Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

NQueens Project

Zaczęty przez AL, 14 Wrzesień 2007, 21:47

AL


jaskij

---------- 21:07 14.09.2007 ----------

Nie szukałem za bardzo, ale czy oni liczą tylko dla szachownicy 8x8 ?? Jeśli tak, to jest "zaledwie" 2^64, czyli ok. 1,85*10^19 kombinacji ustawień królowych na szachownicy w ogóle... A to daje niewiele WU, czyli nie za bardzo jest sens się pakować....

---------- 21:30 ----------

Tfu... jestem ślepy... no dobra, będzie dużo WU... a moje wcześniejsze obliczenia opierały się na niepełnym zrozumieniu projektu...
Kombinacji będzie mniej więcej tyle:
n*n*(n-1)*(n-1)*(n-2)*(n-2)*...*2*2*1*1
co nie?

ka_ga


PMG

Jakie długie są jednostki i czy mają regularnie nowe ? bo widzę ze teraz akurat mają mało.

I jak punktują ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL

Ja miałem kilka krótkich - kilkunasto minutowych. Punktowały w normie - ale po tych ledwie kilku WU - trudno jakoś uogólniać. Kilka dni temu ich staty pojawiły się na BOINCStats i to prawdopodobnie spowodowało masowy napływ nowych użytkowników. Przedtem WU były dostępne na bieżąco.

kret

ehh..projekt zatrzymany i nie wiadomo kiedy i czy woóle ruszy :/ pan Israel Figueroa, autor projektu stwierdził tutaj że projekt zakończył dużo szybciej niż przewidywano obliczenia dla planszy 24 polowej..stara się więc sprawdzić co jest nie tak z algorytmem, obliczeniami czy czymkolwiek innym co mogło spowodować jakieś przekłamanie w obliczeniach..heh..mam nadzieję, ze coś się wyjaśni i projekt zostanie wznowiony, bo przyjemnie mi się go liczyło :/

Ivul Divul

Lekko spóźniona aktualizacja:
Projekt w tej chwili liczy problem dla szachownicy 25x25 i ponad 1/3 WU już została przerobiona.
CytatBoard size 25 (36.2% done):
884503 WU left.

Ivul Divul

Właśnie rozkradana jest ostatnia setka WU. Jak ktoś chce się załapać to biegiem przepinać klienty ;)

patyczak

Od kilku dni projekt leży, mam kilka próbek do odesłania, a jutro mija ich termin zaraportowania. Ktoś wie co się dzieje z tym projektem? :wth:
Skeczu z papugą nie będzie



cezar

strona też już ponad tydzień leży, w w poprzedni wtorek było już ok, ale tylko chwilę  :(





KrzychuP

czy ktoś to jeszcze liczy? i wie coś na temat tego projektu?

od prawie tygodnia projekt leży  >:(

a do odesłania mam ze 40 WU