Aktywność członków drużyny w poszczególnych projektach

Zaczęty przez Bober, 14 Wrzesień 2007, 02:35

Bober

Zestawienie na dzień 13 września 2007:

Źródło: Opracowanie własne  :D

Aktywny = RAC>1

Mchl

Poproszę: Sumy, średnią, medianę, odchylenie standardowe P-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Cytat: "Mchl"Poproszę: Sumy, średnią, medianę, odchylenie standardowe P-)
To jak zagłębiamy się w szczegóły to wrzuć też dystrybuantę z całki nieoznaczonej korzystając z twierdzenia de l'Hospitala :twisted:

PMG

Najśmieszniejsze jest to ze tych trzydziestukilku userów w WEP zrobiło nam 3 pozycję na świecie.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Cytat: "Mchl"Poproszę: Sumy, średnią, medianę, odchylenie standardowe P-)

Ok. Średnia aktywność to 37,6% przy odchyleniu 24% :wink:

Cytat: "pmgpmg"Najśmieszniejsze jest to ze tych trzydziestukilku userów w WEP zrobiło nam 3 pozycję na świecie.
Raczej pięciu. :P

PMG

Niska jakość działania "projektu miesiaca" - tylko 80 ludzi zarejestrowało się w RALPHie - więc niespecjalnie mamy szansę na utrzymanie tego testu. (sam bym sie zarejestrował ale dokładnie nie wiem jak )

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Jakoś tak to enigmatycznie napisałeś  :wink:
To mamy jakiś projekt miesiąca  :?:  :P

Bober

To była walka o pierwsze miejsce w projekcie, co udało nam się w Ralphie osiągnąć. Akcję projekt miesiąca zaproponowałem, właśnie w tamtym temacie, ale przeszła bez echa.

Bober

Aktualizacja

Stan na 18.09.2008*



*Nie we wszystkich projektach. Tanpaku na 09.06.08, predictor 17.01.08, riesel 04.06.08, depspid 09.06.08

Delta oznacza zmianę o x %.



Jak widać stosunkowo najwięcej użytkowników przybyło nam w Cosmo, Sha i Seti. Bezwzględnie największy wzrost zanotowało Seti - 891, potem rosetta - 529, einstein - 435, lhc - 277, cpdn - 255.

Hitem wzrostu aktywnych uczestników jest LHC, gdzie ich liczba jest niemal 10-cio krotnie większa. Za pewne jest to efekt niedawnego medialnego nagłośnienia LHC i tego, że były ostatnio WU.

Wysoka aktywność uczestników Leiden i uFluids jest pozorna - projekty wolno zerują RAC. Tanpaku i depspid są obecnie nieaktywne, ale w chwili pobierania ostatnich danych również miały ten problem.

Po uwzględnieniu powyższych najwyższą aktywnością możemy pochwalić się w Ralphie 43%, cosmology 42% (rac w projektach wolno spada poniżej 1, ale i tak widać pokaźny spadek aktywności w stosunku do poprzedniego roku).

Po odrzuceniu nieaktywnych projektów i tych "podejrzanych" średnia aktywność wyniosła 28% przy odchyleniu 11%.

W całej grupie średnia wyniosła 31% (spadek o 6%, ale pojawiły się "martwe" projekty) przy odchyleniu 20% (aktywność nieco równomierniej rozłożona).

Na przykładzie Seti wyraźnie widać słomiany zapał naszych użytkowników - liczba użytkowników wzrosła o 891 podczas gdy liczba aktywnych jedynie o 294.

Ze względu na różne "polityki" odświeżania RAC stosowane przez projekty wiarygodność powyższych danych jest raczej niska, chociaż pewne wnioski można wyciągnąć - aktywność spadła  :(

Mori

A teraz uzględnij osoby takie jak ja - które via BOINCStats mają konta wszędzie, natomiast są aktywne tylko w niektórych projektach... Nie przeliczyłem i nie zamierzam przeliczyć ani jednej jednostki w SETI - a i tak powinienem mieć tam konto... I nie ma to nic wspólnego ze słomianym zapałem.

Poza tym co za różnica, czy aktywnych jest 5 osób czy 500? Jeżeli te 5 produkuje miesięcznie więcej niż 500 - to chyba bez różnicy?

A do niekatywnych członków z kredytami zawsze można przecież wysłać jakiegoś PMa: "Hej, co słychać? Dawno nic nie przerobiłeś, coś się stało? Potrzebujesz jakiejś pomocy?".

kempler

5 czy 500, to zależy na czym nam zależy. Dla mnie punkty są drugorzędną sprawą. Wolałbym żeby te 500 osób aktywnie uczestniczyło i interesowało się BOINCem i miało mniejszy RAC niż te 5.

Można uwzględniać wiele rzeczy, to tylko tabela która w jakiś sposób udowadnia problem. Problem że uczestnicy pojawiają się i bardzo szybko znikają ze świata BOINC.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori

Ale jak mówię - wiele osób zakłada konta w różnych projektach tylko po to, by mieć. Albo przynajmniej ja tak robię. Dlatego oceniajmy tylko zmianę ilości AKTYWNYCH osób, a nie wszystkich. Jeśli ktoś nie oddał ani jednej próbki - to znaczy, że i tak nie liczył, więc straty nie ma.

KrzychuP

#12
Dziwne mi się wydaje 0 aktywnych uczestników w Pirates@Home.
Przynajmniej ja co jakiś czas dostaję po 1-2 próbki. Co widać tutaj.

Co do ilości osób liczących to kempler ma rację. Lepiej, żeby 500 osób liczyło niż 5 z porównywalnym racem. Także ze względu na punkty, bo:
1. Jeśli liczy te 5 osób, to na 99% wykorzystują one na maksa swoje zasoby i marne są szanse, że uda im się zwiększyć RAC. (Chyba, że są to nadziani goście)  ;)
2. Jeśli liczy te 500 osób, to na pewno nie wykorzystują w pełni swoich zasobów i jest bardzo duża szansa, że ktoś się na tyle wciągnie, że będzie w stanie bardziej się zaangażować i choć od czasu do czasu zostawić dłużej komputer włączony (czego piszący te słowa jest przykładem  ;D), albo nawet zarazić się punktomianią  ;D

Cytat: Mori w 23 Wrzesień 2008, 07:50
Dlatego oceniajmy tylko zmianę ilości AKTYWNYCH osób, a nie wszystkich. Jeśli ktoś nie oddał ani jednej próbki - to znaczy, że i tak nie liczył, więc straty nie ma.
Racja.
Ja też zakładam konta w we wszystkich projektach, z tą różnicą, że zawsze staram się choć 1k przeliczyć, jeśli projekt tylko rozsyła próbki i nie zakończy się szybko.
Liczyłbym pewnie więcej w różnych projektach, ale priorytet mają u mnie niedoliczone do 1k projekty, a ostatnio większość zasobów zużywa projekt miesiąca i wyścigi różnej maści.

Mori

Cytat: KrzychuP w 23 Wrzesień 2008, 09:49Co do ilości osób liczących to kempler ma rację. Lepiej, żeby 500 osób liczyło niż 5 z porównywalnym racem. Także ze względu na punkty, bo:
1. Jeśli liczy te 5 osób, to na 99% wykorzystują one na maksa swoje zasoby i marne są szanse, że uda im się zwiększyć RAC. (Chyba, że są to nadziani goście)  ;)
2. Jeśli liczy te 500 osób, to na pewno nie wykorzystują w pełni swoich zasobów i jest bardzo duża szansa, że ktoś się na tyle wciągnie, że będzie w stanie bardziej się zaangażować i choć od czasu do czasu zostawić dłużej komputer włączony (czego piszący te słowa jest przykładem  ;D), albo nawet zarazić się punktomianią  ;D

Na tej samej zasadzie... Jak liczy 5 osób, to jak dojdzie jeszcze dodatkowe 5, to będziemy mieć dużo więcej. Kondensacja zawsze poprawia wyniki. Jak masz do wyboru 100 pracowników wykonujących całą zadaną pracę w ciągu 100 godzin i 1 pracownika, który też całość w tym samym czasie zrobi to co wolisz (pomijając fakt płatności za pracę, choć też istotny pewnie)? Przecież do tego 1 zawsze możesz dorzucić jeszcze z 10, i wydajność znacząco wzrasta. Natomiast tych 100 może może trochę szybciej robić, ale nie jakoś znacznie - zazwyczaj liczą już ze swoją maksymalną wydajnością. Jasne, któremuś się może poprawić i będzie lepszy - ale przyrost będzie raczej mniejszy niż w przypadku 1 osoby i kilku(nastu) nowych.

