak na moją leniwą osobę. Dzięki Payo72 Very Happy
caminoix witamy na forum i dziękujemy za program Applause
ja tez dziekuje bardzo! i Payo72 i za powitanie :)

Payo72

Udało mi sie znaleźć czas szybciej niż myślałem, a zatem:

1. Ściągamy i instalujemy ActivePerl
        http://www.adcon.pl/Download/ActivePerl-5.8.8.822-MSWin32-x86-280952.msi

2. Śiągamy skrypt perl (poprawiony dla DOS)
        http://www.adcon.pl//Download/boinc_pph-0.1dos.pl


3. Uruchamiamy okienko DOS (START->Uruchom->CMD)

4. W wierszu poleceń wpisujemy:
        perl [ścieżka do skryptu]\boinc_pph-0.1dos.pl url userid
        url koniecznie z http://
        przykład:
        C:\>perl C:\perl\boinc_pph-0.1dos.pl http://www.cosmologyathome.pl 200


bartsob5

hmmm jak narazie to przychodzi mi tylko do glowy napisanie programu ktory przesyla kod z perla do wiersza polecen i go wykonuje a wyniki daje na program... (tylko jak tu zwrocic wynik do pliku?)

a mozna dostac jakis maly tutorial, jaka linia za co odpowiada w tym skrypcie?

Payo72

nowa wersja z zapisem do pliku boinc_pph.log :
http://www.adcon.pl/Download/boinc_pph-0.2dos.pl

Niestety polskie znaki nie wyświetlają sie prawidłowo w wierszu poleceń ale w pliku są ok.


Bober

Fajnie działa. O ile są jakieś wyniki w bazie projektu. No i w QMC coś mi nie łapie. Ale nie można mieć wszystkiego  :P

bartsob5

ja narazie wymiekam na swoim... zrobilem juz calkiem przyzwoity szkielet ktory jeszcze nic nie robi (w sumie..) i zapomnialem o simapie:P

jakos perfidnie nie chce mi sie zaglebiac ani do parsowania plikow html ani do rozumienia perla... moglby ktos zmodyfikowac ten skrypt zeby oddawal srednia dlugosc probek (lub suma dlugosci i ilosc probek), procent (lub liczba) zakonczonych sukcesem (lub porazka, bez roznicy) oraz punkty dostawane za kazda...

skrypt ktory pobiera tylko kod strony html tez moze byc...

(na szczescie wywolanie skryptu przy pomocy terminala (wiersza polecen) jest znacznie latwiejszy...

Payo72

Mała zmana: generuje kolejne pliki dla różnych projektów i userów
http://www.adcon.pl//Download/boinc_pph-0.3dos.pl


bartsob5

Cytat: "Payo72"Mała zmana: generuje kolejne pliki dla różnych projektów i userów
http://www.adcon.pl//Download/boinc_pph-0.3dos.pl
nie ma to jak opensource :D

edit: juz sie chyba nauczylem sciagac strony internetowe :D moze cos da sie z tego zrobic :P

caminoix

ho, ho, widze, ze sie watek rozwinal :)
na razie zrobilem wersje 0.11. nie robi jeszcze wszystkiego tego, co miala robic wersja 0.2 (czyli np. dalej nie bedzie dzialala dobrze na windzie, musze dopiero nad tym usiasc), ale poki co nie mam za bardzo mozliwosci zrobienia wiecej.

bartsob5
to, co chciales, zeby podawal, to chyba da sie zrobic, ale moglbys mi, prosze, powiedziec, do czego Ci to? zeby to przekazywal do czegos innego? moze chcesz jakis konkretny format, czy cos?

bartsob5

nie no teraz to juz sobie powinienem poradzic bez (widziales juz szkielet?)
opanowalem juz sciaganie kodu zrodlowego strony, teraz trzeba to jak najbardziej rozbudowac i zoptymalizowac...

