Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

Bober

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/
Modelowanie i przewidywanie ewolucji naszej galaktyki.

Tylko cel jakiś taki niejasny:
CytatThis particular project is being developed to better understand the power of volunteer computer resources.

Pre-Alpha. Można zakładać konta. Nie ma jednostek (na razie).

bartsob5


caminoix

o, ja! i jedyna aplikacja jest na freebsd! jaki czadzior! az chyba se postawie i zapuszcze :)

whitefrog

Spójrzcie jaki dziś jest 'User of the day' :)
Jak przeoczycie, to tutaj jest jego profil:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/show_user.php?userid=245
ww.BOINC.prv.pl

Bober

No nieładnie. Ale można zawsze oddać negatywny głos na jego profil. I już więcej UOTD nie zostanie.

Mchl

bartsob5: błąd zrobiłeś w adresie do snaszej strony ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"bartsob5: błąd zrobiłeś w adresie do snaszej strony ;)

no bez jaj, gdzie?

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

W nocy załapałem się na pierwsze WU (ponad 300) w tym projekcie. Są króciutkie do 3 minut - ale co poniektóre potrafią się wysypać i wyskakuje windowe okienko z błędem - blokując dalszą pracę BOINC (w moim przypadku jednego rdzenia - drugi liczył nadal - chyba, że trafił na podobny błąd).
Tak wygląda przykładowa

Cytat2007-11-08 15:23:09|Milkyway@home|Computation for task gs_1_1194572175_9537_0 finished

kret

---------- 15:42 08.11.2007 ----------

aj, no to się widzę minąłem :) efekt zawieszenia wszystkich projektów poza Setem :P

---------- 13:23 09.11.2007 ----------

ale teraz już miele Milkyway'a :) naściągałe mi się próbek, wszystkie ok 3 min, więc do dobra odmiana dla seta :)

---------- 11:47 11.11.2007 ----------

a teraz dziwne..bo mam próbki liczace się ok 18 minut a punktują tak jak 3minutowe :/

kempler

Galaktyki są bardzo ewolucyjnymi systemami które pokazują jak wszechświat stał się tym, czym jest obecnie. Jedną z rzeczy którą nauczyliśmy się o galaktykach jest to że często łączą się w większe galaktyki.Wiemy to ponieważ możemy to obserwować. (zdjęcie1, zdjecie2). Jednak jest to tylko tyle do nauki poprzez patrzenie na to połączenie ponieważ możemy to oglądać tylko w dwóch wymiarach. Dlatego teraz zamierzamy zbadać Drogę Mleczną odkąd jest ona jedyną Galaktyką którą możemy zbadać w trzech wymiarach.Dodatkowo mamy szczęście gdyż Rodrigo Ibata w 1994 roku odkrył że Droga Mleczna łączy się z inną Galaktyką: The Sagittarius (Sgr) Dwarf Ellipsoidal Galaxy. Wskutek jej relatywnie małych rozmiarów w porównaniu do Drogi Mlecznej, karzeł Sgr jest rozrywany. To oznacza, że wskutek o wiele większej grawitacji Drogi Mlecznej, karzeł Sgr jest rozrywany na boki i ciągniony na zewnątrz do długich strumieni które podążają za aktualnym jądrem karła Sgr. Aby lepiej zrozumieć to rozrywanie można oglądnąć symulację. Te pozostałości dają nam niepowtarzalny wgląd w naszą Galaktykę. Ogólnie możemy powiedzieć gdzie jest gwiazda i gdzie się kieruję. Jednakże, poprzez badanie tych strumieni możemy zobaczyć gdzie gwiazdy były. Ta droga pozostawia nam mapę która pozwala nam na badanie potencjału grawitacyjnego Drogi Mlecznej. Oprócz tego, odkąd szacunkowy potencjał wynosi 90% z powodu czarnej materii będziemy w stanie przewidzieć rozkład Czarnej materii wewnątrz Drogi Mlecznej.
Projekt nie zajmuje się symulacjami lecz analizą danych. Wyniki projektu zostaną wykorzystane właśnie do symulacji w przyszłości. Jednostki będą zawsze dostępne ponieważ zawsze można analizować inny model oraz inne dane.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

a ja miałbym pytanie odnośnie tego jak Wam działa ostatnio Milkyway? bo u mnie jakoś zdarzają się błędy obliczeń, które wywalają całą aplikację liczącą..i z tego co przeglądałem, jest to tego samego typu błąd.. (Exit Status -2147483645 (0xffffffff80000003))
432974
427422
393132
426939
387352
nawet jeśli zdarzało mi się, ze próbki się wywalały, to raczej zdarzało się to sporadycznie a nie tak często..i nie doprowadzało to do wywalenia samej aplikacji liczącej..jakieś pomysły?

