Drobne problemy z forum phpbb

Zaczęty przez TJM, 12 Wrzesień 2007, 13:22

TJM

W ostatnich dniach pojawiają mi się jakieś nieprawidłowości w działaniu forum.
Czasami mam dziwne problemy przy wysyłaniu postów. Zazwyczaj wysyłają się poprawnie, ale zdarza się też, że po napisaniu odpowiedzi najpierw długo stoi biała strona (aktualny rekord to ~5 minut - Opera na pasku statusu pokazuje czas), następnie jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt sekund info o poprawnym wysłaniu z przekierowaniem z powrotem do tematu. Problemu raczej nie potrafię dokładnie odtworzyć, bo dzieje się to całkiem losowo. Wydaje mi się, że przyczyna może leżeć w serwerze poczty - phpbb tak właśnie reaguje na błędy przy wysyłaniu powiadomień mailowych do użytkowników.

Czasami jest też drobny kłopot z śmiganiem po tematach - wszystko jest już niby załadowane, nie widze, żeby brakowało jakiegoś obrazka czy czegokolwiek, ale mimo to przeglądarka uparcie twierdzi, że trwa ładowanie  :lol: Chociaż nie mam pewności, że to wina samego forum, bo korzystam aktualnie z najnowszej alpha-wersji opery i całkiem możliwe, że bug leży w samej przeglądarce.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Ja bardzo żadko mam podobne problemy - ale z moich obserwacji wynika, że dzieje się tak wtedy gdy maksymalnie obciążam łącze pobierając i wysyłając jednocześnie kilka/kilkanaście torrentów naraz ( w związku z czym komputer łączy się z bardzo dużą ilością ludzi a innymi słowy utorrent zajmuje całe łącze zostawiając zbyt mało dla innych w tym przeglądarki). Jak ograniczam w preferencjach utorrenta ilość jednoczesnych połączeń na zadanie - problem znika.

TJM

U mnie takie coś nie wchodzi w grę, bo cały transfer http leci przez proxy, które ma wyższy priorytet od połączeń progsów p2p. Zresztą torrenta używam jedynie do okazjonalnej wymiany danych między znajomymi, a z innych p2p w ogóle nie korzystam.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

jaskij

Co prawda to dotyczy FF, ale w Operze też może być coś podobnego, a mianowicie pipelining. Co prawda na różnego rodzaju forach jest to opisywane jako możliwość przyśpieszenia działania przeglądarki, ale z doświadczenia wiem, że w niektórych przypadkach (może i Twoim) zdecydowanie spowalnia to działanie neta, choć nie powinno aż tak.
Aby to sprawdzić wejdź w config (w FF przez wpisanie "about:config" w pasku adresu), a potem w wyszukiwaniu wpisz "pipelining"...
No i sprawdź inne ustawienia.
Chociaż wina może leżeć po stronie serwera, bo a też ostatnio miałem troszkę problemów.

TJM

Gdyby to była wina przeglądarki, problem prawdopodobnie miałbym cały czas, a tymczasem pojawia się tylko okresowo i w losowych momentach. Nie jest to aż tak bardzo denerwujące, ale czasami 2-5 minut czekania po wysłaniu postu troche przeszkadza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.