Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Nie chce mi pobrać paczki...

Zaczęty przez PsychOPAT, 09 Grudzień 2005, 23:10

PsychOPAT

2005-12-09 23:08:28|rosetta@home|Note: not requesting new work or reporting results
Czy to oznacza, że narazie szaleni naukowcy z Rosetty nie mają nic do liczenia? Bo jeśli połączyć to z problemami Seti, to normalnie człowiek czuje się odrzucony ;)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

Mchl

A masz jeszcze jakieś inne projekty?
Taki komunikat zazwyczaj pojawia się, gdy BOINC stwierdza, że któremuś z projektów (w Twoim przypadku Rosetta) poświęciłeś za durzo czasu, w związku z czym postanawia go na jakiś czas wstrzymać, żeby nadrobić z innymi.
Jeżeli mimo to chcesz ściągnąć coś z Rosetty, spauzuj wszyskie inne jednostki jakie masz (także te z Rosetty)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PsychOPAT

Tak, mam jeszcze climate*, ale ciągle rosetka nie chce sama zatargac danych...
Wyczytałem przy opisie Einsteina, że takie zachowanie o jakim napisałeś może wynikać z wysyłania błędnych próbek. Wpakowałem się więc na moje rezultaty i co widzę:
Mam 13 próbek (jestem od niedawna :) )
Pierwsze trzy są jako "in progress" i pobrane były zaraz na początku w krótkich odstępach czasowych. Pózniej troche wyzej jest jedna jako client error, no i na samej górze ta, ktora wlasnie sie przeliczyla, zostala wyslana, ale jeszcze nie zostala zaraportowana. No i... dalej sie nie sciaga, ale tym razem rozetka nie raczyla nawet napisac komunikatu, bledu lub czegokolwiek... :/
Czeski film & czarna magia :/
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

bartsob5

mysle, ze rosetta nie sciaga nowych probek, bo jak wczesniej pisales, masz jeszcze 11 w zanadrzu (o ile dobrze zrozumialem) sprobuj zaktualizowac.. i jaka jest adnotacja do probki? trwa odsylanie czy oczekuje na potwierdzenie? a moze przetwarzanie wstrzymane?

PsychOPAT

Fakt, troche nie_ten_tego to napisałem. Miałem na mysli próbki opisane na stronie rosetty, w większości zaraportowane. Na kompie to niemam teraz w zasadzie  nic, poza jedną, którą "ręcznie" wymusiłem do ściągnięcia i która już jest przeliczona, wysłana i czeka jeszce tylko na zaraportowanie...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

AL

Spróbuj pobawić się trochę ogólnymi preferencjami. Szczególnie tą która określa co jaki czas łączysz się z serwerem. Jeśli dobrze pamiętam jest tam przedział od jednego do dziesięciu dni. Ja jak raz zmieniłem na dziesięć dni-to mi ściągnął blisko 100 próbek naraz(teraz ustawiłem sobie by łączył się co trzy dni-w ten sposób zawsze mam w zapasie jakieś 20 do 25 próbek)

danielos

hmm, ciekawy pomysł Al, zdaża się, że mam 'No work from project' bo zanim ściągnie nową próbkę to pierwsza już jest wybadana i odesłana i przez kilka chwil BOINC nic nie robi.

PsychOPAT

Ściągam na bieżąco próbki nic nie magazynując. Przyczyną problemu był najprawdopodobniej był climateprediction. Kiedy go zatrzymywałem, ściągałem nowe próbki. Teraz zacząłem liczyć też predictora i wyglądało to tak samo. Wczoraj w nocy wstrzymałem cały projekt climateprediction i jak na razie wszystko (czyli rosetta i predictor, bo seti leży odłogiem) liczy się i odsyła/przysyła prawidłowo. Poczekam jeszcze dzień - dwa, żeby się upewnić, że to to i napiszę o tym problemie w dziale climateprediction.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

bartsob5

no rzeczywiscie, jesli masz do robienia porbke climate a przez dosc dlugi okres liczyles tylko rosette, to boinc moze sie zbuntowac;) w takim wypadku najlepiej wstrzymac wszystkie projekty oprocz rosetty

danielos

Zmieniłem sobie w preferencjach konta Rosetty, aby łączył się co 0,5 dnia i teraz mam 3 jednostki w zapasie i czwarta licząca się. Przynajmniej nie będzie już tych nawet 2-3 godzinnych strat. 8)

AL

Jeszcze taka jedna ciekawostka. Mam trzy hosty. Każdy z nich korzysta z tych samych preferencji (czyt. ogólnych). Każdy także liczy ten sam projekt (tylko 1 - Rosettę),  natomiast każdy z tych hostów pobiera różną ilość próbek. Także  w zapasie ma inną liczbę próbek. W skrócie zależy to od tego ile  i jak długo liczy dany host. Jeden z moich hostów (włączony 24/7) dostaje dużą ilość próbek (zapas nigdy nie spada poniżej 20 próbek) , natomiast pozostłe dwa (włączane "from time to time") dostają znacznie mniej (średnio w zapasie mają od 3-7 próbek).

PsychOPAT

No niby climate wywaliłem, ale ciągle mam:
2005-12-14 03:40:03|rosetta@home|No work from project
Coś mi się w to wierzyć nie chce, żeby próbek nie było...
A swoją drogą to gdzie co i jak trzeba zmienić, żeby było więcej próbek? Bo ja w zasadzie mam i miałem we wszystkoch projektach zawsze na bierząco...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

gaciu

Bylo na ten temat juz w jakims innym poscie, ale nie apmietam dokladnie, wiec : w generalnych preferencjach BOINC musisz ustawic opcje "Connect to network about every" na wieksza (standardowo jest: 0.1 days, a maksymalnie mozna ustawic: 10 days). To powinno spowodowac zwiekszenie  liczby pobieranych WU. Nie wolno przesadzic, bo mozesz nie zdarzyc odeslac wszystkich w terminie. Po co bez sensu obciazac serwery projektow.

AL

Cytat: "PsychOPAT"No niby climate wywaliłem, ale ciągle mam:
2005-12-14 03:40:03|rosetta@home|No work from project
Coś mi się w to wierzyć nie chce, żeby próbek nie było...
A swoją drogą to gdzie co i jak trzeba zmienić, żeby było więcej próbek? Bo ja w zasadzie mam i miałem we wszystkoch projektach zawsze na bierząco...

Teraz sobie przypominam, że tez mi kiedyś próbek z ROSETTY na jednym hoście nie chciało pobierać i chyba podobny komunikat miałem (dawno to było-więc nie pamiętam dokładnie). Problem polegał na tym, że ROSETTA wymaga, aby na HDD było ciągle ponad 200MB wolnej przestrzeni. Jako, że to stary komp - to i dysk mały no i jakoś nie zauważyłem, że zostało tylko 20MB wolnej przestrzeni. No i nie chciało pobierać próbek-a ja się wkurzałem-bo nie wiedziałem dlaczego. Dopiero lektura wymagań ROSETTY rozjaśniła mi nieco sprawę- i po oczyszczeniu dysku ze zbędnego śmiecia (zrobiło się jakieś giga wolnego) ROSETTA znowu zaczęła normalnie pobierać próbki.

bartsob5

ale ogolnie ciezko cos powiedziec na temat przyczyn na podstawie tego jednego komunikatu, bo jest on standartowy  dla wszystkich projektow i czesto wystepuje, najczescie daja wskazowki jeszcze nieco pozniejsze komunikaty, choc nie zawsze tylko na ich podstawie wiadomo o co chodzi

PsychOPAT

Zmieniłem, żeby komunikowały się (wszystkie projekty) co dwa dni i wychodzi na to, że teraz już wszystko chodzi w porządku...

PS. Na dysku mam ponad giga wolnego :)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]