Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

sesef

jedyne co się opłaca tutaj liczyć to jakiś Radek do tego duży mnożnik, bo jak zadanie liczy się więcej niż 7-8 min to bardziej opłaca się liczyć AP26 przy obecnej punktacji.

KrzychuP

Ciekawe, kto oprócz mnie będzie teraz liczył projekt miesiąca w marcu  :P

lolek

W projekcie miesiąca pomogę   :) Bo sam głosowałem na Milkę  :attack:

sesef

Cytat: KrzychuP w 18 Luty 2009, 11:36
Ciekawe, kto oprócz mnie będzie teraz liczył projekt miesiąca w marcu  :P

Głosowałem na Milkę to teraz się z niej nie wycofam chociażby miała dawać po 1 pkt za WU

KrzychuP

Harrrda drużyna!  :attack: Twarrrda!  :attack: I zgrrrana!  :arrr:
Kapitanie RRRUMU im dać! :arrr: :arrr:

OxyOne

#365
tez sie darlem i to chyba pierwszy zeby milke liczyc wiec... zostaje z wami  :attack:

dzis 5 baniek w milce
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Ja mam plan dociągnąć milkę do 100k :D a inne projekty nadążą :D

Albertwap

Ja też bede liczyl milky, jaki jest poza nia najbardziej oplacalny projekt?

emik

jestem z wami - oddało się głos to trzeba teraz być konsekwentnym


Troll81

Sudoku dobrze punktuje, i SETI i Prime

Gargul

To chyab ktoś od nas   ::)

CytatBad Optimized Application
February 19, 2009
Some of the applications with the tag 'mindc_linux: 0.16' are returning invalid results. This might be due to the fact they're not using the latest checkpointing code, or for some other reason. If you're using one of these please update your application to the version compiled with the 0.18 code. I'll stop awarding credit for these tonight (Feb 19th) at midnight.

mindc

heh, przez dwa miechy było ok, a teraz coś im nie pasi, a niby windows jest ok, a ten sam kod, heh
kij im w oko, czas przerzucić się całkowicie na primegrida,
mi 11kk punktów styknie w milce


[PBT] Horpah

Witam
chłopaki nie stawiajcie sobie sprawy głosowania tak honorowo, że skoro zagłosowaliście to już basta i koniec będziemy liczyć choćby za darmo.
Skoro milka nie chce wynagradzać jak trzeba zmieńmy głosy na ten projekt który potrafi docenić nasz wkład, choćby Prime.

Gargul

Mindc, optymalki były super  :parrrty:. Swoją drogą, co to za projekt, który marnuje czas naszych komputerów (kilku dziesięciokrotne przyspieszenie optymalkami, to kompromitacja programisty/ów projektu). W  Milce chciałem nabić 100k. Za parę dni wracam do Einsteina.

MarcinG

#374
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/top_hosts.php?sort_by=expavg_credit&offset=0


jak to jest ze q9550 pozycja 2 licza milkyway 25sek. ??

jakich aplikacji moze uzywac taki gosc ?

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=43580&offset=20   tutaj koniec probki jest po 2och sekundach...

moze ktos wyjasnij o co tu chodzi ? ...



ok juz wiem....GPU - ati ;/

Troll81

Zapodajcie jeszcze raz link do najnowszych optymalek :D

MarcinG

http://www.zslip.com/

OxyOne

http://www.file-upload.net/download-1491628/Milkyway_0.19d_ATI.zip.html

zassysaj 19d

i jak pisałem dla 50 stery 8.12 dla 70 i 70x2 stery 9.1
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

MarcinG

Pisalem pisalem i jakos post nie doszedl...Dopoki nie kupie ATI i nie zrobia aplikacji na GPU na linuxa przestaje liczyc milke , seti i inne projekty ktore daja kopa na GPU + optymalki na windowsa. Bo takie projekty jak milka wlasnie powinny byc tylko liczone przez ludzi z ATI. Oni jakos moga sie przyczynic do znalezienia jakiegos syganlu 100-1000x  szybciej. Jeden liczy probke 1-4 sek gdzie moj procek liczy ja 20 min. a innemu 1h.  Ci bez dobrego GPU marnuja swoj czas i moc i powinni zaczac liczyc inne projekty ktorym mozemy pomoc , liczac na rowni z innymi.

