Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

emik

chcę dociągnąć CC do 500k i później w kolejce PG, DNETC i GPUGrid


ZdrowaMarchewa

OK, może być PrinGrid tylko co i gdzie wyklikać, żeby na GPU liczyło?  ;)

JaRa

1. Twoje konto
2. Preferences for this project  ->   Ustawienia PrimeGrid

3.   Ustawienia PrimeGrid

4. Use CPU
    Enforced by version 6.10+    no

Use NVIDIA GPU
Enforced by version 6.10+    yes

Proth Prime Search (Sieve) zaznacz ptaszka tylko przy tym

   



Timaxi

Sorry za mały offtop, przymierzam się do kupna lapka i mam pytanie czy karta radeon 5650 lub 5730 obsługuje double precision ? Bo za nic nie mogę tego znaleźć


apohawk

Nie obsługują.
47xx, 48xx, 58xx, 59xx, 69xx mają double precision.
No good deed goes unpunished.

AL

Mam takie "Cuda":
GeForce GTX 460 (993MB) driver: 25856
GeForce GTS 250 (1007MB) driver: 26099
Pytanie - czy będę w stanie policzyć Milkę na którymś z tych "Cudów"?

Tomasz R. Gwiazda

a nie lepiej Primegrid ? NV teraz ma tam kopa na gpu

AL

PG może później. Teraz mam ochotę na milkę. To jak nadaje się któraś?

pszyklejony

#728
460, ale to aż żal, bo byle śmieć z Ati jest szybszy.
W przypadku problemów:
http://www.boincatpoland.org/wiki/12_grudnia_2010_MilkyWay%40home_wymaga_aktualizacji_sterownik%C3%B3w_dla_GPU_Nvidii
Możesz jeszcze zainstalować optymalizacje
http://www.arkayn.us/milkyway/index.html

Krzysiak

Czy wam też Milka@home leży i kwiczy ? od 3 dni


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

też
pewnie po świętach dopiero ruszy i to jak wytrzeźwieją
No good deed goes unpunished.

lolek

#731
Wydłużyli WU- jednostki liczą się 19-23 min na ATI 4770
EDIT
A chekpointów jak nie było tak nie ma, przy próbkach ~4min to nie przeszkadzało, ale przy >20min to denerwujące :(

Pigu

Cytat2011-02-22 17:49:48   Milkyway@home   Message from server: No work sent
2011-02-22 17:49:48   Milkyway@home   Message from server: Your app_info.xml file doesn't have a version of MilkyWay@Home N-Body Simulation.

mam opto - jak to nareperować? (nie licząc wywalania opto)
stało się dzisiaj z nagła

Tomasz R. Gwiazda

odplaczyc projekt i przylaczyc

a opto pojdzie sie czesac..

Pigu

tzn czekać na nowe opto i tymczasem liczyć na standardzie?

Tomasz R. Gwiazda

no nie wiem :) nie zagladam i nie fascynuje sie optymalkami i tak bez tego z MW jest duzo problemow :)

AiDec

Cytat: Pigu w 22 Luty 2011, 20:46
Cytat2011-02-22 17:49:48   Milkyway@home   Message from server: No work sent
2011-02-22 17:49:48   Milkyway@home   Message from server: Your app_info.xml file doesn't have a version of MilkyWay@Home N-Body Simulation.

mam opto - jak to nareperować? (nie licząc wywalania opto)
stało się dzisiaj z nagła

Nic z tym nie robic. Nie trzeba. To info oznacza ze na serwie nie ma WU. |Niestety w takich okolicznosciach serwer wysyla nieprawidlowa wiadomosc - innymi slowy; nie sugerowac sie tym co w wiadomosci napisane :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

a fakt wczoral lezalo... tylko MW zawsze dziwnie lezy :) Stan serwerow jest ok , WU sa , a klient pyszczy ze nic nie ma :)

apohawk

WU ma, ale właśnie te N-Body, to inna aplikacja, tylko na CPU, a że my wszyscy chcemy na ATI, więc pisze, że nie ma dla nas zadań.
No good deed goes unpunished.

Pigu


gregre

yyy może ktoś pomóc? nie wiem o co chodzi:
długość WU skoczyła mi z blisko3min do 5min i temperatura GPU spadła o 5stopni
podobnie z einsteinem max użycie ramu powinno być 70% w użyciu a jest 57%
nic nie zmieniałem...

Krzysiak

Faktycznie z 1,20 minuty teraz jest 3,08 minuty  |-?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

wzrost długości pracy, mniejsza temperatura - może nowa aplikacja, gorzej zoptymalizowana ?

Troll81

niekoniecznie. MOże po prostu uzywa innej metody obliczeniowej...

lolek

W lutym była nawet seria licząca się na 4770 20 min. A teraz są próbki liczące się  2:30 i 4:20 min, czyli w miarę normalnie.
@gregre - jeśli liczy Ci gorzej w kilku projektach to wywal stery, wyczyść pozostały syf i zainstaluj nowe

gregre

zainstalowane nowe stery do 4850 i reset projektu, myślałem że ładnie wskoczy pokazało czas 3.20 jednak po przeliczeniu pierwszego WU wskoczyły 4-o i 5-o minutowe...

Pigu

mi się zdaje, czy zniknął limit wu na rdzeń - mam ich teraz w buforku kilkaset  |-?

Krzysiak

Dokładnie Pigu to sam miałem napisać 
Bo pobrało mi tego na kilka stron  :fright:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

upload/download server disabled

2011-04-06 09:52:21   Milkyway@home   Message from server: No tasks sent
2011-04-06 09:52:21   Milkyway@home   Message from server: Tasks for CPU are available, but your preferences are set to not accept them

zajechaliście milkę  XD
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Może coś w tym być
Mam 789 próbek do przeliczenia  :attack:
a na drugim kompie ani jednej


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

WOW, dzieje się, wyłączyłem pobieranie danych mam blisko 320WU  :o co by mi karta wyrobiła w czasie

Pigu

zassało mi 3k wu, manager zmulony po całości  >:(

Krzysiak

Czy wam Milka też leży ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek


Troll81

lezy od wczoraj. A wcześniej dostali sraczki WU.

gregre

a ja już swoje przerobiłem i mam lipę...
podrzuci ktoś trochę WU?
Pigu podeślij z 500  :D

lolek

Ja jak rozsyłali WU to nie miałem prądu, a jak go włączyli to milka padła  :( I teraz liczę bezsensowne PG  :bad:

Pigu

farciarze - mam muła przy obsłudze managera z przestojami po ponad minutę :sick:

lolek

#758
So I figured while everything was breaking and people are already mad at us for having to wipe the workunit and result tables from the database, it would be time to deprecate the old ATI GPU applications. From here on out, we'll not be generating a parameter file for the applications (as all the new versions accept these from the command line which significantly cuts down on the servers file IO), and we'll not be accepting results coming in a file (all the new versions write the result to standard error which goes right into the database, also saving us a lot of file IO).


Może mi to ktoś przetłumaczyć?
Jestem dziś padnięty (nie myślę) i mam nadzieję że źle zrozumiałem, ze aplikacja ATI miała błąd (czytaj wszystkie nasze obliczenia są o kant dupy potłuc)  %)

EDIT
Faktycznie wczoraj miałem zaćmienie. Odpowiadając sam sobie na pytanie - aktualizacja miała na celu odciążenie serwerów projektu (czytaj obliczenia nie są o "kant dupy potłuc).

gregre

działa wam dobrze Milka?
niby zasysa, liczy, odsyła ale pkt nic nie wbija...


i co dziwne nie ma nic w pendingu wszystko wpada w invalid