Cytat: KrzychuP w 23 Wrzesień 2008, 09:49Ja też zakładam konta w we wszystkich projektach, z tą różnicą, że zawsze staram się choć 1k przeliczyć, jeśli projekt tylko rozsyła próbki i nie zakończy się szybko.

Respect. Chciałbym mieć na tyle maszyn, by móc coś takiego zrobić (oprócz SETI).

Bober

Cytat: Mori w 23 Wrzesień 2008, 07:20
A teraz uzględnij osoby takie jak ja - które via BOINCStats mają konta wszędzie, natomiast są aktywne tylko w niektórych projektach...
No to wychodzi nam wtedy 46% userów z niezerowym RACem. Ale zestawienie dotyczy sytuacji w poszczególnych projektach i ich porównania. Widać, które są popularne i przyciągają najwięcej userów - Seti jest liderem i zaraz wyprzedzi Rosette w ogólnej liczbie uczestników B@P.

Ja tu niczego nowego nie odkryłem - wg BOINCstats w całym BOINC aktywnych userów jest 21,9%. Więc ogólnie mało, u nas jest nieco lepiej.

Mocni userzy oczywiście są, ale ich ze świeczką szukać. Natomiast gdyby 1000 nieaktywnych osób zaczęło robić choć 100 punktów dziennie... I dlatego są cenni - można coś z tym robić - wysyłać maile, biuletyny etc.

Zgodzę się, 1 user mający RAC 100k byłby lepszy - zadanie da ciebie: znajdź go i nakłoń do dołączenia do teamu  ;)

kempler

Zgadzam się z przedmówcami. Chodziło mi także (a chyba przede wszystkim) o to żeby więcej osób było zainteresowanych BOINCem nie koniecznie uzyskując wysoki RAC. Mogą mieć RAC 10 a nawet 0. Ważniejsze dla mnie żeby byli zainteresowani tematyką.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori

Cytat: Bober w 23 Wrzesień 2008, 17:01Zgodzę się, 1 user mający RAC 100k byłby lepszy - zadanie da ciebie: znajdź go i nakłoń do dołączenia do teamu  ;)

Niestety, Crunch3rowi przycięli możliwości w Milce... Sorry, pal :P

I zacznę go nakłaniać na opuszecznie jego teamu jak tylko Ty odnajdziesz owe 1k zagubionych owieczek i one zaczną punktować regularnie po 100 punktów dziennie...

Bober

Ale ja już takiego swojego usera znalazłem i zwerbowałem. Your turn pal.

Mori

Ale mówiłeś o 1k ludzi, a nie o jednym. Chyba, że jednego ze 100k RACa masz - link him/her please then. Ja zwerbowałem moją pannę, jej komp liczy pode mną...

Pigu

duży jak liczy robi nawet 200k rac, więc idealnie Mori trafiłeś  :P

Bober


Pigu

wróci jak ruszą zajęcia na uczelni - tak szacuję  :P

Bober

No zobaczymy. Jak się patrzy na jego historię to miał już długi przestój. Prawdziwy człowiek zagadka  :ph34r:

Pigu


kempler

Kurcze czy jedynym powodem dla którego trzeba werbować nowych jest RAC ? |-?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Nie nie. Ale rozmawiamy tu o aktywności mierzonej RACem.

Jak chcesz możemy porozmawiać o aktywności mierzonej artami na wiki  :P

kempler

No ja wiem że RACem. Ale co, jak ktoś ma RAC 10k to jest lepszy od tego kto ma 50 ? Ja osobiście wolałbym pozyskać jednego który będzie miał RAC równy 0 ale będzie tworzył na wiki.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Mori, nie porównuj do pracy, bo tu jest wolontariat :P

Troll81