Odzyskanie plików z ntfs

Zaczęty przez krzyszp, 29 Wrzesień 2007, 14:23

krzyszp

Witam

Googlałem, googlałem i nic nie wymyśliłem... :-(

Na jednym kompie pod XP miałem zbiór zdjęć. Niestety, chochlik ustawił "szyfrowanie danych aby uczynić pliki prywatnymi" (czy jakoś tak...). Niedawno padł system na tym kompie, po reinstalce nie mogę niestety odczytać tych zdjęć.

Czy zna ktoś może jakieś narzędzia do wsadowej zmiany uprawnień, lub inną metodę "dobrania się " do tych zdjęć?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

kiedys mialem podobny problem... niestety dane szlag trafil:|

Mchl

Z zaszyfrowanymi może być ciężko. Spróbuj ustawić zaawansowane opcje udostępniania plików, czy jakoś tak (w opcjach Exploratora Windows), a potem nadać tym plikom prawa do odczytu dla wszystkich.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Próbowałem...

Niestety, "legalnie" niczym nie mogę się dobrać, próbowałem nawet czytać na kompie z zainstalowanym Linuksem...

Szukam aplikacji, która potrafi "złamać" zabezpieczenia ntfs...

Coś czuję, że kolekcja zdjęć rodzinno-wakacyjnych poszła się...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

miszol

skontaktuj się z jakąś firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych - powiedzą czy to w ogóle jest możliwe i z jakimi kosztami powinieneś się liczyć

w ontrack'u rozmowa zaczyna się od 2k pln w przypadku dysku uszkodzonego fizycznie - nie wiem jak w innych przypadkach

krzyszp

Najpierw jeszcze pokombinuję :-(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sourcerer

Help Windowsa tez nie pomogl?

jaskij

Sourc, na co Ty liczysz?
prędzej man*, ale on ma jakąś niewyobrażalną ilość stron... zresztą MS na pewno nie przewidział takiej sytuacji, przecież ich system jest "niezawodny" ;P a callcenter MS jest płatne, a ponieważ prawdopodobnie potraktują Cię tam jak typowego użytkownika windy (czyt. idiotę), nie ma chyba sensu bulić
spróbuj z jakiegoś Linuxowego live-cd, ale nie sądzę, żeby to coś pomogło...


*man w sensie manual, podręcznik, a nie manów Linuxowych.

P.S.
Ironiczne (ale dość trafne) podejście do windowsa:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Windowsiarze

emik

znalezione na innym forum:

CytatA program Advanced EFS Data Recovery (AEFSDR)
Pozwoli Państwu odtworzyć pliki znajdujące się w rozdziałach NTFS i zaszyfrowane za pomocą Encrypted File System (EFS).

Program obsługuje następujące systemy operacyjne:

- Windows 2000
- Windows XP
- Windows 2003 Server

Rozszyfrowanie plików możliwe jest nawet w przypadku, gdy system nie ładuje się lub są uszkodzone niektóre zapisy o kluczach szyfrowania. W niektórych przypadkach plik można odtworzyć nawet nie znając hasła administratora!

zawsze można spróbować


jaskij

AEFSDR na stronie producenta:
http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html

Nie chciało mi się ściągać, ale założę się, że trial nie będzie funkcjonalny ;PPP

krzyszp

Sprawdziłem, znajduje część plików (jako zaszyfrowane), ale brakuje mu kluczy, które powinny być na partycji systemowej (padnięta)...

Linux podaje brak uprawnień... (Czyli ntfs jest sprawny...).

Na firmę od odzyskiwania danych mnie nie stać. Czekam na jakiś pomysł, co mi przyjdzie do głowy.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Thomas

Zostaw gdzieś w szafie ten dysk, za 25 lat powinny być na rynku procesory zdolne złamać ten szyfr brute forcem ;).

miszol

nie wiem czy to coś da ale może płytka startowa z dosem - są wersje które widzą ntfs
http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

sourcerer

A podmiana plikow tez nic nie daje?

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sourcerer

Wybacz , nie doczytalem o " reinstalacji ". Wywnioskowalem ze zainstalowales XP od nowa a nie naprawiles poprzednia.
A w opcjach usdotepniania katalogu nie masz moze zaznaczone opcji " uczyn ten folder folderem prywatnym " ?

krzyszp

Poprawka - ja też zastosowałem skrót myślowy i wprowadzam zamęt.

Dokładnie, to przy okazji padnięcia dysku postanowiliśmy sprawić sobie nową maszynę. Dysk ze starym systemem jest w nienaruszonym stanie (wraz z partycją c: - padniętą).
Na dysku nic nie zapisywałem (poza "c" - p. dalej), żeby zachować sobie ścieżkę powrotu.
Stara obudowa z bebechami stoi nie podłączona...

Tak więc, mam dysk z wszystkimi partycjami (na "c" bałagan), ale po podłączeniu do drugiej maszyny nie mogę odczytywać zdjęć (widzę tylko nazwy i rozmiary plików - nie mogę ich też skopiować).

Zainstalowania systemu na poprzednim nie mogę zrobić, komp się restartuje podczas zapisywania na dysku "c" (przez instalator).

Jak znajdę trochę czasu, to jeszcze popróbuję z AEFSDR, choć demo odczytuje pliki do 512 bajtów.

(Od czego się ma internet).


Update:

AEFSDR nie dał rady. Zdjęcia są pocięte, lub mają błędy i nie dają się otworzyć.
Czas na reinstalkę system na starym kompie - może to się uda...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka