vista

Zaczęty przez Pigu, 27 Październik 2007, 23:54

Pigu

mam kłopota :( vista uparcie blokuje odpalenie boinca managera przy starcie systemu - pojawia się na trayu, że aplikacja została bloknięta i system ocalony :P niestety wymaga to każdorazowego ręcznego uwolnienia boinca na trayu

chodzi o T7300, więc gra warta świeczki :mrgreen:

jaskij

Panel sterowania->Centrum zabezpieczeń i wyłączasz wszystko, co się da :D przede wszystkim Windows Defender (co do antywira, to polecam AVG Free) :D tam też możesz wyłączyć kontrolę konta użytkownika, która jest strasznie wku...

Bober

Dostałem takie pytanie:
CytatUżywam Visty i nie wiem jak ustawić‡ program aby komputer zbierał‚ dane i wysył‚ał‚. Informuje mnie tylko, że jest rozłączony i że trzeba wpisać adres komputera. Nie wiem jak to ruszyć Proszę o pomoc.
Jakieś sugestie?

Troll81

Włączył boinc menagera ale nie włączył boinc clienta?

gjpivko

Czytałem na zagranicznych forach, że można ten problem rozwiązać na 3 sposoby:
1. zainstalować wersję menadżera 6.x (która ma fixa poprawiającego ten bug)
2. zainstalować BOINC'a w innym katalogu niż "Program files" (np: "c:/BOIN/)
3. zainstalować BOINC'a z opcją uruchamiania jako usługa systemu

Nie sprawdzałem tych sposobów, więc nie wiem na ile działają.

Mchl

U mnie chodzi pod Vistą Business jako usługa. Ale szczerze mówiąc to nawet nie pamiętam która wersja...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

michaou

moja rada, wyrzucić Viste do kosza....

jest to chyba jedna z gorszych wersji Windows od czasów Milenium (to to dopiero była porażka)

uważam, że nie ma po co rzucać się na nowości tylko dlatego że są nowe i fajnie wyglądają, skoro jest mocno spartaczone.  Jest z tym wiecje problemów niż przy przesiadce dawno temu na XP ;)


a teraz XP jest chyba najlepszy do użytku domowego.   Bo Server 2003 raczej nie ma sensu używać ;)
2000 był dobry, ale już staruszek.

Chyba poczekam na Windows 7...

bartsob5

ja tam mam viste, ale w tradycyjnym widoku 98:P
ja wywalilem defendera i mam spokoj z odpalaniem, ale innym tez sposobem jest poprostu nie resetowanie kompa:P ja restartuje viste co 2-3 tygodnie i to nie jest wtedy az tak uciazliwe ze musze zezwalac na wszystko...

michaou

na każdego znajdzie sie sposob ;)

Mchl

U mnie działa bez kombinacji. I wyłączam co wieczór :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org