Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Project Sudoku

Zaczęty przez Bober, 29 Sierpień 2007, 21:06

Bober

http://dist2.ist.tugraz.at/sudoku/
Projekt pewnie już niedługo ruszy. Na razie aplikacja tylko dla Linuksa, testowanie za pomocą jednostek RCN.
Możliwość zakładania kont otwarta.

Projekt będzie szukał najmniejszych konfiguracji startowych.

Drużynka

bartsob5

no troche sie to rozni od mojego ostatniego przedsiewziecia... wiec moge troche to policzyc...

ja musze u siebie dodac jeszcze podwojnego brute'a, bo pojedynczy nie ze wszystkimi sobie wciaz radzi (a ideal by byl jakby sobie radzil juz przy 9 wpisanych cyfrach)

Bober

Są już dostępne jednostki testowe na Win/Mac/Linux. Trzeba tylko w preferencjach projektu zgodzić się na aplikacje testowe.

AL

Cytat: "Bober"Są już dostępne jednostki testowe na Win/Mac/Linux. Trzeba tylko w preferencjach projektu zgodzić się na aplikacje testowe.

Dzięki za cynk! Złapałem 50.

Bober

Od dziś ruszają testy aplikacji Sudoku (wcześniej liczono jednostki RCN). Na razie dostępna jest tylko wersja Linuksowa, ale niedługo będzie też windowsowa.
Należy spodziewać się błędów.

KrzychuP

Cytat: "Bober"Należy spodziewać się błędów.
Już sie nie mogę doczekać  :twisted:  8)

RAD-Poland

Cytat: "Bober"Należy spodziewać się błędów.
oj racja, wszystkie próbki głównego projektu wysypują się - projekt rodzi się w bólach  :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Alfa test się oficjalnie rozpoczął.

Ponadto, ruszyło już głosowanie na logo projektu.

AdNet

Witam,
zgodnie z zaleceniami autora projektu, zmienilem w preferencjach, ze chce testować wersję Beta.
Boinc pobrał dziesiątki !! próbek i od 48h liczy tylko sudoku - to 1 problem
2-gi: jak długo licza sie Wam próbki ? mnie na C2D każda próbka stoi z % na około 12.757% a czas przeliczony do tej pory to mniej wiecej 20-30 minut.
Zachowanie dziwne, bierze probke liczy ja np 3min, bierze nastepna: 3 minuty, nastepną ....
i jak skończy wsystkie na liście, to zabiera sie za pierwszą 3minutową i liczy kolejne x minut i znów następną....

dziwne to, ale jak tak dalej pójdzie to zacznę tracić punkty na innych projektach, bo od 48h nie odesłalem nic!

TJM

Przejrzyj sloty w kliencie i zobacz co tam jest w tym projekcie - jeśli siedzi wrapper, to takie dziwne zachowanie z procentami chyba jest możliwe, chociaż nie widzę powodu, dla którego miałby przeskakiwać do nastepnego zadania.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

iwi

Z forum Sudoku project:

CytatThe progress bar isnt functional, it seems. WU's always jump to 11/12% at the beginning. As Bernhard said, WU with 10 will take a few seconds, WU with 11 will take much longer (1 hour on my AMD X2 2.5GHz and 2 to 2.5 Hours on my P3 1GHz).

Checkpointing/Resuming doesnt work if "Leave applications in memory while suspended" is Disabled! They error out straight away after resuming.

Próbki sudoku maja bardzo krótki deadline (1 dzień) - więc chyba dlatego liczy tylko sudoku, bo u mnie Boinc tez nic innego nie liczy. Nie wiem dlaczego pobrało aż kilkanaście WU, nie wiem czy ma to coś wspólnego z częstotliwością łączenia się do sieci (general preferences), mi zawsze pobiera jedno WU (mam ustawione connect  every 0.1 days).

kret

hm..no to mi też dowaliło :) 14 próbek mi stoi na 12.757%..a 36 czeka nie zaczętych :P będzie śmiesznie coś czuje :P

Bober

Wyłoniono już w głosowaniu logo projektu:

autor: Cori

Czerwek

nawet ladne to logo...

Mchl

Cori robiła, musi że ładne... :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ona juz jest chyba etatowym logo-create'orem...

Bober

To prawda. Pewnie jak by się TJM do niej zwrócił to z przyjemnością by coś zmalowała dla Enigmy :P

kret

---------- 08:13 07.10.2007 ----------

hmm..a to ciekawe obrazki w sumie, bo trafiła mi się dość interesująca próbka w projekcie..



dziś rano, po 12h liczenia jest nadal  1,920% ale nie do końca wierzę temu licznikowi, bo on jakoś dziwnie pokazywał mi procenty ukończenia..sądzicie, ze będzie się liczyć rok? :P

---------- 19:52 ----------

hm..po strachu :P 20h z groszami liczenia i finito :)

patyczak

Punktacja w Sudoku jest conajmniej dziwna. Z tego co wyczytałem na forum projektu to jeśli próbka liczy się powyżej 48 godzin to jest automatycznie przerywana i odsyłana do serwera jako niedokończona. Efekt widać poniżej

CPU Time: 172,846.71
Claimed credit: 352.85
Granted credit:  86.30

Procesor Athlon 1.3 GHz

Wychodzi zatem niecałe 2 pkt na godzinę. Dodam tylko, że próbka zatrzymałą się na 35,705 %.
Skeczu z papugą nie będzie



Plumbum

Te sudoku zaczyna mnie powoli wkurzac, ciagle dostaje probki do obliczen od 22 do 42h. Nie moga ich podzielic na pol?!
Plumbum

kempler

Widocznie nie. Taka specyfikacja projektu. Co zrobić.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

#21
http://wiadomosci.onet.pl/1939636,16,item.html

Czyli już nie trzeba liczyć :D

Troll81

projekt juz zakończony :D ostatnie WU poszły w lutym.

KrzychuP

Ja jeszcze jedną długaśną mielę.

plik: B0507101233_13_13preCrunch_0
Aktualnie:
czas przeliczania: 173:08:13
postęp: 13.031%
Pozostało: 417:54:18
Termin zaraportowania: 2009-11-22 07:58:09

Troll81

ale to już ostatnie wysłane. Więcej nie będzie :(

KrzychuP

Brakuje mi jeszcze 2,5k do 10k w tym projekcie i jeśli dobrze szacuję, to powinienem akurat tyle dostać za tą próbkę.

Oby się tylko nie wysypała.

Arthusp

Sorki, że odkopuję stary temat, ale ciekawi mnie: czy ktoś gdzieś widział/zapisał wyniki projektu?

pawg

Projekt stabilny i uczciwie punktujący. Przy obecnym tempie zostanie zakończony za 100 dni, mamy 31 pozycję a jedna osoba z i7 mogłaby nas podnieść nawet do pierwszej 10!



Tomasz R. Gwiazda

a ktorym projekcie mowisz ? bo chyba nie tym co link na poczatku watku jest ???
tylko o http://sudoku.nctu.edu.tw/

czy o jakims innym ?

patyczak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Lipiec 2012, 20:39
a ktorym projekcie mowisz ? bo chyba nie tym co link na poczatku watku jest ???
tylko o http://sudoku.nctu.edu.tw/
Pewnie o tym. Ten z początku tematu od dawna jest martwy.
Skeczu z papugą nie będzie



pawg