Nie ma sensu liczyc probek przez caly team gdzie ta sama ilosc probek zostanie policzona prze jednego , dwohc innych ludzi ktorzy przelicza to w tym samym czasie.. Mysle ze nie pomagamy tutaj znaczaco samymi CPU a zdobywamy jedynie jakies smieszne punkciki ktore nas zadowalaja a na tle innych krajow czy lepszych userow to takie 0,0001% "w przenosni".

Wiec moja propozycja jest zeby nie teraz ale moze po skonczonym marcu zaczac od czegos innego (wiecie o co chodzi, nie milky i nie seti ).


OxyOne

#379
Cytat: MarcinG. w 07 Marzec 2009, 19:59
Pisalem pisalem i jakos post nie doszedl...Dopoki nie kupie ATI i nie zrobia aplikacji na GPU na linuxa przestaje liczyc milke , seti i inne projekty ktore daja kopa na GPU + optymalki na windowsa. Bo takie projekty jak milka wlasnie powinny byc tylko liczone przez ludzi z ATI. Oni jakos moga sie przyczynic do znalezienia jakiegos syganlu 100-1000x  szybciej. Jeden liczy probke 1-4 sek gdzie moj procek liczy ja 20 min. a innemu 1h.  Ci bez dobrego GPU marnuja swoj czas i moc i powinni zaczac liczyc inne projekty ktorym mozemy pomoc , liczac na rowni z innymi.

Nie ma sensu liczyc probek przez caly team gdzie ta sama ilosc probek zostanie policzona prze jednego , dwohc innych ludzi ktorzy przelicza to w tym samym czasie.. Mysle ze nie pomagamy tutaj znaczaco samymi CPU a zdobywamy jedynie jakies smieszne punkciki ktore nas zadowalaja a na tle innych krajow czy lepszych userow to takie 0,0001% "w przenosni".

Wiec moja propozycja jest zeby nie teraz ale moze po skonczonym marcu zaczac od czegos innego (wiecie o co chodzi, nie milky i nie seti ).



nie GPU??

seti, milki nie bedzie przez jakis czas zostaja projekty tylko na CPU chyba ze sie myle.


dzis moj host jest na 1 miejscu w Najlepsze komputery ha
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

MarcinG

#380
masz na mysli ze wszystkie probki seti i milky zostana przeliczone bo moc ludzi na swiecie jest wieksza niz server to dostarcza i wtedy wszyscy bede musieli sie przesiasc na inne projekty ?? ( czasowo ).
?

Jesli chodzi o propozycje liczenia to mialem na mysli liczenia ludzi ze slabymi GPU albo ktorzy nie maja mozliwosci ich wykorzystania zeby przeszli na projekty z CPU i zeby nie marnowali czasu.. :)

W rankingu najlepszych  200 komputerow tylko 5 jest na linuxie i wlasnie CI ludzie takze licza milky gdzie maja wynik 800- 1000sek na probke w porownianiu ati+windows to jakies 1-5 sek. czyli widac znaczaca roznice...:)

Aegis Maelstrom

Wydaje mi się, że NetMonitoringowi chodziło o to, że SETI i Milky nie będą projektem miesiąca z powodu sześciomiesięcznej karencji (SETI był PM w lutym, Milky teraz w marcu, a po byciu PM jest półroczna przerwa dla danego projektu i nie można na niego głosować).

Poza tym oczywiście masz bardzo wiele racji. Nie ma sensu kopać się z koniem (sensownie używaną kartą graficzną) przy pomocy CPU, kiedy ten sam procesor może być użyty w sprawach, gdzie GPU nie ma i dłuugo nie będzie (np. Rosetta, gdzie cały czas dopiero udoskonala się oprogramowanie do predykcji i nie ma teraz możliwości jeszcze je do tego portować na GPU).

sesef

Cytat: MarcinG. w 07 Marzec 2009, 20:12ati+windows to jakies 1-5 sek.

