Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

POEM@HOME

Zaczęty przez RAD-Poland, 17 Październik 2007, 20:28

RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

jaskij

Czym to się różni od, np. Rosetty?

AL

Cytat: "jaskij"Czym to się różni od, np. Rosetty?

Nazwą?  :wink:

Pozatym jest to chyba pierwszy projekt w którym drużyna została założona automatycznie dzięki mechanizmowi BOINC-wide teams.

Bober

Przydałoby się jeszcze coś takiego dla użytkowników  :wink:

AL

Cytat: "Bober"Przydałoby się jeszcze coś takiego dla użytkowników  :wink:

Haha - dobrze kombinujesz - rumu Ci dać!

Czerwek

Cytat: "RAD-Poland"POEM@HOME
Drużyna BOINC@Poland
są i pierwsze punkty  8)

konto zalozone, a nawet nie wiem co to liczy :D

Mchl

Yay! Samo mi założyło konto i zespół... Ale fajnie :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Oooo konto też. To muszę założyć sobie BOINC-wide drużynę  :P
Bez obaw, porzucę ją  :D

AL

Cytat: "Mchl"Yay! Samo mi założyło konto i zespół... Ale fajnie :D

Potwierdzam! Ja właśnie dzięki temu kontu domyśliłem się, że to sprawka BOINC-wide teams. Wpierw jak tylko zauważyłem nowy projekt to założyłem swoje konto podstawowe, potem kilka zapasowych i na końcu chciałem założyć konto którym zakładam drużynę w projektach dla pewnej grupy. No i się niedało - bo wyskoczyło mi, że takie konto już jest. Po krótkim dochodzeniu odkryłem, że i drużyna już jest - więc wniosek był prosty - zostały założone z automatu.

RAD-Poland

I nadszedł czas na statystyki z tego projektu na BOINCstats 8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kempler

Moje tłumaczonko. Jak zwykle proszę o wyrozumiałość i ewentualne sugestie.


Funkcje protein obejmują całą chemię komórkową (metabolizm), przekształcanie energii (fotosynteza) oraz transport (transport tlenu), przebieg sygnałów w mózgu (neurony), odpowiedź immunologiczna oraz wiele innych, często o sprawności nieosiągniętej przez człowieka.
Niesprawność protein jest często związana z chorobami. Setki powiązań chorób z proteinami zostało już zidentyfikowanych, wiele wciąż z nieznaną strukturą.
By zrozumieć a nawet zaprojektować proteiny należy analizować strukturę protein co jest eksperymentalnie o wiele trudniejsze do uzyskania niż informacja o strukturze chemicznej (sekwencji) danej proteiny..
Poprzez dołączenie do projektu wniesiesz wkład w obliczenia zbliżające do:

- Przewidywania biologicznie aktywnych struktur protein.
- Zrozumienia mechanizmu przenoszenia sygnałów gdy proteiny wzajemnie oddziałuje z innymi.
- Zrozumienia relacji pomiędzy niesprawnością protein a chorobami.
- Opracowania nowych lekarstw bazujących na trójwymiarowej strukturze biologicznie ważnych protein.

POEM@HOME wykorzystuje nowatorskie podejście do zrozumienia tych aspektów struktór protein poprzez wykorzystanie przetwarzania rozproszonego. POEM@home to komputerowa realizacja pracy C.B Anfinsena, za którą otrzymał nagrodę Nobla w 1972 roku.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

#11
W czerwcu odbędzie się wyścig Poem-Athon. B@P zostało zgłoszone.

Statystki będą pod adresem:
http://starmageddon.dyndns.org/pboinc/index.php


Troll81

No to już chyba mamy projekt miesiąca na czerwiec :D

Pigu

 ;D w sumie dlaczego by nie - wyższa konieczność mogłaby przykryć demokrację, a wybór ankietowy walnąć na lipiec

stasieks

Wysmienity pomysl.  :)

Bober

Pomysł godny rozważenia, bo w tej ankiecie POEM ma już dużą stratę. Jak zapatrują się na to inni?

