Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

apohawk

Sprawdź wersję aplikacji. WU liczone przez stare aplikacje będą odrzucane.
Żeby było weselej, nowa aplikacja 0.57, zżera cały core CPU, zapomnieli nie dodawać tego buga do nowej wersji  XD

EDIT
Punkty są przyznawane, po prostu MW szybko czyści bazę.
No good deed goes unpunished.

gregre

restart projektu nie pomagał, ponowne przyłączenie do projektu już tak
ale czy aby na pewno dobrze punktuje? wychodzi blisko 1pkt/1sec


lolek

A jaka grafa? Na 4770 za 284s. mam 267,2pkt

gregre

Asus HD 4850
zegar podkręcony na 750MHz
pamięć na 1030MHz

kiedyś było ok...

lolek

Czyli wydajność podobna do mojego radka 830 MHz na rdzeniu (trochę ponad 80k na dobę).
Ps. możesz śmiało zjechać z taktami pamięci, u mnie jest 400MHz

gregre

Cytat: apohawk w 10 Kwiecień 2011, 11:32

Żeby było weselej, nowa aplikacja 0.57, zżera cały core CPU, zapomnieli nie dodawać tego buga do nowej wersji  XD


myślicie że to naprawią czy tak już będzie?
strasznie zamula mi Einsteina przez to...

apohawk

Jak przeglądałem wątek o 0.57 na forum MW, to chyba tak, bo to nie jest nowy feature aplikacji. ;) Ludzie zgłaszają jeszcze inne problemy z aplikacją, więc to pewnie jeszcze nie koniec zmian.
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Ja tam Milke na razie wstrzymałem coś za bardzo wariuje  :sick:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Kolejna wersja aplikacji: 0.59, już nie zżera całego rdzenia. To chyba jeszcze nie koniec zmian., bo ludzie dalej narzekają.
No good deed goes unpunished.

WUPES

Cytat: gregre
działa wam dobrze Milka? niby zasysa, liczy, odsyła ale pkt nic nie wbija...
i co dziwne nie ma nic w pendingu wszystko wpada w invalid
Też tak mam...  :(   liczę na optymalce 0.20
Dałem 'nie pobieraj nowych', skasuję otymalke i zobaczę co sie stanie

apohawk

Tak, pobierzcie nową aplikację. Rezultaty z wszystkich aplikacji poniżej 0.57 będą miały status invalid. Zmieniono sposób odsyłania wyników i dlatego punktować będą tylko nowe aplikacje.
No good deed goes unpunished.

WUPES

Cytat: apohawk
Tak, pobierzcie nową aplikację. Rezultaty z wszystkich aplikacji poniżej 0.57 będą miały status invalid. Zmieniono sposób odsyłania wyników i dlatego punktować będą tylko nowe aplikacje.

Ha ! BM pobrał aplikację 0,50 i jak na razie liczy... liczy... liczy... Sądząc po upływie czasu i procentach zaawansowania to jeden WU policzy w około 14 godzin czyli około czterokrotnie dłużej niż na opty 0,20; ciekawe jak będzie z punktacją - poprzednio godzina liczenia dawała ok 60-70 pkt / 1 WU.

Jeżeli masz rację i aplikacje poniżej 0.57 nie będą punktować to zmarnuję 14 godzin, ale na pobranie aplikacji 0.50 nie miałem przecież wpływu !
Przyjdzie chyba przestawić się na inny projekt  :(

Krzysiak

No i mamy wersję 0.6 niby deklarują że wszystko poprawione


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Peciak

WUPES

aplikacja 0.50 przewidziana jest dla proca
aplikacja 0,57 0,59 oraz obecnie 0,60 przewidziana jest dla ATI
jeżeli chcesz liczyć na GPU - ATI a nie na procu to w
opcjach Preferences for this project Ustawienia MilkyWay@home
ustaw
Use CPU
Enforced by version 6.10+ no

Use ATI GPU
Enforced by version 6.10+ yes

Use NVIDIA GPU
Enforced by version 6.10+ no


aplikacje masz tu http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/apps.php
optymalki masz tu http://www.arkayn.us/milkyway/index.html

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

gregre

to jednak jest jeszcze optymalka? w tej chwili na WU z 0.60 odczuwalne jest zamulenie obrazu okna skaczą i prawie że myszka też :P

WUPES

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 12 Kwiecień 2011, 22:46
WUPES

aplikacja 0.50 przewidziana jest dla proca
aplikacja 0,57 0,59 oraz obecnie 0,60 przewidziana jest dla ATI
jeżeli chcesz liczyć na GPU - ATI a nie na procu to w
opcjach Preferences for this project Ustawienia MilkyWay@home
ustaw
Use CPU
Enforced by version 6.10+ no

Use ATI GPU
Enforced by version 6.10+ yes

Use NVIDIA GPU
Enforced by version 6.10+ no


aplikacje masz tu http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/apps.php
optymalki masz tu http://www.arkayn.us/milkyway/index.html


