Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Stowarzyszenie na rzecz wspierania PPB?

Zaczęty przez Artur, 09 Grudzień 2005, 20:50

Mchl

Proponuję popracować nad statutem potencjalnego stowarzyszenia:
Oto punkty, które powinien on wg. ustawy zawierać:

[list=1]
  •  nazwę stowarzyszenia, odróżniającą je od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji,
  •  teren działania i siedzibę stowarzyszenia,
  •  cele i sposoby ich realizacji,
  •  sposób nabywania i utraty członkostwa, przyczyny utraty członkostwa oraz prawa i obowiązki członków,
  •  władze stowarzyszenia, tryb dokonywania ich wyboru, uzupełniania składu oraz ich kompetencje,
  •  sposób reprezentowania stowarzyszenia oraz zaciągania zobowiązań majątkowych, a także warunki ważności jego uchwał,
  •  sposób uzyskiwania środków finansowych oraz ustanawiania składek członkowskich,
  •  zasady dokonywania zmian statutu,
  •  sposób rozwiązania się stowarzyszenia.
    [/list:o]

    Na dzień dzisiejszy za najważniejsze uważam opracowanie punktu 3)

    ------------------

    Poza tym zastanawiam się, czy nie lepiej założyć (przynajmniej na początek) stowarzyszenie zwykłe.
    Ograniczenia są następujące:
    Stowarzyszenie zwykłe nie może (art. 42):
    > powoływać swoich oddziałów terenowych,
    > łączyć się w związki stowarzyszeń,
    > zrzeszać osób prawnych,
    > prowadzić działalności gospodarczej,
    > przyjmować darowizn, spadków, zapisów, otrzymywać dotacji, korzystać z ofiarności publicznej.

    Ale za to są mniejsze problemy z rejestracją (na przykład nie jest potrzebna umowa najmu lokalu na siedzibę)  wystarczy tylko pismo do wydziału sppraw obywatelskich w najbliższym urzędzie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Co do stowarzyszenia zwyklego...

Tu wlasnie lezy problem. Poniewaz jesli bysmy chcieli otrzymywac 1% podatku od ofiarodawcow (oczywiscie przeznaczonych na wspomaganie PPB), to przy stowarzyszeniu zwyklym nie mozemy...
Ale oczywiscie mozemy sie przeksztalcic w przyszlosci ;-)

Natomiast, moim zdaniem, dosc wazna jest sama nazwa... Bo jak mamy "sie adresowac"???

Przydalo by sie jakies srodowisko pracy grupowej, az boje sie, ze nad statutem bedziemy pracowac w wordzie z rejestracja zmian... brrr.

Czy ktos wie, czy podobne narzedzia ma Open Office???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Artur

---------- 11:40 13.12.2005 ----------

Cytat: "Mchl"...Poza tym zastanawiam się, czy nie lepiej założyć (przynajmniej na początek) stowarzyszenie zwykłe...

Proponowałbym od razu założyć normalne stowarzyszenie, działające w oparciu o statut, ale zawiesić statutowo możliwość otrzymywania dotacji i darowizn na jakiś czas po to, żeby członkowie mieli czas na poznanie siebie oraz pierwszego zarządu stowarzyszenia i żeby dopiero na tej podstawie powołując drugi zarząd stowarzyszenia zadecydowali, komu udzielić zaufania w sprawach finansowych i kto wg nich właściwie pokieruje tymi sprawami.

Artur

---------- 12:17 ----------

Cytat: "Mchl"Proponuję popracować nad statutem potencjalnego stowarzyszenia:

Może każdego z punktów zrobić oddzielny temat, żebyśmy to mieli jakoś uporządkowane.

Artur
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

krzyszp

Zapraszam na:

http://www.polandingb.vel.pl/index.php?option=com_wikidoc&task=editstruc&docid=2&Itemid=35&ebene=1&sid=0&pid=0

Tam możemy pracować swobodnie nad dokumentem.
Uwaga - trzeba się zarejestrować!

