[Pomysł] Nowe podforum

Zaczęty przez jaskij, 05 Wrzesień 2007, 19:56

jaskij

Mam taką propozycję: w dziale BOINC stworzyć nowe podforum: "Cele". W tym podforum możnaby pisać o swoich aktualnych celach i stopniu ich osiągnięcia. O ile, np. podforum "Zdobycze" odnosi się do zdobywania konkretnych ilości punktów, o tyle w nowym podforum każdy sam by sobie wyznaczał cele, a potem pisał, jak im wyszło. Tam również byłoby miejsce na prywatne wyścigi użytkowników.

kempler

To może wykorzystać do tego dział Wizytówki ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

hmmmm... no nie wiem...

za bardzo by sie forum znowu rozciagnelo... moze rozszerzyc kompetencje dzialu 'zdobycze'?

tymczasem przenosze do wnioskow.

jaskij

Bo ja wiem... z tymi wizytówkami to mi się jakoś nie widzi... natomiast rozszerzenie "Zdobyczy" może zadziałać.

bartsob5

no w zasadzie to ja moge zrobic wszystko, ale poczekam na wyrok ojca założyciela... rozszerzenie funkcjonalnosci zdobyczy zmieni calkiem filozofie tego dzialu (ustawienia) natomiast w wizytowkach bedzie zbyt duzy balagan....

kempler

ja nie za bardzo widze ten pomysł  :?  cel: 1000 cel 2000 10k 500k potem tyle samo postów mam, zdobyłem... takie moje zdanie

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jaskij

Wiesz... nie za bardzo Cię Kempler zrozumiałem... Mi chodzi o to, że nie zawsze celem może być osiągnięcie konkretnej ilości punktów, czasem może być to osiągnięcie jakiegoś RAC-u, lub prześcignięcie kogoś.

kempler

Ja rozumiem. mi chodzi o to że może się to zamienić w pisanie co tydzien nowych celów, RAC punkty, osoby. Dziś chce skoczyc o 1 miejsce w Polsce, potem o 2 w teamie, 1000 w świecie, RAC 100, 500... Po prostu osobiscie przewiduje zmasowane pisanie co kto chce aż się w końcu wszyscy pogubia. Zresztą jeśli Mchl się zgodzi to nie ma sprawy. Ja jeśli to się pojawi nie będe nic tam pisał.

EDIT. A jeśli niezrozimiale napisałem to sorry :) 3 godziny snu i 10 godzin stania w pracy robią swoje  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Eeee jest już taki temat. Później poszukam. Chyba, że ktoś ma ochotę zrobić to wcześniej :P



EDIT:

[link nie aktualny]

jaskij

Good to know ;P
Po prostu nie spodziewałem się go w tamtym dziale, więc nawet nie zajrzałem. Z resztą - sądząc po tym, że inni mi o nim nie powiedzieli, nie był zbyt popularny. Heh... Właśnie wpadłem na fajny pomysł... ale najpierw sprawdzę, czy uda mi się go zrealizować, a potem Wam powiem o co chodzi ;)

Bober

#10
Raz już był przenoszony.
Może dlatego ja o nim pamiętałem  :P

bartsob5

a ja jestem biedny zabiegany moderator, nie moge pamietac o doslownie kazdym temacie gdzie jaki byl, zwlaszcza ze prowadzimy tu bardzo lekka moderacje....

Gave

Ja bym chętnie zobaczył obok "Sprzętu" dział "Soft" - moim zdaniem było by to bardziej przejrzyste, bo obecnie wszystkie tego typu tematy lądują w "Rozmowach nieBOINCowanych".
Wniosek niekoniecznie na teraz, ale w 'nowym forum' taki dział mógłby się znaleźć. ;)

bartsob5

a co bys powiedzial na rozszerzenie dzialu hardware? bo jakos rozrost forum w tym kierunku jakos nie bardzo mi odpowiada... (my jestesmy forum o boinc, a nie o wszystkim i 2 spore dzialy o kompach tu nie pasuja)

Gave

Nie ma sprawy. Choć wtedy zastanowił bym się nad przemianowaniem "Sprzęt" na "Komputery", "Sprawy komputerowe", czy coś w tym stylu. Bo szukanie wątków programowych w dziale "sprzęt" wydaje mi się nielogiczne. Innym chyba też, co potwierdzają takie właśnie wątki powstałe w "rozmowach...".