Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

Gargul

Na jakich kartach działa optymalka? Mam R X1950Pro z GPU RV570, da radę?

Ciekawe, co się MW sypneło. Od ok 15 serwer leży.

kacperek70

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat wyłączonych serwerów Milky.
Od wczorajszego południa nie pobiera mi próbek i nie wysyła wyników.
Strona projektu też nie działa.

Pozdrawiam,
Marek

[PBT] Horpah

takie coś znalazłem z 5 lutego
CytatPart of the problem with our server being slow is we've been crunching quite a few workunits and it's getting bogged down. I've recompiled a modified version of the db_purge which will let me purge in increments of less than a day, so
WUs will be purged every 6 hours (instead of 24). Hopefully this should decrease the load on the database and speed things up. Once the purge catches up tonight I expect we'll see a bit of an improvement in server performance.

mindc

Świetnie, przeliczone WU zaczynają się przedawniać, grrr....


emik

jeśli serwery są wyłączone to "raczej" powinni uznać później przeliczone wu


TJM

Serwer powinien to zrobić automatycznie, bo przecież świeżo wysłane nie przeliczą się od razu - stare szybciej dostaną kredyty. Bardziej przejmowałbym się na miejscu tych, którzy dostaną te resendy %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

amikron

No mam nadzieję, że nie przepadną, ja dostałem 2 10 próbek z terminem na dziś 8:51 rano i wszystkie czekają od wczoraj na połączenie. Wolałbym żeby nie poszło na marne. Raczej powinni dać choć pół godziny po starcie na zebranie przeterminowanych próbek z czasem raportowania późniejszym od początku downtime'u serwerów. Ale to tylko pobożne życzenie. Mam nadzieję, że 24h pracy nie pójdzie na marne, dla mnie to wciąż sporo punktów. Ale i tak będę liczył :) Ach te młodzieńcze ideały...

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

Gargul

#327
Cytuję za użytkownikiem Cori, z BOINC Stats! Domyślam się, że Dave, to Admin MW.

CytatI've written an email to Dave.
Hopefully he has not too bad news... but first he has to wake up

CytatI'm afraid it was serious. The database got corrupted and took down the whole server.
We are working to sift through all the data but we're not sure when it'll be back up. My deepest apologies.

Źródło

W wolnym tłumaczeniu: Padła baza na MW i pociągnęła za sobą cały serwer. Pracują nad tym, ale nie wiedzą kiedy skończą.

lolek

Milka zmów aktywna   :attack:

amikron

Owszem, ale 11 WU poszło w niepamięć :) Chyba że później coś wyrównają. Odesłane, zaraportowane i oczekujących punktów (przyznanych też) brak :( Cóż, liczymy (dosłownie i w przenośni) na sukcesy w przyszłości :D

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

OxyOne

mam swieży towar v17 pod GPU ATI na 64bit
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

#331
skasować

OxyOne

co skasowac? v17?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

posta Panie posta ;)

lolek

Czy u was też milka gorzej punktuje niż przed awaria serwera ?? >:(

[PBT] Horpah

u mnie pod Win7_x64 wcale nie pobiera próbek, ciągle jest server wyłączony bądź not send work

mindc

Cytat: lolek w 08 Luty 2009, 09:15
Czy u was też milka gorzej punktuje niż przed awaria serwera ?? >:(

u mnie też punktuje baaaaardzo chaotycznie...
claimed: 9pkt, granted 0.58pkt  |-?


emilek

Do mnie wogule próbki nie dochodzą.

sciagacz

to tak jak do mnie wszystkie kompu sie nudza i licza se tylko seti :(

lolek

#339
Ja próbki mam ale przesyła mi tylko po jednej do buforka.

A raczej przesyłało :(

Albertwap

Ja mam 19 wu czekajacych na przetworzenie do 11,02, poprzednich wu z przed awarii mi nie zaliczylo i mam nadzieje ze te które teraz licze zostana uznane

OxyOne

przed awaria mi policzyło, teraz nie mam probek ale wczesniej ladowało mi na maxa czyli 12 na core. z naliczaniem tez haotycznie ale jak widze pozniej juz normalnie nalicza.
teraz serwer stoi
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Aegis Maelstrom

Autorzy Milki informują o kolejnej optymalizacji swojego kodu i rychło nadchodzącym zmniejszeniu liczby przyznawanych punktów.

mindc

#343
patrzyłem w źródła, wyczaili pewną prostą optymalizację co przyspiesza apke o około 2,5 raza (u nas stosowana od początku)
ponieważ mocno przepisali kod, w porównaniu z wcześniejszymi wersjami, napisanie nowej optymalki zajmie trochę czasu (bo zwykłe poprawienie nie wchodzi w grę)
do tego nie mam obecnie za bardzo czasu (dodatkowe zlecenia w pracy) i do tego chory jestem
dzisiaj lub jutro wrzucę oryginalne oprogramowanie, tylko że skompilowane intelem, wersje SSEX powinny być ciut szybsze,
bo prawdopodobnie nie będą przyznawać punktów za starsze wersje apki

:(


mindc

no i stało się, przydzielają po 12 pkt za WU
szczęście w nieszczęściu że apka v0.16 będzie honorowana


Aegis Maelstrom

Bieda, mogę sobie pluć w brodę, że nie zacząłem liczyć Milki wcześniej, póki dawali. :no:
Teraz ścieli punktowanie o ponad 60% (a dawało jak głupie  :D).

Aktualna aplikacja windowsowa to 0.19. Milka nie obraża się na podstawienie w jej miejsce 0.18 opto? I widać przyspieszenie? :)

OxyOne

juz mam nowe optymalki 0.19 mozecie targac
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

kacperek70

Cytat: NetMonitoring w 17 Luty 2009, 10:11
juz mam nowe optymalki 0.19 mozecie targac

ale skąd?? i co z punktacją?

Troll81

Prosimy o linka :D

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

kacperek70

Cytat: NetMonitoring w 17 Luty 2009, 10:46
heh tam gdzie "zawsze"

a dla takich, którzy nie posiadają GPU ATI, to one się nadają?

OxyOne

wszystko masz opisane

17 luty 2009

nowe optymalki  0.19

17 lutego nie ma optymalek pod gpu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Gargul

Dziękuję i gratuluję. Względem Twojej optymalki v_16, czas przeliczania skrócił mi się o 50%  :attack:

sesef

Teraz to już nawet "ulepszany" klient nic nie daje, no nic Milky z ogromnymi punktami się skończyło, chociaż nadal pozostaje jednym z lepiej punktujących projektów (jakieś 80 pkt/h/core)

Pigu

sesefku - jak tam mój manager? muszę cosik sprawdzić :P być może nie wszystko stracone :ph34r:

sesef

Cytat: Pigu w 17 Luty 2009, 17:33
sesefku - jak tam mój manager? muszę cosik sprawdzić :P być może nie wszystko stracone :ph34r:

A ja na zabój przez remont zapomniał, zaraz przebootuje się na XP i skompiluje

kacperek70

Cytat: sesef w 17 Luty 2009, 16:43
Teraz to już nawet "ulepszany" klient nic nie daje

niestety, ale tym razem bardzo szybko się połapali.

oto dwie próbki przeliczone tym samym klientem:

przed zmianą:

Workunit   ...
Created   18 Feb 2009 3:41:10 UTC
Sent   18 Feb 2009 3:41:50 UTC
Received   18 Feb 2009 5:43:24 UTC
Server state   Over
Outcome   Success
WU completed. It took 724.422 seconds CPU time and 724.802 seconds wall clock time @ 2.33342 GHz.
Claimed credit   2.68711752691177
Granted credit   18.515816
application version   0.19


po zmianie:

Workunit   ...
Created   18 Feb 2009 4:31:30 UTC
Sent   18 Feb 2009 4:34:48 UTC
Received   18 Feb 2009 5:40:40 UTC
Server state   Over
Outcome   Success
WU completed. It took 472.714 seconds CPU time and 473.233 seconds wall clock time @ 2.33342 GHz.
Claimed credit   1.75345166592181
Granted credit   6.138562
application version   0.19


Masakra jakaś...

Aegis Maelstrom

Punktacja zależy od kategorii próbki. I znowu została zredukowana, cytując niusa:

6,1 za s79, s82 i s86, i około 9,2 punktów za s20 and s21.
Nie wiem jak u Was - u mnie takie punktowanie jest po prostu średnie, takie PrimeGrid czy QMC dają lepiej.

Ponieważ dopiero co dołączyłem do tego projektu, a na start dostałem dwie redukcje punktacji, czuję się jak ostatni idiota.  ::)
Było brać dopóki dawali, wiem.  :( Nie zdawałem sobie sprawy, że to tak mleczne było.  XD

Nie zmienia to wszystko faktu, że porównywanie nowych punktów z MW ze starymi jest wg mnie bez sensu, tak samo jak próba ścigania się od zera.
Pod względem naukowym chyba też wolę zaufać projektom z listy BOINCa albo skupić się na rzeczach biochemicznych.

Więc chyba sobie Milkę na razie odpuszczę. Nie była mi dana, czy jak..  :-\

kacperek70

Cytat: sesef w 17 Luty 2009, 16:43
Teraz to już nawet "ulepszany" klient nic nie daje

niestety, ale tym razem bardzo szybko się połapali.

oto dwie próbki przeliczone tym samym klientem:

przed zmianą:

Workunit   ...
Created   18 Feb 2009 3:41:10 UTC
Sent   18 Feb 2009 3:41:50 UTC
Received   18 Feb 2009 5:43:24 UTC
Server state   Over
Outcome   Success
WU completed. It took 724.422 seconds CPU time and 724.802 seconds wall clock time @ 2.33342 GHz.
Claimed credit   2.68711752691177
Granted credit   18.515816
application version   0.19


po zmianie:

Workunit   ...
Created   18 Feb 2009 4:31:30 UTC
Sent   18 Feb 2009 4:34:48 UTC
Received   18 Feb 2009 5:40:40 UTC
Server state   Over
Outcome   Success
WU completed. It took 472.714 seconds CPU time and 473.233 seconds wall clock time @ 2.33342 GHz.
Claimed credit   1.75345166592181
Granted credit   6.138562
application version   0.19


Masakra jakaś...

lolek

nowa punktacja powala, czas zacząć liczyć coś innego (milkę liczyłem tylko dla tego że była dojna)  :(