Dziękuję.  Moja karta to NVidia. Optymalki dla ATI nie wchodza więc w rachubę. Aplikacja MW 0.50 jest dostosowana do SSE2. Miałem optymalke 0.20 dostosowaną do SSE3 - ale ostatnie zmiany w MW spowodowały że wszystkie WU policzone na tej opty potraktowane zostały jako błędne.
Chyba trzeba będzie cierpliwie poczekać co twórcy programu dalej wymyślą. Póki co to po 140 minutach liczenia na 0.50 zaawansowanie WU jest 16,4%   :(  doliczę to do końca i zobaczę jak zapunktuje ...

apohawk

jest 0.62
ładnie dociąża GPU do 99% pomimo wszystkich rdzeni zajętych przez docking
No good deed goes unpunished.

gregre

Cytat: apohawk w 13 Kwiecień 2011, 10:13
jest 0.62
ładnie dociąża GPU do 99% pomimo wszystkich rdzeni zajętych przez docking

kolejna wersja, ciekawe czy dociągnę Collatz'a do 1mln zanim wyjdzie ostateczna stabilna wersja...  8)

Krzysiak

Ja jednak Milke odpuszczam bo mi GPU usmaży
Czas przeliczanych próbek też spadł  :wth: a punktacja ta sama


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

No chyba właśnie o to chodzi, nie? Jak wykorzystujesz GPU w 99% zamiast w 55%, to taka sama próbka warta tyle samo punktów przeliczy się szybciej.
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Chodziło mi że się wydłużył  XD
zamiast 1,20-1,25 prawie każda 1,35-1,45


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

To pisz normalnie  %)
No good deed goes unpunished.

lolek

Liczył ktoś milkę na linuksie (ATI) ?

Troll81


lolek

I jak to wygląda w stosunku do windowsa ? Wydajność, i "żwawość" systemu?

Troll81

nie porównywałem :D

Peciak

Bardzo dobrze GPU obciążone na poziomie 90% trochę gorzej niż w Windows ale dzięki temu spokojnie można sobie pracować w systemie.
PS - mi ruszyło na sterownikach 11.3

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

WUPES

Cytat
......  Aplikacja MW 0.50 jest dostosowana do SSE2. Miałem optymalke 0.20 dostosowaną do SSE3 - ale ostatnie zmiany w MW spowodowały że wszystkie WU policzone na tej opty potraktowane zostały jako błędne.
Chyba trzeba będzie cierpliwie poczekać co twórcy programu dalej wymyślą. Póki co to po 140 minutach liczenia na 0.50 zaawansowanie WU jest 16,4%   :(  doliczę to do końca i zobaczę jak zapunktuje ...

No i tak: czas liczenia 14 godzin 15 minut, punktacja 213,76 pkt - czyli poniżej 16 pkt za jedna godzinę. Na opty 0.20 taka sama ilośc punktów była za nieco ponad  3 godziny. co dawało ok 65 pkt za godzinę. W tej sytuacji czynię  pa pa MW i przechodzę do innego projektu.
Może kiedyś powstanie aplikacja MW dostosowana do SSE3, albo kolejna zmiana znów pozwoli na stosowanie opty 0.20 ...

Krzysiak

Ty chyba czegoś nie rozumiesz  XD
Nie opłaca się liczyć projektów na CPU które działają na GPU
po prostu CPU niema żadnych szans  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Ogólnie aplikacje na CPU są traktowane przez milkę po macoszemu - w końcu 99% mocy obliczeniowej tego projektu to GPU.
A aplikacja dla ATI pod ubunta x64 działa świetnie. Obciążenie rdzenia ~97%.

Krzysiak

A mi Milka kompa restartuje po 10 minutach  :wth:

Temperatury odpadają podejrzewam że zasilacz może nie wyrabiać  >:(


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

a co masz za zasilacz?

lolek

na sprawdzenie czy to zasilacz nie wyrabia jest prosty sposób: zawieś projekty na CPU  ;)

Tomasz R. Gwiazda

pytanie pomocnicze, co liczysz na CPU ?

dla testow zastopuj wszystkie obliczenia na CPU

Krzysiak

Żeby nie zaśmiecać dalsza dyskusję o restartach proszę pisać tu http://www.boincatpoland.org/smf/wizytowki/krzysiak_pl_gda/


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Dzisiaj w chodzę na Milkę o tu  :fright: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/




Mógł by ktoś w skrócie napisać dokładniej o tym newsie
Czy to nasze obliczenia w końcu są widoczne  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Na mojej stronce masz przetłumaczonego.

gregre

no i Milka znowy sypnęła błędami blisko 40 WU "Completed, marked as invalid"    >:(

lolek

#798
Uważajcie jeśli liczycie na ATI pod Windowsem - wszystkie próbki są przerywane po około 2 minutach, pod Linuksem niema tego problemu  :dunno:

Cytat: gregre w 07 Maj 2011, 10:20
no i Milka znowy sypnęła błędami blisko 40 WU "Completed, marked as invalid"    >:(
Ten błąd jest już naprawiony

EDIT:

pod linuksem jest jednak dokładnie to samo

drWarlock

Milka nie działa
nie dostaje żadnych WU oraz strona nie działa