znalazłem nawet na forum projektu temat ale niestety niewiele o rozwiązaniach pisza tylko o złych próbkach ;)

figurel

Cytat: "kret"a ja miałbym pytanie odnośnie tego jak Wam działa ostatnio Milkyway? ;)

Mnie też zdarza się, że aplikacja zawiesza się ale tylko wtedy gdy chciałem w menadżerze BOINC wstrzymać jej działanie. Komunikat jest taki, że program wygenerował błędy i nastąpi jego zamknięcie. Dopóki nie zamknę tego komunikatu liczenie jest zawieszone.

Mam też pytanie. Otóż od kilku dni liczę Milkyway ale.... Na stronie z moim kontem punkty niby są ale już na dole tej strony (i wszystkich stronach moich kont w projektach w których uczestniczę) w zestawieniu dotyczacym poszczególnych projektów punktów nie ma. Nie ma ich też doliczonych w statystykach Boincstats co widać w podpisie, mam ich więcej niż 2 tylko.
Punkty są uwzględnione w statystykach naszego zespołu na stronie Milkyway natomiast nie ma ich w satystykach zespołu na stronie Boincstats http://boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=milkyway&st=0&ti=14#16[/url]
Jak widzę dotyczy to nie tylko mnie, wielu innych kolegów nie ma też doliczonych na boincstas punktów. To jakaś kiepska komunikacja między Milkyway a Boincstats? To normalna praktyka? Punkty z opóźnieniem są uwzględniane?

emik

Milkyway od przeszło 4 dni nie eksportowało statystyk do BOINCstats


kret

---------- 11:35 25.11.2007 ----------

hm..no ja też zauwazyłem, ze mi jakoś nie uwzględniło kilklu set pktów jescze na boincstats..ale może właśnie potrzebują czasu.. ;)

co do wysypywania się aplikacji..hm..nie wiem soprawda czy to tego wina, ale troche naprawiłem..otó właśnie kilka dni temu zainstalowałem nową wersję Tor'a i Vidalii (wersje odpowiednio 0.1.2.18a i 0.0.14) i przyznam, ze od tego czasu niezbyt fajnie mi wszystko działało..wykorzystanie procesora dla procesów Vidalii i Tor'a dochodziło na zmianę do 100% i skutecznie zapychały mi system..kiedy odinstalowałem ten pakiet wrzucając starszy (Tor - 0.1.2.17 i Vidalia - 0.0.14) to wszystko działa bez zarzutu..nie wiem czy to był problem w każdym razie postanowiłem o sprawie wspomnieć :)

---------- 11:40 27.11.2007 ----------

z innych ciekawostek co do Milyway@home, to zauważyłem, ze na linuxie próbki liczą mi się dwa razy szybciej :P i z innych dobrych wiadomości? zwiększono limit próbek z 8 do 20 chyba, które można pobrać 'na raz'..em..no chyba, ze to tylko ja miałem 8  :oops:

figurel

Cytat: "kret"z innych ciekawostek co do Milyway@home, to zauważyłem, ze na linuxie próbki liczą mi się dwa razy szybciej
A jak z punktami? Tyle samo za próbkę? U mnie komputer stacjonarny liczy szybciej próbkę, szybciej  o ok. 3 minuty od próbki liczonej na laptopie ale też mniej za nią punktów na stacjonarnym dostaję. W sumie wychodzi na jedno: na stacjonarnym za 600 sek. dostaję ok. 1,6 pkt, na laptopie za 800 sek. ok. 2 pkt. Na godzinę jednakowa ilość punktów wychodzi.

Cytat: "kret"zwiększono limit próbek z 8 do 20 chyba, które można pobrać 'na raz'..em..no chyba, ze to tylko ja miałem 8 Embarassed
Też zawsze miałem osiem a dzisiaj ku memu zdumieniu dwadzieścia dostałem.

Teraz zauważyłem też niestety, że za każdą próbkę, obojętnie ile wynosi claimed credit otrzymuję 1 punkt. Wcześniej claimed = granted. To tak na szybko licząc wychodzi w moim przypadku zamiast 9-10 punktów na godzinę jedynie ok 5.