ten skrypt chcialem po to, zeby w razie czego go odpalac tym programem (na wypadek gdybym sie nie nauczyl sciagac strony samemu) jeszcze nie wiem kiedy skoncze... zapowiada sie duzo roboty z tym a jestem rozdarty moralnie, bo przeciez mialem pisac symulator... :/

caminoix

ale czekaj, czekaj. bo ja chyba czegos nie rozumiem. czy Ty teraz piszesz to samo, tylko w c, zeby mozna bylo porownac? sciagnalem sobie to, co wystawiles, ale tam jest tylko jakis exe (czyli lipa, bo nie mam windy) i tekstowe z adresami projektow. czyli inaczej mowiac, nic mi to nie wyjasnilo. jezeli faktycznie piszesz to samo i tylko po to, to tak serio, to nie jestem pewien, na ile to ma sens. tzn. ja zartowalem z tymi naszymi 99 bottles :oops: a jaki symulator miales pisac?

bartsob5

no tak... nie wzialem pod uwage ze pod unixem wcale nie ruszy...

narazie wyglada to tak:


w zamysle chce zrobic to samo tylko jako aplikacja okienkowa o rozszerzonej funkcjonalnosci (umozliwienie porownania roznych projektow w jednym czasie), bez potrzeby bawienia sie wierszem polecenia z perspektywy uzytkownika...


a ów symulator ktorym sie aktualnie zajmuje, ma symulowac roboty lego mindstorm (o ile dobrze pamietam ich nazwe). czyli w praktyce kwadracik ma jezdzic po labiryncie na podstawie wprowadzonego kodu w jezyku NQC... dzis wyszla wersja 0.0.7.5.6, co wskazuje na to, ze narazie symulator nie robic nie wiecej ponadto, ze jest:P

caminoix

a, takie buty. wiesz, co, chyba sie nie ma co dublowac. jezeli chcesz wrocic do symulatora, to ja tez moge wersje okienkowa zrobic, choc na pewno chwile mi to potrwa. ale jezeli chcesz to ciagnac dalej, to ja sobie dam spokoj.
i mysle, ze jednak byloby Ci prosciej i szybciej sie na perla przerzucic. jest bardzo prosty, a okienka tez w nim mozna zrobic (w wx rowniez), ale to juz, oczywiscie, jak wolisz, tylko tak mi przyszlo do glowy, jak zobaczylem opis guzika na screenie i pomyslalem o parsowaniu htmli w c :)

no, no, a kiedy bedzie gotowy ten symulator? zalozyles sobie jakis termin?

bartsob5

jak zaczynalem to mial byc gotowy na wrzesien, ale jesli sie nie uda, to musze skonczyc go do kwietnia (traktowany jest on jako projekt szkolny), w zwiazku z tym ze nie pisze go sam (teoretycznie, bo narazie 100% jest moje) to powinienem sie wyrobic...

ten projekt potraktuje raczej jako trening w c++ i wx (ciezko mi sie przestawic z czystego c na c++... :| ) no i jako taka podstawe do napisania wlasnego programu dzilajacego jak boincstats.com (do tej pory przegrywalem w walce ze sciaganiem plikow z internetu...)

Mchl

Cytat: "bartsob5"a ów symulator ktorym sie aktualnie zajmuje, ma symulowac roboty lego mindstorm (o ile dobrze pamietam ich nazwe). czyli w praktyce kwadracik ma jezdzic po labiryncie na podstawie wprowadzonego kodu w jezyku NQC... dzis wyszla wersja 0.0.7.5.6, co wskazuje na to, ze narazie symulator nie robic nie wiecej ponadto, ze jest:P

Ale jak już skończysz, to wezmą Cię do nas na wydział bez pytania ;) Pytanie tylko, czy Tobie to się opłaci :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Tak trochę przyglądam się temu tematowi w którym miejscami mam wrażenie, że piszecie w obcym dla mnie języku i tak mi się przypomniało, że bartsob5 wspominał kiedyś o próbie napisania oprogramowania do własnego projektu BOINC. Temat ucichł, więc pewnie ostatnio nie wiele się w tym temacie działo. Natomiast widzę tu spory zapał i dobrą współpracę. Tak mi przyszło do głowy, że może udałoby się nam coś stworzyć w większej grupie? W takiej grupie jakiś problem który dla jednej osoby jest nie do przeskoczenia (jak np. u barta ściąganie tego źródła strony czy czegoś - wybaczcie mą niewiedzę) - dla innej może okazać się błachostką. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że od tego skrypciku do własnego projektu - droga daleka, ale może warto spróbować?

bartsob5

@caminoix
jak zrobiles wsparcie dla projektow ktore nie maja standartowych sciezek (jak climate)? bo narazie na tym sie moj algorytm potyka... (tzn to jeszcze wersja bardzo wstepna..)

@mchl
milo mi to slyszec, z tym ze problem polega na tym, ze wiekszosc moich programow jest pisana w sposob, ktory powoduje ze wole sie nie chwalic kodem zrodlowym... (bo jakby ktos mial poprawiac, to by nic mojego nie zostalo :P )

caminoix

bartsob5
o, kurcze! nie wiedzialem, ze climate ma niestandardowy adres :/ jakos mi nie przyszlo do glowy, zeby go sprawdzic. chyba bedzie trzeba zrobic wbudowana? w osobnym pliku? liste programow z adresami. w gruncie rzeczy to by nawet nie bylo takie glupie, mozna by zrobic plik konfiguracyjny i wystarczyloby do niego wpisac wszystkie swoje projekty, a on juz by lecial sam.
a tak w ogole, to moze zrobimy tak, ze ja jeszcze dobije tej wersji 0.2, bo skoro juz jest, to zeby przynajmniej dzialalo porzadnie, a pozniej se dam spokoj i poczekamy na Twoj program? tak a propos: nie wiem, czy nie lepiej byloby zrobic troche bardziej "skalowalny" interfejs, bo ten, ktory wyslales ma ograniczona liczbe projektow maksymalna - jakas tabelke, czy cos?

AL
tak, nawet juz myslalem o czyms takim, tylko wydaje mi sie, ze trzeba by zaczac od tego, co on by mial wlasciwie liczyc - moze cos, co by mialo jakis sens? :) ja akurat nie mam niczego, chociaz przyszlo mi do glowy, czy by sie nie dalo zrobic czegos typu burp/renderfarm, tylko ze zamiast renderowania, zeby to kompilowalo na rozne sposoby programy opensource - w ten sposob ulzylo by sie ich tworcom i predzej mozna by sie doczekac binarek na rozne systemy/dystrybucje.

bartsob5

Cytat: "caminoix"bartsob5
o, kurcze! nie wiedzialem, ze climate ma niestandardowy adres :/ jakos mi nie przyszlo do glowy, zeby go sprawdzic. chyba bedzie trzeba zrobic wbudowana? w osobnym pliku? liste programow z adresami. w gruncie rzeczy to by nawet nie bylo takie glupie, mozna by zrobic plik konfiguracyjny i wystarczyloby do niego wpisac wszystkie swoje projekty, a on juz by lecial sam.
a tak w ogole, to moze zrobimy tak, ze ja jeszcze dobije tej wersji 0.2, bo skoro juz jest, to zeby przynajmniej dzialalo porzadnie, a pozniej se dam spokoj i poczekamy na Twoj program? tak a propos: nie wiem, czy nie lepiej byloby zrobic troche bardziej "skalowalny" interfejs, bo ten, ktory wyslales ma ograniczona liczbe projektow maksymalna - jakas tabelke, czy cos?

ja sie narazie skupilem tylko na climacie (reszty nie chce mi sie ruszac), ale narazie mam dosc ciezki problem z nim...
zrobilem 10 gdyz jestem mimo wszystko ograniczony przez przestrzen ( i tak uwazam ze mam za szeroko zrobione) ale i tak mnie jeszcze czeka przebudowa tego... (szczegolnie wyrzucanie wyniku, zastanawiam sie nad czyms w rodzaju siatki z excela, staticboxami albo polami edit...)
ponadto, narazie zrobilem 10 z kilku bardziej socjologicznych powodow...
-na swiecie jest zaledwie okolo 7685 userow bedacych zapisanych do >=5 projektow - tacy ludzie jak ja, mchl czy Al to ewnementy na skale swiatowa:D (dane z http://boinc.netsoft-online.com/ ) ponadto... boincstats twierdzi ze jest 1,080,157 unikalnych userow.. ilosc kont w projektach (rowniez z boincstatsow) to 1594881, co daje 1,4765 projektu na uzytkownika :D
-mozna bez przeszkod na biezaco zmieniac projekty porownywane (jest opcja zapamietywania user id, ale to do wersji 2,0 ;) )
-nawet jesli ktos ma konta w 20 projektach bardzo malo prawdopodobne jest, zeby we wszystkich na biezaco liczyl, pamiec probek na serwerach jest dosc krotka, wiec uzywanie takiego programu/skryptu dla projektow ktorych sie nie liczy (lub prawie nie liczy) jest i tak bezsensowna...



