Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Program do kopiowania DVD do formatów XViD oraz DivX

Zaczęty przez AdNet, 18 Październik 2007, 21:23

AdNet

Witam,
Mam kilka filmów na DVD. Chciałbym to w jakiś magiczny sposób przegrać na dysk twardy kompresując do formatów XViD albo DivX.


Ktoś możę polecić jakiś program ?

bartsob5

osobiscie nie praktykowalem, ale widzialem gdzies zbior takich programikow

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=113

AL

Największą wprawę mam w przerabianiu do RMVB i h264 w kontenerze mkv, ale kiedyś miałem krótki epizod z divixami. Z tego czasu mogę polecić Ci kilka poradników:
Ripowanie od A do Z - czyli jak stworzyć własną kopię filmu DVD
Przerabiamy DVD na DIVX

Konwersja DVD do H.264 z użyciem darmowego kodeka x264
Gordian Knot - myślę, że ten program będzie dla ciebie najlepszy.

Tomislaw




sourcerer

Zobacz moze tez " SimpleDivx " .Mnie sie calkiem przyjemnie przerabialo tym programem.

Gave

Sam używam poleconego już AutoGordianKnota. Jest prosty i ma wyjaśniającą wszystko pomoc. A rippowanie do rozsądnej rozdzielczości i z wielokanałowym dźwiękiem AC3 (czyli np. do wielkości 2CD) można nazwać dobrą konwersją a nie okaleczaniem.  :wink:
Jeżeli chcesz jeszcze wyciągnąć napisy to trzeba użyć osobnego programiku (chyba był w pakiecie z AutoGK). Robiłem to tylko raz i musiałem chwilę pokombinować, choć ostatecznie się udało.

Tomislaw

Trochę nie na temat ale:
Szczerze mówiąc jedyny sens kompresji MPG2 do innych formatów widzę tylko dla przesyłania tego przez wolne łącza internetowe. Sam kiedyś kompresowałem filmy z wakacji nagrywane kamerą i przesyłałem znajomym.
Nie rozumiem także jak niektórzy moga skakać z zachwytu, że obejrzeli zassany z neta co dopiero wprowadzony do kin film, oczywiście "kinówka" kręcona kamerą w kinie (dramatyczna jakość, zero kolorów itd)
Czy nie prościej jak masz płyty DVD zrobić sobie DVD klona 1:1 a niewykorzystaną moc przeznaczyć oczywiście na BOINCa ;-)
Jeśli nie "upasz"   :twisted:  dla innych to po co kompresować, zwłaszcza przy dzisiejszych cenach płyt DVD ?



AL

Cytat: "Gave"Sam używam poleconego już AutoGordianKnota. Jest prosty i ma wyjaśniającą wszystko pomoc. A rippowanie do rozsądnej rozdzielczości i z wielokanałowym dźwiękiem AC3 (czyli np. do wielkości 2CD) można nazwać dobrą konwersją a nie okaleczaniem.  :wink:
Jeżeli chcesz jeszcze wyciągnąć napisy to trzeba użyć osobnego programiku (chyba był w pakiecie z AutoGK). Robiłem to tylko raz i musiałem chwilę pokombinować, choć ostatecznie się udało.

Ja polecam mały programik - SubRip. Tu masz moją wersję z rozbudowaną matrycą znaków. Po uruchomieniu klikasz "Matryca znaków - tam "Otwórz matrycę znaków", wybierasz "Polski.sum" i dopiero po tej operacji klikasz plik i "Otwórz voby" - czyli pliki z Twojego Dvd.