Bober

Obecnie projekt daje za próbki 6,5 pkt., które Quady przeliczają w 400-500 sekund. Także kolejny przykład rażącego overgrantingu.

Pigu

#17
mhmmm już przeliczam  ;D

edit mniam - 5k/dobę z quadzika - przekonałeś mnie  ;)

rygiel 20wu jest na usera czy maszynę?

RAD-Poland

#18
Cytat: Bober w 22 Marzec 2008, 21:57
Obecnie projekt daje za próbki 6,5 pkt., które Quady przeliczają w 400-500 sekund. Także kolejny przykład rażącego overgrantingu.
optymalka 64 bit  jest jeszcze "lepsza"
na AthlonX2 3800+ 2,0@2,2 - 320 sekund (2 core * 270wu/day * 6,5pkt = 3510 RAC)

EDIT:
ale to i tak nic z tym co wyrabiał Crunch3r prawie tydzień w TPS  na Quadzie 11-16 sek próbkę za 16pkt - w rezultacie została wstrzymana generacja próbek BF

EDIT:
Cytat: Pigu w 22 Marzec 2008, 22:08
mhmmm już przeliczam  ;D
edit mniam - 5k/dobę z quadzika - przekonałeś mnie  ;)
rygiel 20wu jest na usera czy maszynę?
:-\ skończyły się próbki to wszystko przez  Piga  ;D

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

jak działa rygiel w tym projekcie?

myślałem, że na maszynę lub usera, ale zdaje się, że jest blok, by nie ściągnąć więcej niż 20 na raz i na tym koniec  ???

cezar

#20
Cytat: Pigu w 23 Marzec 2008, 22:44
jak działa rygiel w tym projekcie?

myślałem, że na maszynę lub usera, ale zdaje się, że jest blok, by nie ściągnąć więcej niż 20 na raz i na tym koniec  ???

Później tyle ile odsyłasz pobierasz od razu nowych WU. Jednak są chwile że nie ma jednostek, także jest czas na inne projekty.


Cytat: Bober w 22 Marzec 2008, 21:57
Obecnie projekt daje za próbki 6,5 pkt., które Quady przeliczają w 400-500 sekund. Także kolejny przykład rażącego overgrantingu.

Projekt aktualnie punkuje 2,17pkt za WU przy tym samym czasie liczenia.





Bober

Cytat: cezarProjekt aktualnie punkuje 2,17pkt za WU przy tym samym czasie liczenia.
Szybko się zrehabilitowali.

Pigu

właśnie dostali bloka w managerze - ni to ni  :P

tito


Ethefor

Wy tu się tylko na tych punktkach skupiacie, mnie to akurat najmniej obchodzi, a liczę dlatego, żeby pomagać nauce, po za tym nie wyobraząm sobie że mój procek miał sie nudzić.
Ale czy ma ktoś dokłądniejsze informacje co my właściwie liczymy w MilkyWay@Home?
Niby ten projekt nie zajmuje się symulacjami lecz analizą danych z  Sloan Digital Sky Survey, ale czy ktoś ma dokłądniejsze informacje w jaki sposób te analizy są przeprowadzane, do czego dokłądnie zostanmą wykorzystane?

kempler

Tyle udało mi się przetłumaczyć: http://boincatpoland.home.pl/wiki/MilkyWay%40home. Może kiedyś coś więcej się wymyśli...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Ethefor

Wiem, to już czytałem. Dzięki za wszelkie tłumaczenia bo u mnie z angielskim niestety na razie słabo. Jeżeli ktoś cokoliwek więcej się dowie na temat tego projektu to dajcie znać.

kempler

Śledź zmiany na wiki. Za dużo tego żeby o wszystkim informować  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Może ta publikacja przybliży ci nieco tematykę projektu. Przyjemnej lektury  :P

buninek

#29
Po przeczytaniu tego wątku z forum projektu
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=386&nowrap=true
wezbrał we mnie duźy sceptycyzm do liczenia tego projektu,
a ten post tylko wzmógł go
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=386&nowrap=true#4841

Głównie chodzi mi o dostępność kodu źródłowego, który jakoby jest i go nie ma.
Podobno ma być udostępniony z następną wersją aplikacji.
No i problem walidacji próbek.
oraz
"We haven't tested his app to make sure the results are correct." :o

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/ suspend


Pigu

lepiej wysępmy tę optymalkę :D

buninek

ta to już ociera się o chorobę
niedługo dojdzie do tego, że optymalizowane aplikacje będą dostępne po uiszczeniu 200$ ;)

RAD-Poland

zasygnalizowałem to na na forum to minie olali, a w efekcie administrator skrócił czas wyświetlania wyników przeliczonych próbek
moim zdaniem zmowa Crunch3r i Dave Przybylo (administrator) są w tej samej drużynie

co do źródła to jest na serwerze uczelni Dave Przybylo
kiedyś ściągnąłem, moja kompilacja była lepsza niż pierwsza wersja publiczna, ale gorsza od obecnej

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

maxim


buninek

ja już to uczyniłem

Cytat: RAD-Poland w 22 Wrzesień 2008, 16:46
co do źródła to jest na serwerze uczelni Dave Przybylo
kiedyś ściągnąłem, moja kompilacja była lepsza niż pierwsza wersja publiczna, ale gorsza od obecnej

Ja wiem o tym. Tylko czy ten kod nie został zmieniony bez upublicznienia jego nowej wesji.
Wypowiedz opiekuna projektu Travisa:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=386&nowrap=true#4823

The next version of the astronomy code will be open to the
public so you guys will be able to optimize it all you want,
and hopefully we can work together on making it faster.
Optimization isn't really my specialty so it's something
we'll need community help on.

Coś nie widać tej aplikacji. Miała być po tygodniu a minął już ponad miesiąc

RAD-Poland

#35
odsyłane próbki kompilowane z tego źródła są poprawnie weryfikowane i są przyznawane punkty (brak progres bar ?)

rozsyłane aplikacje z projektu są z 7.03.2008
ja ściągnąłem źródła i testowałem swoje kompilacje 21.07.2008
a pliki źródłowe są datowane 7.03.2008

nie zmieniałem kodu tylko wybierałem różne opcje kompilacji, a co do kodu to jest napisany nieciekawie (tzn. czyta się go ze zrozumieniem/łatwo , ale do optymalności mu daleko), kosztem niewielkiej ilości pamięci można pominąć wielokrotnie wykonywane pośrednie obliczenia

Crunch3r używa swojej optymalki od 12.06.2008 i nabił w 3 miesiące prawie 9 000 000 pkt prawdopodobnie na tym komputerze http://calbe.dw70.de/mb/download/file.php?id=8

w czerwcu napisałem to http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1426.msg35255.html#msg35255
dzisiaj uważam, że Crunch3r to oszust i zrobił to nie pierwszy raz

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

buninek

Swoją drogą czy nie ma szans na "unifikację" systemu punktowego wszystkich projektów w ramach BOINC.
Może to nie temat na ten wątek.
Pomijam takie anomalie jak w tym projekcie, które są tylko pompowaniem balonu "punktowego".

RAD-Poland

#37
w założeniu system punktowy miał się opierać na benchmarku Manegera Boinc, ale ...

Crunch3r napisał własnego Managera który robił 3-4 razy wyższe benchmarki niż oryginalny Manager  :-[

obecnie projekty bronią się przed takimi praktykami stosując własne wyliczenia wydajności lub quorum rezultatów (nie koniecznie w celu weryfikacji wyników, a właśnie w celu wyeliminowania oszustów)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

No cóż, jego menedżer powstał jako odpowiedź na zoptymalizowane aplikacje Seti i miał być używana tylko z nimi. Praktyka pokazała jak było.

Natomiast z tym, że to oszust... coś jest na rzeczy. Jego posty, które widziałem były często dosyć kontrowersyjne i w raczej niesympatycznym tonie.

Mori

Swoją drogą, nie lepiej po prostu dostać najnowszy source i samemu coś pooptymalizować? Bo w sumie, jeśli tylko wszyscy będą równy dostęp do kodu mieli, to szybsze przeliczanie przez optymalizację nie jest złe, prawda? I nie jest, IMO, cheatowaniem. Bo na tej samej zasadzie oszukuje ten, co sobie swojego proca podkręcił - bo ten bez podkręcenia ma gorsze wyniki, a przecież ta sama maszyna...

Oszukiwanie przy wynikach Benchmarków to już zupełnie inna sprawa - ale znowu, jeśli jest to uzyskiwane po prostu przez optymalizację benchmarka (nie wiem, napisanie lepiej jakieś pętli czy coś) to jest to IMO ok.

PS. Pod czym da się ten kod skompilować?