Cytat: "caminoix"AL
tak, nawet juz myslalem o czyms takim, tylko wydaje mi sie, ze trzeba by zaczac od tego, co on by mial wlasciwie liczyc - moze cos, co by mialo jakis sens? :) ja akurat nie mam niczego, chociaz przyszlo mi do glowy, czy by sie nie dalo zrobic czegos typu burp/renderfarm, tylko ze zamiast renderowania, zeby to kompilowalo na rozne sposoby programy opensource - w ten sposob ulzylo by sie ich tworcom i predzej mozna by sie doczekac binarek na rozne systemy/dystrybucje.

to, co ma liczyc to juz mniejsza z tym. na podstawie moich doswiadczen, najpierw trzeba skompilowac uppercase.c a pozniej sie zobaczy ;) mi osobiscie sie nie udalo... stracilem cierpliwosc w szukaniu odpowiedniego kompilatora... a pozniej to juz mozna wyslac maila do pierwszej lepszej niedofinansowanej politechniki (renomowane takie jak pw uw, uj, agh odpadaja:P) z pytaniem czy nie maja czegos do policzenia... w zeszlym roku wysylalem maila na pg... otrzymalem wiadomosc zwrotna ktora mozna strescic slowami: "mocy ci u nas dostatek, tylko robić nima komu..."


p.s. w koncu wykumalem co zrobic z tym climatem, i juz dziala tak jak reszta... jak chcesz ( i kumasz c/c++ to moge ci podeslac kod zrodlowy, bedzie ci latwiej..)

Mchl

bartsob: jak już opanujesz trochę swojego robota, to stawiaj projekt, który będzie mu szukał optymalnego algorytmu wyszukiwania drogi w labiryncie ;) Algorytmy logiki rozmytej mogą się przydać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

programowanie samego robota to dzialka kszonka ;) ja (jako ze nie znam w sumie dokladnie jezyka NQC (widzialem kilka programow, dawno temu) na dzien dzisiejszy nie chce nawet myslec o mysleniu nad tym.

a jak juz wspominalem, grunt to dostac komilator ktory skompiluje uppercase'a ;)

caminoix

werja 0.2 gotowa tutaj

zmiany:
przyjmuje argumenty wiersza polecen (userid, projekt, precyzja, zapis do pliku)
przyjmuje nazwe projektu albo url (obojetnie, czy z http://)
pokazuje procent client errorow
pokazuje srednie pkty/godzine z wliczeniem client errorow
pokazuje srednie pkty/zadanie
ladniejszy output (choc bez kolorow)
informacja nawet jesli nie ma hostow
dokladniejsza informacja, czemu nie ma wynikow

uwaga
troszke sie zmienil sposob uzycia:
UZYCIE: boinc_pph-0.2.pl [opcje]... -p projekt -u userid -p projekt
    ALBO boinc_pph-0.2.pl [opcje]... -u userid -p url

przyklad: boinc_pph-0.2.pl -o rosetta.log -r 5 -u 1234 -p rosetta
   albo: boinc_pph-0.2.pl -o rosetta.log -r 5 -u 1234 -p http://boinc.bakerlab.org/rosetta/

-o zapis wynikow do pliku
-p projekt (nazwa albo url)
-r do ilu miejsc po przecinku pokazuje wyniki
-u userid

mam nadzieje, ze sie przyda :)


ps. Payo72: czy moglbym Cie znowu poprosic o wersje win?
ps. bartsob5: moglbys, prosze, wyedytowac pierwszego posta w tym watku i dodac informacje o nowej wersji?

bartsob5