Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

skaner

Zaczęty przez bartsob5, 12 Listopad 2007, 19:31

bartsob5

posiadam skaner plustek opticpro st28. niby fajny, dobry, ale ma beznadziejne oprogramowanie... :|
jest strasznie nie stabilne, zawiesza sie przy kazdym kliknieciu myszki a czasem sam z siebie i nie zawsze wykonuje dobre skany (nieraz ma bledy w postaci przesunietego obrazu (zaczyna sie od 1/3 przez koniec, poczatek konczac sie na tej 1/3) i to przy przewadze ktoregos ze skladowych kolorow (najczesciej zielonego i/lub czerwonego)) moje pytanie brzmi, czy zna ktos jakies lepsze sterowniki/oprogramowanie do tej lini produktow, lub zamienne pracujace z nim, posiadajace najlepiej funkcje skanowania do pdfow?

AL

Mam starszy model (st 24) i też niestety nie znalazłem lepszego oprogramowania ponad to standardowe. U mnie wszystko ładnie skanuje (głównie zdjęcia) i nie ma kłopotów z kolorami. Jedyny problem to taki, że podczas skanowania nie można robić praktycznie nic innego - bo oprogramowanie się wiesza. Początkowo myślałem, że to nadmierne obciążenie RAMu tak muli kompa (miałem początkowo tylko 256) potem dokupiłem 512 - ale to tylko marginalnie poprawiło sytuację. Słowem dobry skaner - ale dla cierpliwych.

bartsob5

szkoda... zwlaszcza ze mam 250 stronicowa ksiazke do zeskanowania, ktorej nie mozna nigdzie kupic, a fajnie by bylo miec ja w pdfie a nie w zdjeciach...

Bober

To nie łatwiej pójść do Xero  :?:

Ja to staroświecki jeszcze jestem, bo wolę książki w wersji papierowej  :P