Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

ZdrowaMarchewa

Cytat: Pigu w 26 Styczeń 2009, 20:38
właściwe chyba cały czas wu są, ale limit 8wu na core (w dodatku tak krótkich) stresuje

8WU/core na 24h? Czy jednocześnie pobranych naraz? Mi nie chce pobrać więcej niż 3 naraz - mam 5 dni ustawiony zapas...

Pigu

#281
na raz
Cytat2009-01-26 20:14:23|Milkyway@home|Message from server: (reached per-CPU limit of 8 tasks)

ZdrowaMarchewa

Hmmmm - mimo wielkiej gimnastyki z mojej strony ni jak nie moge pobrać więcej niż 3 WU. Ktoś miał takowy problem i/lub zna powód?

sesef

Cytat: sciagacz w 26 Styczeń 2009, 19:37
do biosu nie mam dostepu a te maszyny to
1. na tym działa - IBM x3400  intel xeon 5130 2.000GHz

a na tych nie działa
IBM x3400 intel xeon 5130 2.000 GHZ
IBM x3400 intel xeon E5335 2.000GHZ
dziwna sprawa bo dwa sa identyczne i na jednym aplikacja sie uruchamia a na drugim wyskakuje błąd

na wszystkich trzech jest wersja v16

jesli potrzeba więcej info to poprosze napiszcie co chcecie wiedziec

a jaki program polecacie do sprawdzenia pamięci??

Kochane redistributy są??

Na początek to:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=200B2FD9-AE1A-4A14-984D-389C36F85647&displaylang=en

Jak nadal nie będzie działać to próbować to: (małe prawdopodobieństwo że ruszy bo app był kompilowany VS 2005)
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=A5C84275-3B97-4AB7-A40D-3802B2AF5FC2&displaylang=en

Gargul

#284
To testowania i pamieci i procesora (zarówno razem jak i rozdzielnie), bez przerywania pracy stacji roboczej/serwera, polecam Stress Prime 2004. Najlepszym programem, do testowania pamięci jest Memtest86. Ale uruchamia sie go z bootowanej płytki.

Milkay ma ograniczenie 8 WU na rdzeń. Jednostki dociąga przy połączeniu z serwerm. Nie ma ograniczeń dobowych (chyba). Jednostki są dostępne cały czas. Jeśli ściaga Ci tylko 3 WU, to albo masz wolny sprzęt, albo manager coś naknocił. Uruchom miernik wydajności, a następnie połącz się z serwerm projektu raz jeszcze.

mindc

można jeszcze zresetować projekt...


sciagacz

dzieki wszystkim za pomoc .
wystarczylo winde zaktualizaowac

TJM

Na boinc_dev właśnie pojawiła się informacja o aplikacji dla kart ati z serii 38xx i 47xx, która mieli WU w kilka sekund.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: TJM w 27 Styczeń 2009, 21:49
Na boinc_dev właśnie pojawiła się informacja o aplikacji dla kart ati z serii 38xx i 47xx, która mieli WU w kilka sekund.


No to NetMonitoring będzie niedługo mógł pokazać co te jego 4x2 potrafi :P Ciekawe czy zmodyfikują punktacje bo przy obecnym systemie naliczania i czasie wykorzystywania CPU przez taką aplikacje do liczenia na GPU to za 1 WU przeliczone na GPU będzie się dostawać 1-2 pkt

OxyOne

Cytat: TJM w 27 Styczeń 2009, 21:49
Na boinc_dev właśnie pojawiła się informacja o aplikacji dla kart ati z serii 38xx i 47xx, która mieli WU w kilka sekund.


Gdzie, gdzie prosze linki dajcie progsa puscie co kolwiek dajcie cyne mosiadzu.... gdzie to zassac mozna??
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

hmm ciekawe ciekawe - chcę kupić grafkę i radki wypadają ciut taniej (acz jestem bardziej związany z zielonymi)

OxyOne

znalazłem takie cos:
Normalny Workunit czasu MW z AMD Phenon II 920 i oryginalne X4 app ok. 30min; zoptymalizowana aplikacja ok 5min; z GPU ok 5-9s!

fiu fiu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

RAdki są bardzo szybkie. wystarczy spojrzeć na FAH. wymiatają ale nie mają jeszcze interfejsu CUDA. taki SETI to dla nich pryszcz.

