Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Deadline na... 1901 rok!

Zaczęty przez Lupus, 15 Wrzesień 2007, 17:05

Lupus

Dzisiejszego dnia mój zakład energetyczny bez żadnego uprzedzenia wyłączył sobie na kilka minut zasilanie sieci. Oczywiście siadł także mój komputer, który był akurat w trakcie przetwarzania próbki z Einsteina.

Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdziłem "obrażenia". To nic, że BIOS komputera się wyzerował i że przeliczaną w trakcie awarii 90-godzinną próbkę Einsteina szlag trafił.   :evil:  ](*,)

Najfajniej, że Windows wystartował z domyślną datą 1 stycznia 2001, a BOINC manager zmienił deadline wszystkich ocalałych próbek na... 1901 rok!  :(

Po zobaczeniu tego błędu wyłączyłem BOINCa, zmieniłem datę systemu i dla pewności zrestartowałem komputer, żeby wszystkie pliki startowe "załapały" aktualną datę. Byłem przekonany, że skoro maganer potrafił wcześniej załapać złą datę systemową i cofnąć deadline o 106 lat wstecz, to po restarcie tak samo dobrze pójdzie mu powrót do normalnego stanu. Okazuje sie jednak, że deadline ciągle jest zły. Oczywiście wiem, że data pokazywana w managerze nie ma wpływu na rzeczywisty deadline próbek, ktory pozostał taki, jak trzeba, niemniej irytuje mnie to, że za każdym razem przy starcie BOINCa muszę oglądać te same komunikaty:

2007-09-15 16:40:46|rosetta@home|Task 1gidA_BOINC_MG_CHAINBREAK5_LRSCOREFIX_RNA_ABINITIO  
_RNA_CONTACT_RNA_LONG_RANGE_CONTACT_RNA_SASA-1gidA   -_2064_20158_1 is 134765.75 days overdue.
2007-09-15 16:40:46|rosetta@home|You may not get credit for it.  Consider aborting it.
2007-09-15 16:40:46|SETI@home|Task 13mr07ab.31197.159728.4.5.139_0 is 134767.07 days overdue.
2007-09-15 16:40:46|SETI@home|You may not get credit for it.  Consider aborting it.
2007-09-15 16:40:46|Enigma@Home|Task test3_1_92132_1 is 134766.95 days overdue.
2007-09-15 16:40:46|Enigma@Home|You may not get credit for it.  Consider aborting it.


Czy ktoś z Was zna sposób na przywrócenie BOINCa do teraźniejszości? A może trzeba coś zrobić z aplikacjami samych projektów?

Przy okazji, skoro każda jednostka robocza ma zapisywane checkpointy, czemu aplikacja projektu po nagłym restarcie komputera nie jest w stanie rozpocząć przetwarzania od ostatniego checkpointu, tylko pokazuje komunikat o błędzie aplikacji?

Z góry dziękuję za pomoc  :)

bartsob5

wszystko zalezy od sposobu zamkniecia aplikacji... to jest na tej samej zasadzie co zamkniecie w menadzerze zadan aplikacji liczacej a dopiero po tym boinc.exe... czy nowow sciagane pliki tez maja taki deadline? moglbys poszperac w plikach xml probek i zmieniac wartosc, choc rok 1901 jest conajmniej dziwny (powinien byc 1970..)

Lupus

Zamknięte chyba było wszystko równocześnie, bo przy nagłym restarcie komputera jednoczesnie wyłaczają się wszystie procesy (ja sam przy kontrolowanym zamykaniu boinca najpierw zamykałem aplikację, potem samego managera);

Niestety nie wiem o deadline nowych plików, bo obecne jednostki nie są przeliczone do końca i scheduler nie chce mi przyznawać z żadnego projektu kolejnych WU. Nie bedę chyba grzebał w XML, chociaż tak jak zauważyłeś, najpewniej tam najprędzej da się poprawić deadline, bo na serwerze wciąż jest ustawiona poprawna data, a wskazania managera czy aplikacji są drugorzędne. Data jest o tyle dziwna, że zmienił się nie tylko rok, ale też miesiące i dni - przykładowo, z 2007-09-23 na 1901-12-07. Zupełnie bez ładu i składu.

Dzięki za pomoc!