Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Problem: Różny cross-project ID w różnych projektach

Zaczęty przez Lupus, 04 Wrzesień 2007, 22:34

Lupus

Na początek chciałbym przywitać się ze wszystkimi forumowiczami, gdyz jestem niedawnym nabytkiem tego forum  :D

Od ładnych paru lat liczę próbki w SETI@Home. Dotychczas wszystko szło dobrze, dopóki nie zechciałem przyłączyć się do kolejnego projektu, jako, że parę dni temu miałem okres braku próbek z SETI, przez co aby sprzęt nie pracował bezczynnie, postanowiłem przyłączyć się do Rosetty. I tu pojawił się mały kłopot.

Mam na komputerze BOINCa w wersji 5.8 (crunch3ra). Kiedy nie miałem żadnej pracy z SETI, poprzez tego właśnie managera przyłączyłem się do Rosett, wpisując url projektu, nick, adres mailowy, etc. Wszystko oczywiście poszło dobrze, BOINC ściągnął na dysk aplikację rosetty i zaczął liczyć.

Że coś jest nie tak, zauważyłem kilka dni temu. Mianowicie, mimo, że zakładka statystyki w BOINC mngr pokazywała kredyty z rosetty, to już żadne statystyki, w tym najczęsciej przeze mnie używane http://www.boincstats.com w ogóle nie zauważały, że przyłączyłem się do kolejnego projektu (to pierwszy raz kiedy liczę coś innego niż SETI, dlatego założyłem, że zakładając konto z tego samego managera BOINC, w którym liczę SETI, konta w projektach beda automatycznie sparowane). Odkryłem, że przyczyną całego zamieszania jest fakt, że mój cross-project ID w rosecie jest zupełnie inny, niż ten dotychczasowy w seti. W takim razie kredyty z obydwu projektów wędrują na różne statystyki (poprawcie mnie, jesli się mylę).

Skoro taki oczywisty sposób, jak założenie konta z tego samego managera, który liczy juz aktywne seti, nie działa, to mam pytanie (może się wydać idiotyczne, ale jak już pisałem, seti liczę od kilku lat, ale nigdy nie liczyłem niczego poza tym :) ):

W jaki sposób przyłączyć się do rosetty czy innego projektu, aby korzystac z tego samego croos-project ID co w seti? Chcę, aby statystyki z wszystkich projektów były zliczane przez boincstats.com na jednym koncie.

Z góry dziękuję za pomoc 8)

AL

Po pierwsze witamy! Twój sposób przyłączenia jest jak najbardziej poprawny i prawdopodobna przyczyna problemu leży gdzie indziej. Najprawdopodobnij podczas przyłączania się do Rosetta@home nie użyłeś jednakowego maila lub nicka lub hasła w stosunku do tych jakich użyłeś przyłączając się do Seti@home. Nick, adres mailowy i hasło muszą być takie same we wszystkich projektach w których uczestniczysz. Jeśli tak jest - to powinno wystarczyć zaktualizowanie wszystkich projektów w których uczestniczysz w Twoim BOINC menadźeże (w jednym momencie najlepiej). Potem odczekać tylko dzień lub dwa aż się wszystkie projekty zsynchronizują i będą miały jeden i ten sam cross-project ID. Potem minie jeszcze kolejny dzień lub dwa aż tą synchronizację wyłapie BOINCStats i powinno być ok.

jaskij

Nie zgodzę się z Tobą ALu, ponieważ o ile pamiętam FAQ z BOINCstats to wystarczy mieć takiego samego maila. Także jeżeli wszędzie masz takiego samego maila podanego, to wystarczy trochę poczekać na aktualizację i komunikację między projektami, a wszystko będzie dobrze. Ja w pewnym momencie miałem 3 czy cztery CPID, ale w tej chwili wszystko wróciło do normy. Co do BOINCstats to z tego co pamiętam, to żeby on w ogóle sprawdzał twoje statystyki z tego projektu musisz zaznaczyć, że bierzesz udział w tym projekz menu po lewej wybrać "Sign-up for projects" i przy Rosettcie zaznaczyć find account (prawa kolumna).

Bober

Cytat: "jaskij"Co do BOINCstats to z tego co pamiętam, to żeby on w ogóle sprawdzał twoje statystyki z tego projektu musisz zaznaczyć, że bierzesz udział w tym projekz menu po lewej wybrać "Sign-up for projects" i przy Rosettcie zaznaczyć find account (prawa kolumna).

Chyba jednak nie  :wink:
Tak się robi korzystając z BAMa.

Co do pierwszej części to raczej się zgodzę. BOINCstats łączy często konta użytkowników z różnymi nickami, do niedawna można było to zobaczyć, bo podawał wszystkie dzieląc je slashem.

Jednak być może wpisanie takich samych maila, nazwy, hasła (to chyba raczej mało prawdopodobne) ułatwia i przyspiesza proces ujednolicania CPID.

Lupus

Dziękuję Wam bardzo za wskazówki  :)

Faktycznie nie zauważyłem, ze dla rosetty podałem inny adres mailowy i to najpewniej była przyczyna kłopotów :oops:  :P . W takim razie w obydwu projektach ustawię te same dane (nick, mail, hasło) i poczekam na aktualizację.

W razie, gdyby problem utrzymywał się dużo dłużej, dam znać.

Jeszcze raz dzięki wielkie.

AL

Cytat: "jaskij"Nie zgodzę się z Tobą ALu, ponieważ o ile pamiętam FAQ z BOINCstats to wystarczy mieć takiego samego maila. ...
Tak - to prawda, ale Ja z własnego i nie tylko doświadczenia wiem, że oprócz maila powinno a właściwie należy również używać tego samego nicka i najlepiej hasło (choć w tym wypadku przychylę się do opini Bobra, że ten czynnik ma najmniejsze znaczenie lub nie powinien go mieć woogóle).

kempler

Tutaj zawsze ktoś pomoże :D Zapraszam do poczytania w wolnych chwilach FAQ oraz BOINCopedii  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Cytat: "AL"... i najlepiej hasło (choć w tym wypadku przychylę się do opini Bobra, że ten czynnik ma najmniejsze znaczenie lub nie powinien go mieć woogóle).

W sumie, to z jednej strony, może to lekko ryzykowne mieć wszędzie to samo hasło. Ale z drugiej, czysto praktycznej, jedno hasło jest jedynym rozsądnym wyjściem, jeśli ktoś liczy w  ponad 40 projektach  :wink:

Lupus

Jest mi bardzo miło, że mogę liczyć na pomoc fachowców - sam, mimo, że liczę już kilka lat, posiadam jedynie podstawowa wiedzę o BOINC (włączyć, wyłączyć, pauza, przerwać obliczenia, itp. :D ).



Przeglądałem ostatnio informacje zawarte m.in. w FAQ i w kilku hasłach encyklopedii i cieszy mnie to, że napisane są przystępnym językiem, a jednocześnie profesjonalnie. Dzięki temu nie muszę siedzieć z encyklopedią powszechną w ręku, żeby zrozumieć tekst, który mnie zainteresował :D  świetna robota - tak trzymać!

Bober


kempler

:oops:  aż coś dopisze jutro do BOINCopedii...może o Enigmie...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

z tego co wiem jednolite haslo jest wymagane (lub conajmniej zalecane) przy uzywaniu bama (zakladane przez bama nowe konta maja takie haslo jako konto bama). identyfikacja uzytkownika za pomoca jego haslo jest kompletnie nie realna, poniewaz haslo powinno byc tajne i nawet jesli krazy po necie zaszyfrowane w md5 to i tak byloby to bardzo niebezpieczne wyjscie...

jaskij

Większość cookiesów do autologowania używa właśnie hashów md5 danego hasła... a jeśli jakiś skrypt nie sprawdza sesji (różne kompy, nawet z tym samym zewnętrznym IP==różne sesje, prawda? jeśli tak, to to forum jest przykładem) to można się bez trudu wbić na twoje konto ;PP