mindc

próbowałem się bawić w CUDA dla milky
ale ilość jednostek 'double precision' w nvidii jest maleńka (z tego co kojarzę stosunek 1/30 do jednostek 'single precision', nie wiem jak to w Teslach jest), no a do milky tylko double

radki od HD4XXX mają wszystko w 'double precision'
i dlatego można się bawić na nich w milky z taką skutecznością


OxyOne

cos czasami na ATI uda mi sie przeliczyc czas jednostki waha sie od 5-7 sek.
nie liczy mi na 100% gpu tylko na ok 50-60% drugi gpu odpoczywa nie pracuje.
z garfa licza cpu v16 gpu a licza jak v15. zreszta
odpowiednie pliki juz przekazalem do tezszych głów moze beda wiedzieli o co blanga.

aha co to jest??

<flops>1.0e11</flops>
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Dajcie jakieś namiary na to jak zrobić by liczyło na moim radku???????

OxyOne

#296
ok połapalem wiem ze jak mam normalnie czyli połówki to mam 16 procesów naraz uruchomionych w tym 8 core i 8 gpu
roznica to 5 min core i 7 sek gpu. po kolejnych ustawieniach a popieprzone mam bo mam 8 core to liczy mi 8 procesow na gpu ale dzieli mi 1 core na 8 tych czesci, czyli 1 core = 8 milk liczy 8 gpu na 99% obciazenia, 7 core odpoczywa.
aktualnie mam ustawione 16 watkow milk w tym pracuje 8 watkow na gpu i 8 core = pełne obciazenie PC
gpu liczy te same probki co cpu nie ma specjalnych probek, nie zauwazyłem.
czasami grafa odpoczywa fajnie to wyglada bo obraz lekko mrugnie i zaczyna po 2-3 sek wyć suka w niebo głosy.
temp. shaderów i mem przekracza 105 C strach pomyslec jakby sie odpalil drugi rdzen...


nie wiem czy sie opłaca liczyc na gpu przykład

CPU
29 Jan 2009 11:44:26 UTC 29 Jan 2009 12:02:43 UTC Over Success Done  353.02   2.57   10.59

GPU
29 Jan 2009 11:48:50 UTC 29 Jan 2009 12:01:18 UTC Over Success Done  6.23      0.05   0.19

nie wiem czy sie opłaca słuchania tego świstu...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Ty mi lepiej powiedz jak to poustawiać by mój radek toto mielił :D mam radka 3650 na AGP

OxyOne

Cytat: Troll81 w 29 Styczeń 2009, 12:54
Ty mi lepiej powiedz jak to poustawiać by mój radek toto mielił :D mam radka 3650 na AGP

nie wiem czy toto bedzie u ciebie chodziło ponoc tylko 38xx i 48xx
moge ci wysłac v16GPUCPU do sprawdzenia
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: NetMonitoring w 29 Styczeń 2009, 12:47CPU
29 Jan 2009 11:44:26 UTC 29 Jan 2009 12:02:43 UTC Over Success Done  353.02   2.57   10.59

GPU
29 Jan 2009 11:48:50 UTC 29 Jan 2009 12:01:18 UTC Over Success Done  6.23      0.05   0.19

Klient z mnożnikiem czasu x200 i można już liczyć :P

Troll81


Pigu

to liczenie na gpu na nasz wynalazek, czy ogólne wiedza? zaraz nam konkurencja odjedzie :(

Troll81

wyślij mi linka skąd toto ściągnąć

mindc

Cytat: sesef w 29 Styczeń 2009, 13:18
Klient z mnożnikiem czasu x200 i można już liczyć :P

hehehe...
a radka u mnie brak  :(


OxyOne

na 64 bit sie mnoznik wywala
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

RAD-Poland

#305
Cytat: Troll81 w 29 Styczeń 2009, 19:36
wyślij mi linka skąd toto ściągnąć
na forum MW podają do Version (V3) Milkyway_0.16_GPU_SSE3_x64.zip -> http://www.planet3dnow.de/vbulletin/showpost.php?p=3850506&postcount=762