Pigu

user gotowy i czai się na pierwszego  ;D arr

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Kapitanie rzućmy nasz flagowy okręt do ataku na pozycje wroga :D

emik

dla takich wyścigów warto przestawiać sprzęt


Mchl

Już podpięty. Na równi z WCG. Na przyszłość dawajcie PM, bo mogę nie zauważyć :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Ale wyścig jest od pierwszego czerwca...

Pigu

właśnie :) nie wiem, jak długo chwytają pendingi, ale może było by zasadnie odpalić od 25tego?

Mchl

Cytat: Bober w 10 Maj 2008, 01:37
Ale wyścig jest od pierwszego czerwca...

Czyli na razie mam odpiąć?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Cytat: Mchl w 10 Maj 2008, 13:29
Cytat: Bober w 10 Maj 2008, 01:37
Ale wyścig jest od pierwszego czerwca...

Czyli na razie mam odpiąć?
Tak

Szopler

Faktycznie ;) problem z projektem miesiąca na czerwiec zniknął... najwyżej da się 50:50 dla tego z ankiety i POEM :).

PS. Prime Grid szykuje coś podobnego jeszcze w maju!

Bober

#26
Można powoli już grzać silniki. ESL, tradycyjnie, rzuciło wszystkie swoje moce na POEM na czas wyścigu.

Statystyki Planet BOINC

Statystyki Planet 3DNow!

Troll81

No to dziś Daję dopalacza POEMowi u mnie na kompie :D cosik żeby poraportował próbki do 1 :D

stasieks

No to jazda.

Zycze Teamowi miejsca w pierwszej 10.


bazaq

No panowie, to spinamy maszyny,co by ciała nie dać  ;)

stasieks

Zobaczymy jak bedzie w dzien pracy  ;) . Weekendowy dzien nie byl udany - 11 miejsce na 20.

Jezeli bedzie tak jak dzis przez caly miesiac to nie uda sie przebic do pierwszej 10 - niestety.

bazaq

Patrze na staty w bamie,dziś przypunktowało 19 osób -- widze nie za wielkie zaangażowanie,szkoda  :( Chyba nie ma sensu zgłaszać drużyny w przyszłości do takich wyścigów,skoro liczy niewielka grupka.Może przydałoby się rozesłać jakieś emaile informacyjne po userach,czy coś takiego.

Troll81

ma pójść jakiś newsletter kiedyś tam.

IThorne

Może się przyłączę, ale...

Jaki jest deadline próbek, ile liczą (mam Pentium 4 2,6 Ghz z HT) i co jaki czas są cheackpointy?

Wkurzenie na Rosettę jeszcze mi nie przeszło...



PMG

Generalnie z mojego punktu widzenia POEM nie jest porywający - mało próbek oraz kiepskie punktowanie. Ale jak się ścigamy to w sumie czemu nie.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Cytat: IThorne w 04 Czerwiec 2008, 09:35
Może się przyłączę, ale...

Jaki jest deadline próbek, ile liczą (mam Pentium 4 2,6 Ghz z HT) i co jaki czas są cheackpointy?

Wkurzenie na Rosettę jeszcze mi nie przeszło...
Checkpointy są zgodnie z preferencjami, czyli np u mnie co 60s. Próbki są różnej długości przy czym najdłuższe liczą się u mnie 8h (pentium m 1,5ghz). Deadline 5 dni.

Szopler

#36
P4 2.8 bez HT 6,5h się liczą... a inne po podkręceniu na 3.19 tylko 3h :).

IThorne

Dołączyłem na razie jednego kompa, a jeśli ABC się skończy to wejdzie i drugi.

Na oko mój komp będzie robił prawie 9 godzin próbkę.



Troll81

ważne że liczy :D

novi

Quad @3.6 jak widzę robi te średnie (44pkt) 1h15min, wieksze ok.2,5h czyli na 1h quad daje ok.4x32pkt

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf