Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Niezrozumienie optymalizacji

Zaczęty przez Tomasz, 05 Listopad 2007, 20:03

Tomasz

Witam Wszystkich,
Czytałem o optymalizacji ale nie rozumiem tego.
Napiszę że chcę wziąć udział w wielu projektach i nie zależy mi na punktach tylko na pomocy - chcę żeby mówi komputer pracował jak najbardziej wydajniej nawet w 10 projektach. wiem że mogę sobie podzielić czas ale to nie jest potrzebne.
Co mam zrobić...
Dziękuję za pomoc dla innych
omasz
www.Linum.pl

AL

W tej chwili o ile mi wiadomo optymalizacje przyspieszające liczenie ( a o takie Ci chodzi ) są tylko do projektu SETI. Reszta projektów wprowadza optymalizacje na bieżąco i nie są one dostępne z innych źródeł. Linki do odpowiednich optymalek SETI powinnieneś znaleźć gdzieś na forum, a w razie czego pomocą napewno Ci będą służyć nasi Setimaniacy.

jaskij

Aż dziw, że Pigu, nasz SETImaniak #1 jeszcze tu nic nie napisał :D

Tomasz

To do mnie było?



To dlaczego na stronie [moderacja: link nie aktualny] piszą o optymalizacji jeżeli jest ona nie potrzebna?
omasz
www.Linum.pl

kempler

Nie są one niezbędne do działania. Ale w przypadku SETI przyśpieszają obliczenia.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz

Czyli oprócz SETI nie powinno się optymalizować?
omasz
www.Linum.pl

Pigu

---------- 22:56 05.11.2007 ----------

Cytat: "Tomasz"
Cytat: "jaskij"Aż dziw, że Pigu, nasz SETImaniak #1 jeszcze tu nic nie napisał :D
To do mnie było?
niii hrehrr to było do mnie :mrgreen: jest tylko jeden słuszny Pigu

są 2 typy optymalizacji

1. optymalizacja klienta - właściwie to oszustwo polegające na modyfikowaniu managera tak by podawał wyższy benhmark co wpływa na żądane punkty w niektórych (nie wiem teraz konkretnie których) projektach

2. optymalizacja plików projektu - to wpływa na szybkość liczenia dzięki lepszemu wykorzystaniu możliwości procka, więc docelowo także podnosi liczbę punktów


Optymalki typu 2 są chyba tylko dla seti, zaś typu 1 niemal na 100% w setim (i w większości projektów) nie mają już znaczenia, gdyż zmieniono zasady przyznawania pkt

---------- 22:57 ----------

aa i zapraszam do liczenia setiacza - bo on lubi być liczonym  :wink:

Tomasz

Nie jestem uczestnikiem SETI więc mam coś opymalizować czy nie :?:  :?:  :?:
omasz
www.Linum.pl

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

zależy co chcesz liczyć - możliwe, że któremuś z projektów doda to punktów (acz nie przyspieszy liczenia) musiałbyś spytać o konkretne projekty  8)

bartsob5

Cytat: "Pigu"zależy co chcesz liczyć - możliwe, że któremuś z projektów doda to punktów (acz nie przyspieszy liczenia) musiałbyś spytać o konkretne projekty  8)

z wszystkich znanych mi (oplacalnych i liczonych projektow) wszystkie projekty daja z gory ustalona ilosc punktow lub zawsze sie trafia na jakich linuksiarzy, innymi slowy optymalizacje boinca mijaja sie z celem i ja osobiscie odradzam bo wprowadza to zla atmosfere w szeregi liczacych (nie raz przechodzilismy tu i na innych swiatowych forach przez dyskusje i na tym zakonczmy)

Bober

Mam wrażenie, że ta strona w obecnej formie wprowadza niepotrzebny zamęt. Jest przestarzała.

bartsob5

na twoj nieformalny wniosek wycialem czesci przestarzale... i musze przyznac ze nie wiele z tego zostalo..  chyba z deaktywuje ten artykul do czasu az ktos (Pigu?) przygotuje wykaz optymalek do seti, tak, by mozna bylo to uaktualnic i wyeliminowac wszelki zamet...

Pigu

---------- 00:27 06.11.2007 ----------

ok - może jutro da radę :)

---------- 15:35 ----------

mam linkować do działu na str lunatics lub crunchera, czy może bezpośrednio do plików? a może po jakimś dogadaniu zapodamy to na własny ftp?

Tomasz

Udział biorę w Climateprediction.net ale chce jeszcze 9 projektów liczyć. Jeszce raz piszę że NIE zależy mi na punktach (nie rozumiem takich ludzi którzy na to tylk liczę bo z tego nie mają żadnej korzyści materialnej) ale na tym jak WSKRZESIĆ MAX z mojej maszyny :!:  :!:  :!:. Na tymi mi zależy
omasz
www.Linum.pl

Pigu

w takim razie optymalizacjami managera nie ma co się interesować, zaś optymalizacje modułu liczącego są tylko do seti (o ile się nie mylę)

czyli.. z optymalek nici  8)

Tomasz

No to rozumię teraz. To prosił bym amina o to aby zaktualizował ten artykuł o optymalizacji. Dlatego nic z tego nie rozumiałem...
omasz
www.Linum.pl

emik

Tomasz wspomóż polski projekt i licz enigmę


Tomasz

Piszesz i masz. Nie ma sprawy. Jest na tej stronie link do niej? Bo na [moderacja: link nie aktualny] nie widziałem ale są to projekty aktywne "przeca"  :D
omasz
www.Linum.pl

Pigu

no faktycznie nie ma :( dlaczego?

dział o optymalkach postaram się przemodelować w najbliższym czasie (tzn do końca tyg)

kempler

Cytat: "Pigu"no faktycznie nie ma :( dlaczego?

To wynika zapewne z chronicznego braku czasu :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

no i kwestia, ze jestemy juz starymi wyjadaczami i nam sie nie chce... wolimy odpowiedziec na jendo pytanie 20 razy ( bo znamy przynajmniej odpowiedz) niz codziennie wgapiac sie w monitor czy cos sie zmienilo i edytowac odrazu..

Tomasz

Nooo Panowie ale to tak się nie robi :) leniszki :D. Wiele osób szuka odpowiedzi i się zniechęca. Czekają na gotowe więc może warto było by wyznaczyć grupkę ludzi zajmujących się danym działem...[/b]
omasz
www.Linum.pl

kempler

Była, jest taka grupa (tak mi się wydaję :wink: ) ale chodzi o to że bardzo często nie ma czasu. Dodatkowo ludzie przychodzą odchodzą, potem wielkie powroty np. Gave. Ja bym bardzo chętnie się tym zajął ale brak mi czasu. Stworzyłem, i dalej  w miarę czasu uzupełniam BOINCopedię. Bober np. stworzył FAQ. A "stara gwardia" napisała właśnie kupę artykułów  i innych rzeczy które się troszkę czasem zdezaktualizowały. Powstała masa projektów i innych rzeczy związanych z BOINC które czasami trudno ogarnąć  :wink: Dodatkowo wszystko się czasem szybko zmienia...

Jeśli jest ktoś chętny do stworzenia, zaktualizowania czegoś to ja nie widzę przeszkód. Zachęcam :!:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz

No nie dobrze bo ludzie czerpią info od was ze strony a rzadziej z forum. Może się tak czepiam ale na moim forum nie ma takiej możliwości żebym czegoś nie dodał nie zaktualizował. U mnie musi być porządek
omasz
www.Linum.pl

kempler

Ale nowi userzy rzadko wychodzą z inicjatywą aby coś zrobić (niestety). Nie mamy o to oczywiście pretensji. To cieszy że ludzie czerpią info od nas. Ale niestety administracji brakuje czasu. Mchl ostatnio rzadko bywa i coś pisze :?  Pracujemy, studiujemy a BOINC przeważnie w wolnych chwilach. Może z nadejściem nowej strony coś się ruszy  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz

A swoją drogą ktoś mi pisze: Dołącz do enigmy i co mogę z tego wiedzieć :D? No właśnie a tak to czyta i widzę że to jest warte.
Ma dostęp do super maszyny z parametrami jak wszystkie Wasze komputery wzięte i też jest to za mało (np: na niej nie można postawić np: Windowsa bo jest za kiepskim systemem jak dla niego). Dlatego (tak jak już pisałem) nie zależy mi na punktach bo w ciągu miesiąc przebił bym pewnie najlepszy wynik które reprezentujecie w podpisie. Nie chwale się tym ale muszę to napisać żeby administrację zmobilizować do działania
Oczywiście jeszcze niczego nie zlicza. Na razie moja jednostka w domu zlicza. Tamta czeka ale muszę być pewny tego co będzie wykonywać. Nie chciał bym zmarnować chwili bo dzięki takim obliczeniom mogę pomóc NAM
omasz
www.Linum.pl

AL

Rozumiem, że ze względów bezpieczeństwa na windzie nie stoi ta spuper maszynka ( ach ta ciekawość - co to za sprzęt? ). Pytanie moje polega na tym, czy w związku z tym maszyna ta stoi na systemie obsługiwanym przez BOINC i czy ma łączność ze światem?

bartsob5

Cytat: "AL"Rozumiem, że ze względów bezpieczeństwa na windzie nie stoi ta spuper maszynka ( ach ta ciekawość - co to za sprzęt? ). Pytanie moje polega na tym, czy w związku z tym maszyna ta stoi na systemie obsługiwanym przez BOINC i czy ma łączność ze światem?

no jesli wnioskowac po wznioslosci tego opisu, to ta maszynka nie stoi na windzie, bo winda(XP) ma problemy juz wiecej niz z 4 jajkami, a ja bym tu sie dopatrywal czegosc mocniejszego (jakis klaster na przyklad?)

Tomasz

Cytat: "AL"Rozumiem, że ze względów bezpieczeństwa na windzie nie stoi ta spuper maszynka ( ach ta ciekawość - co to za sprzęt? ). Pytanie moje polega na tym, czy w związku z tym maszyna ta stoi na systemie obsługiwanym przez BOINC i czy ma łączność ze światem?

