Pytanka od poczatkującego :D

Zaczęty przez Simek, 08 Grudzień 2005, 22:25

Simek

1. Moze mnie ktoś uswiadomic dlaczego Predictor nie mam wizualizacji??
2. Jaki kline najlepszy do liczenia Predictora??
3. Gdzie mozna sprawdzic jaki jest ogólny procent prowadzonych badan na Prdictor@home??
4. Czy istniej jakis polski artykul który wyjasnai w pełni czy zajmuje sie Prdictor??
5. Czy przy pomocy Predictora wynaleziono juz jakies lekarstwa??

TO chyba narazie wszytsko. Z gór dzieki za odpowiedz :D

Mchl

1. Nie ma, bo twórcy projektu do tej pory nie mają na niego rozsądnego pomysłu.
2. Każdy z serii 5.x.x, najlepiej 5.2.13, ewentualnie zoptymalizowany, jeżeli liczysz dla SETI ze zoptymalizowaną aplikacją
3. Nigdzie. W tym projekcie nie wyznaczon jakiegoś konkretnego zbiory białek do sprawdzenia. Po prostu sprawdzane są po kolei co ciekawsze cząsteczki.
4. Być może istnieje... Ja na pewno niczego takiego nie tłumaczyłem na razie. Może za jakiś czas.
5. Być może. Na pewno udało się poprawić ogólny stan wiedzy o zachowaniu się białek. Z ciekawych rzeczy: na stronie Predicotra można przeczytać, że obecnie zajmuje się "krowimi prionami" ;-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

ok wielke dzieki mchl :D

I mam jeszce jedno pytanie:
w "Current Targets" znajdują sie jak zrozumiałem, cele do których dązy Predictor, ale o co w nich chodzi?? To sa białka, czy bakterie czy co?? :D

Mchl

To białka, których strukturę projekt stara się przewidzieć.  Po kliknięciu na nazwę białka otworzy Ci się okienko, w którym będziesz miał min. informacje o organizmie, z którego dane białko pochodzi. (Jakiś czas temu były na przykład bakterie wąglika)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

jak mi ktos podsunie strone, gdzie pisze o predcitorze, to zaraz po przetlumaczeniu boinca biore sie do roboty:D