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

Jak powrócę do dom to sprawdzę :)

sesef

Cytat: NetMonitoring w 30 Styczeń 2009, 00:24
na 64 bit sie mnoznik wywala

eee u mnie się nie wywala :/

OxyOne

Cytat: sesef w 30 Styczeń 2009, 10:28
Cytat: NetMonitoring w 30 Styczeń 2009, 00:24
na 64 bit sie mnoznik wywala

eee u mnie się nie wywala :/

to zapodaj   ;D ;D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

OxyOne

Cytat: RAD-Poland w 30 Styczeń 2009, 07:35
Cytat: Troll81 w 29 Styczeń 2009, 19:36
wyślij mi linka skąd toto ściągnąć
na forum MW podają do Version (V3) Milkyway_0.16_GPU_SSE3_x64.zip -> http://www.planet3dnow.de/vbulletin/showpost.php?p=3850506&postcount=762

mialem i testowałem te pliki i cos z nimi nie teges nie. nie wiedziałem dlaczego sie wszystko wywalalo a jak juz chodzilo to nie pracował gpu. znalazłem inne pogrzebalem w plikach jak pisali chłopaki ktorzy maja NV i cuda i teraz mi blanga.
moze mialem problem bo mam 4870x2 ale chyba to nie ma znaczenia. pytałem sie naszych speców mindc, sesef i Horpaha ale oni nie maja Ati.
Podalem juz Trollowi na maila bo nie miałem gdzie wstawic plików. te co mu dałem sa ustawione i pracuja.
jak ktos ma mozliwosc to moge podesłac aby ktos wstawił te co ja mam. najlepiej tam gdzie sa nasze optymalki.
nie umiem nie potrafie kompilowac programowac, znalazlem kilka plików i metoda prob i błedów połapałem to wszystko aby latało. chetny jestem do pomocy lecz... ostatnio nie mam czasu... mam powaznie chorego 8 mesiecznego synka - sepsa.
jakby co prosze pisac na GG albo mailem napewno pomoge...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Współczucia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla twojego synka. Sepsa to nie przelewki.

ZdrowaMarchewa

Wysyła wam WU? - bo mi nie chce pobrać  :(

emik

może spróbuj zrestartować projekt bo mi normalnie pobiera


AiDec

Wszystko dziala prawidlowo.

@NetMonitoring: wyrazy wspolczucia. Jakbys potrzebowal jakiejs pomocy to odezwij sie na PM.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Dzieki chłopaki...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Albertwap

#315
Czy mogłbym prosić o przesłanie mi naszej optymalki na PW badz maila(albertwap@o2.pl)? Próbowałem tej zachodniej ze strony MW i probka sie iczyla ok 500s http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/workunit.php?wuid=66566833 na AMD x2 4200 jednak dostawałem 0 credytu mam win xp 32 B.managera 6.4.5

OxyOne

ja ci moge dac... na grafe ATI 38xx i 48xx

u mnie grafa 4870x2 liczy dosc dobrze ale nie wiedziałem co to oznacza

<flops>1.0e11</flops>

PIGU odpowiedział strałem błyskawicy ze to 1.0*10^11 = 100000000000 flopsów

ja sobie tam mysle zara zara ale ja mam 2,4TFlopa nie 1TFlopa

wiec zmieniłem 2.4e11 ....

i teraz mam piekarnik w pokoju i hałas
inaczej mowiac tornado w tropikach...

wiec kto ma HD 4870x2 zmiencie na 2.4@11

<flops>2.4e11</flops>

w pliku app_info.xml

<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.16_GPU_SSE3_x64.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>16</version_num>
    <api_version>6.3.20</api_version>
    <flops>2.4e11</flops>
    <avg_ncpus>0.5</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.16_GPU_SSE3_x64.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>

jak beda dostepne jednostki dla seti zrobie moda pod niego
zobaczymy czy brook.dll pociagnie av8
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

lolek

A nie ma gdzieś aplikacji liczącej na GPU na win32 ?

Albertwap

Niestety optymalka na ATI mi sie nie przyda mam NVidie G92 i mi strzasznei zamula i sypie bugami, opti zdobylem via PM,
a dla kolego lolka polecam http://www.gpugrid.net/join.php?sys=gpu liczy na gpu na win32 na kartach NV
wykaz kart na których to dziala tutaj http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=316&nowrap=true#1788

lolek

#319
GPUGRID strasznie zamulał i wybrałem SETI