Krótki opis:
Nie jest to PC. Jest to jednostka Atari z rodziny TOWER. Każdy słyszał i widział Atari no i oczywiście się kojarzy z kasetami na których były dane i dyskietkami 5,3 cala. Atari produkuje najlepsze komputery na świecie. Nie posiada stacji dysku ani portu. Jest "online" więc jest podłączony 24h do sieci. Maszyna nie pracuje na Win a nawet nie na Linux'ie nie ze względów bezpieczeństwa tylko wydajności. Te systemy nie nadążają za kościami procesorów. Porozumiewa się ze "światem" textowo - bez grafiki. Stworzyliśmy już środowisko pod BOINC i test przy 5 razie przeszedł pomyślnie - jest gotowy to pracy.
omasz
www.Linum.pl

Pigu

Cytat: "Tomasz"Nooo Panowie ale to tak się nie robi :) leniszki :D. Wiele osób szuka odpowiedzi i się zniechęca. Czekają na gotowe więc może warto było by wyznaczyć grupkę ludzi zajmujących się danym działem...[/b]

setem zajmuję się często i w miarę szybko wyławiam zmiany :) jak co, to mogę pomóc w miarę możliwości w tym zakresie

pytałem kilka postów temu jak mam w nowym opisie do aktualizacji linkować do optymalek i cisza :(

Tomasz

To nie jest kalaster. Jest samotnikiem sam dla siebie.
omasz
www.Linum.pl

bartsob5

hmmm... to u mnie w szkole pozbywaja sie chyba podobnego sprzetu tylko ze 20 lat starszego (serwer wieloprocesorowy, podobno superkomputer na tamte czasy) problem w tym ze procki 8bitowe... tak to bym bral.. :/

bartsob5

Cytat: "Pigu"
pytałem kilka postów temu jak mam w nowym opisie do aktualizacji linkować do optymalek i cisza :(

linkuj jak ci wygodnie, lub jak tego wymaga licencja (dotychczas byly linki bezposrednio do pliku)

Tomasz

To też nie serwer wielofunkcyjny :D. To jest taki kloce (duuuży klocek) niski ale szeroki (szafki nie dają dobrej możliwości chłodzenia). Tam chłopcze masz procesory THz (terahercowe) więc jak zapoznałem się z BOINC Poland to pomyślałem właśnie o niej. Chodzi przez cały czas (nie można wyłączać) ale nie wykonuje żadnych procesów więc praca jałowa na odłogu. Więc może liczyć projekty
omasz
www.Linum.pl

Bober

Swojego czasu zgłaszałem chęć zajęcia się tymi artykułami, ale nie dostałem uprawnień. A potem, w świetle powstania nowej strony, wstrzymaliśmy się z wprowadzaniem istotnych zmian. Nowa strona jedna nie powstała, ale wciąż czekamy.



Poza tym jak te opisy projektów powstawały projektów było 10. Teraz jest 50. Druga sprawa to, że projekty dość wolno wychodzą z etapów alfa, beta (czyli testowych). Często coś jest w nich nie tak, więc niekoniecznie się nadają do przedstawiania szerszej publiczności.



Prawda jest taka, że w wielu kątach naszej strony "wala się kurz i wiszą pajęczyny". Ktoś w końcu musiał zwrócić na to uwagę.

jaskij

Cytat: "Bober"Poza tym jak te opisy projektów powstawały projektów było 10. Teraz jest 50. Druga sprawa to, że projekty dość wolno wychodzą z etapów alfa, beta (czyli testowych). Często coś jest w nich nie tak, więc niekoniecznie się nadają do przedstawiania szerszej publiczności.
Mały przykład: (wybacz TJM, że cały czas o Enigmie) w Enigmie nie jest wyświetlany postęp prac nad jednostką... wszystko się liczy, i w ogóle, ale nie jest wyświetlany postęp, co może budzić duże wątpliwości...

TJM

Ten problem poprawiony jest w nowym wrapperze, który jednak nie jest jeszcze stabilny. Z miesiąc już go testuję, ale ciągle wypadają nowe rzeczy (np. ostatnio 4 dni debugowania dziwnego buga, który w pewnych sytuacjach crashował klienty 5.10.26) i jakoś nie mam czasu tego dokończyć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz

No co Ty. Żeby tylko były bugi. Trzeba sie strać żeby nie były pseudo BOINC bo wtedy uczestnik ma przechlapkę
omasz
www.Linum.pl

kempler

Cytat: "Tomasz"No co Ty. Żeby tylko były bugi. Trzeba sie strać żeby nie były pseudo BOINC bo wtedy uczestnik ma przechlapkę
Ale TJM jest sam. inne projekty mają kilku a nawet kilkunastoosobowe zaplecze. Chwała mu za to że ten projekt jest. To i tak szybko wszystko poprawia. Niektóre projekty tkwią z błędami dłuuuugo...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....