Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Jak wymusić zmianę id hosta ?

Zaczęty przez TJM, 13 Wrzesień 2007, 22:14

TJM

Mam taki dziwny problem.
Przeniosłem kiedyś pendrivem katalog BOINCa z jednego kompa na drugi, praktycznie nic w nim nie zmieniałem, tylko odłączyłem od projektów i podłączyłem ponownie, elegancko przyjął się w statsach jako nowy komp. Robiłem tak później parę razy, zwykłe kopiowanie po lanie lub pendrivem i wszystko było ok.
Wczoraj sformatowałem laptopa i pomyślałem sobie, że nie będę ściągał BOINCa na nowo, tylko skopiuję po lanie z innego kompa. Tak zrobiłem i niestety laptop w statsach pojawia się jako ta inna maszyna. Co gorsze, nawet po wywaleniu BOINCa i ponownym zainstalowaniu, nadal widnieje pod starym host id. Domyślam się, że komp zostaje teraz jakoś automatycznie rozpoznany i dostaje stare id. Da się to jakoś zmienić ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

hmmm... a aktualizowales projekty na kompie z ktorego kopiowales?

TJM

Tamten jest teraz chwilowo nieaktywny, laptop przejął tak jakby jego hostid i nie chce oddać %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

podobny problem mam od dwóch tygodni
powoduje duże problemy z beznetowcami i pobieraniem dla nich wu
może związane jest to aktualizacją serwerów Boinc w projektach
problemy zaczęły się właśnie w tym okresie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bartsob5

Cytat: "TJM"Tamten jest teraz chwilowo nieaktywny, laptop przejął tak jakby jego hostid i nie chce oddać %-)

no to jak na mnie, to musisz wymusic aktualizacje projektow z tamtego hosta, a na nowym zrobic nowa instalacje... jesli chcesz radykalne posuniecia - format :P

TJM

W końcu dało radę - skopiowałem jeszcze raz tego samego klienta, uruchomiłem, anulowałem zadania które tam siedziały, po czym wywaliłem katalog i zainstalowałem na nowo. Po reinstalacji komp dostał świeży id.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.