1-5 sek to czas CPU a nie GPU tak na prawdę˙próbki liczą się 50-200 sec i to jest czas GPU a te 1-5 sec to czas CPU (przez tyle czasu program zabiera moc obliczeniową kompa)

MarcinG

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=35855&offset=20
no i tam zauwazylem ze Ati jest w crossfire . Coz nie stac mnie na cos takiego tylko dla liczenia ;/ a szkoda.

sesef

#384
Cytat: MarcinG. w 07 Marzec 2009, 21:44
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=35855&offset=20
no i tam zauwazylem ze Ati jest w crossfire . Coz nie stac mnie na cos takiego tylko dla liczenia ;/ a szkoda.

To akurat komp kolegi NetMonitoring i to akurat jest Radek HD4870x2

Przykład typowego CF jest tutaj: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=52656&offset=20

Troll81

Gdzieś jest tabelka ukazująca jakie radki ile koszą w milce??

sesef

Cytat: Troll81 w 19 Marzec 2009, 22:01
Gdzieś jest tabelka ukazująca jakie radki ile koszą w milce??

Top100 i sobie dobieraj :D

Troll81

taaaaaaa. Bardzo zabawne

sesef

#388
Ci co mają radki z tego co wyczytałem na forum planet3dnow można zjechać zegar pamięci do momentu aż nie zacznie sypać błędami na próbkach (na forum pisali o 200-2500 mhz). Zmniejszenie taktowania pamięci nie zmienia praktycznie czasu przeliczania (jak już zmienia to o 2-5 sec) a spada podobno nieźle temperatura oraz zużycie prądu.

Screeny z planet 3dnow HD 4870

750/900MHz
http://www.abload.de/image.php?img=4870rivaafmc.jpg

750/250MHz
http://www.abload.de/image.php?img=4870riva2p3h3.jpg

TJM

Zauważyłem dziś coś dziwnego: w nocy firewall zablokował próby łączenia się do netu z aplikacji milkyway sse 4.1, wszystkie które się zassały wysypały się  z tego powodu. WTF ? Z jakiej paki nagle zaczęła się aplikacja łączyć gdzieś ?


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Dołożyli tajny ficzer??? Oskarżmy ich o nieprawdziwe oszukiwanie :)

TJM

Tą aplikację mam od początku marca, do wczoraj było ok, a tu nagle w nocy zaczęły się takie właśnie jajca...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: TJM w 26 Marzec 2009, 12:18
Zauważyłem dziś coś dziwnego: w nocy firewall zablokował próby łączenia się do netu z aplikacji milkyway sse 4.1, wszystkie które się zassały wysypały się  z tego powodu. WTF ? Z jakiej paki nagle zaczęła się aplikacja łączyć gdzieś ?



pisalem juz na ten temat znaczy utworzyłem watek.
kombinuja cos z serwerami chca rozdzielic WU CPU i GPU - nareszcie bo grafa ledwo sie rozpedziła i juz musiała hamowac...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

a u mnie SETI od wczoraj nic nowego nie chce sciagnac, dla GPU

lolek

W prawdzie nie ten watek ale co tam.

Z Seti już tak bywa. Z tego co widzę to set nie ma przygotowanych zadań do wysyłki.

P.S. Ustaw sobje w preferencjach że łączysz się z netem np. co 7 dni. W tedy będziesz miał więkrzy buforek  ;)

[PBT] Horpah

milka ma problemy, albo się przebudowuje

MarcinG

tak, seti juz 3 dni off  :(

sesef

pewnie CUDują w milce

OxyOne

cos dlugo idzie nic nie działa.
ktos wie ile to bedzie trwało?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Angelus

Właśnie zaczęło działać :)
Akurat ostatni WU się robił  XD
No to  :attack: