BOINC Manager - Wybierz komputer...?

Zaczęty przez hindibhasha, 10 Wrzesień 2007, 13:25

hindibhasha

witam wszystkich to mój pierwszy temat.

mam problem może ktos juz sie spotkał z tym

mam uruchomione managery na kilku komputerach w sieci lokalnej.
w jaki sposob moge sie podłaczyc przez opcje Zaawansowane->Wybierz komputer..
i zdalnie zmieniac ustawienia oraz kontrolowac prace tych managerów

bartsob5

musisz wpisac ip komputera (ewentualnie z nazwa tez powinno dzialac) oraz haslo, ktore jest zapisane w katalogu boinc w pliku gui_rpc_auth.cfg

Nietoperek

albo proscie po sknfigurowaniu uzyc programu boincview , ktory jest stworzony wlasnie do tego celu

dodatkowo odnosnie posta bartsob'a - na komputerach ktore chcesz kontrolwac zdalnie musisz w pliku hosts.cfg podac IP komputera wlasnego (czyli tego z ktorego bedziesz sie laczyc z innymi) inaczej boinc nie bedzie zezwalac na zdalna administracje

hindibhasha

wykorzystujac wasze podpowiedzi nadal nie udalo mi sie polaczyc

pliku hosts.cfg nie odnalazlem w katalogu boinc'a
stworzylem go na jednym z komputerów, takze nie pomoglo
wylaczylem zapore w systemie rownierz nic nie dalo

korzystajac z boincview na lokalny komputer udalo mi sie polaczyc wpisujac "localhost" oraz haslo z pliku "gui_rpc_auth.cfg", ale w przypadku wpisywania adresu IP lub nazwy juz nie udalo mi sie tego zrobic.

korzystam z boinc mamagera 5.10.20 probowalem rownierz z 5.8.15. tak samo :roll:

mysle ze to moze byc problem z uprawnieniami w WinXP home edition ale korzystajac z programu "FaJo XP File Security Extension " ustawilem pelna kontrole i mam juz dostep przez siec do katalogu boinca.


jak macie jeszcze jakies pomysly to podpowiedzcie, ja jeszcze cos kombinuje.

jaskij

---------- 16:01 11.09.2007 ----------

spróbuj klienta odpalić z konsoli z opcją -allow_remote_gui_rpc - może pomóc, zastępuje ona plik hosts.cfg i pozwala łączyć się z klientem dowolnemu programowi zewnętrznemu, o ile poda hasło.

---------- 16:02 ----------

Ważne :!: klienta, a nie managera :!: sam klient nazywa się BOINC.exe, a managar BOINCmgr.exe...

bartsob5

Cytat: "hindibhasha"wykorzystujac wasze podpowiedzi nadal nie udalo mi sie polaczyc

pliku hosts.cfg nie odnalazlem w katalogu boinc'a
stworzylem go na jednym z komputerów, takze nie pomoglo
wylaczylem zapore w systemie rownierz nic nie dalo

korzystajac z boincview na lokalny komputer udalo mi sie polaczyc wpisujac "localhost" oraz haslo z pliku "gui_rpc_auth.cfg", ale w przypadku wpisywania adresu IP lub nazwy juz nie udalo mi sie tego zrobic.

korzystam z boinc mamagera 5.10.20 probowalem rownierz z 5.8.15. tak samo :roll:

mysle ze to moze byc problem z uprawnieniami w WinXP home edition ale korzystajac z programu "FaJo XP File Security Extension " ustawilem pelna kontrole i mam juz dostep przez siec do katalogu boinca.


jak macie jeszcze jakies pomysly to podpowiedzcie, ja jeszcze cos kombinuje.

musisz podawac haslo z tamtego kompa, a nie swojego..

remote_hosts.cfg powinno wygladac na przyklad tak

192.168.0.1
192.168.0.2


no i tez wazne, zeby te kompy byly w jednej sieci...

hindibhasha

udalo mi sie uruchomic tak jak chcialem

korzystam z boinview

w katalogu boinca nie ma plikow hosts.cfg ani remote_hosts.cfg, hasla uzywam oczywiscie z kompow na ktore chce sie polaczyc

na kazdym kompie zmienilem opcje uruchamiania w trybie uslugi dodajac -allow_remote_gui_rpc jak podpowiadal jaskij (dzieki)


dzieki wielkie

teraz latwiej kontrolowac prace

pozdrawiam

jaskij

co ciekawe, ja ostatnio próbowałem zrobić coś podobnego i mi nie wyszło ;PP ale stwierdziłem, że mi się nie chce kombinować, jak to jest tylko jeden dodatkowy komp, który zazwyczaj jest nieużywany...