Oczywiście, jeżeli Admin uruchomi coś takiego tutaj - przeniesiemy.
Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie ok?

Proszę o komentarze...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Artur

Będziemy mieli początek prac tam, a koniec tutaj - może troszeczkę niewygodne.  :?:
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

krzyszp

Cytat: "Artur"Będziemy mieli początek prac tam, a koniec tutaj - może troszeczkę niewygodne.  :?:

Sam to zauważyłem...

Poza tym mam chyba lepsze wyjście ;-)

na http://www.boinc.to.pl jest odpalona MediaWiki specjalnie do tego celu, a admin wspomniał, że może domenę tam podczepić. Wiki jest gotowa, ale jak będzie inna propozycja, to oczywiście nie ma problemu.

Myślałem, że wykorzystamy miejsce na serwerze, z którego korzysta moja firma, ale tam instalator MW za dużo ostrzeżeń wyrzuca...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

http://ppb.boincatpoland.org

Jeżeli uważacie, że inna nazwa byłaby lepsza, proszę o sugestie ("polskiprojekt" wydała mi się zbyt długa)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

No, to jeszcze pozostało na LOGO ;-)
Panowie graficy - do roboty  :wink:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

a yto musi byc jakies tam super, czy mozna to tylko np w paincie zrobic?

krzyszp

:wink:

Można w Painci - byle by było SUPER  :wink:

Żartuje, mój pomysł to: proste, ładne, "kojarzące się".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

a to ma byc logo stowarzyszenia, czy promujace PPB?

krzyszp

---------- 20:21 14.12.2005 ----------

Proponuje obydwa, przydadzą się na pewno.
Propozycje proszę wklejać oczywiście na forum.

---------- 21:14 ----------

Do Ojca Założyciela:

Mogę tymczasem wykorzystać logo Boinc@Poland do Wiki?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

ja chyba bym byl osobiscie temu przeciwny... stowarzyszenie nie powinno kojarzyc sie tylko i wylacznie z naszym teamem...

krzyszp

No tak, ale ten kwiatek w lewym górnym rogu...  :(

Oczywiście, czekam na cokolwiek z edytorem i wczytanym plikiem konfiguracji ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

A może tymczasowo nasze stare logo?


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

moge pokazac moja wersje pre-pre-pre-pre-alfa logosa ale wszelkie prawa zastrzezone;)tylko chyba nie bardzo wiem jak dolaczyc...[/img]

Mchl

Możesz wrzucic na jakąś stronkę typu http://www.imageshack.us/ albo założyć sobie bezpłatne konto www na przykład na onecie...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

tylko jak juz wspominalem to jest wersja 4pre- alfa.. powinny byc inne kolory i wogole, ale chodzi o zamysl;) nawet jeszcze tla nie ma, ale kwiatek rzeczywiscie jest bardziej kijowy od tego, mam nadzieje

krzyszp

No właściwie, to....
Nic nie widzę?
8O


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

nie spiesz sie tak, bo nie zdarzylem edytowac... nie jarze tego... wogole... ide spac... jutro sie tym zajme (moze), a narazie, niech bedzie ten kwiatek;) ja ide spac, dobranoc wszystkim!

Artur

---------- 11:22 15.12.2005 ----------

Cytat: "Mchl"http://ppb.boincatpoland.org

Jeżeli uważacie, że inna nazwa byłaby lepsza, proszę o sugestie ("polskiprojekt" wydała mi się zbyt długa)

Mi się wydaje, że wręcz odwrotnie taka pełna nazwa stowarzyszenia  jest krótka, a przez to dynamiczna.
Bardzo fajną rzeczą jest zawarcie celu w nazwie. W tym też jest coś dynamicznego. Gdyby taki cel udało się osiągnąć, to zdecydowanie odwalilibyśmy kawał dobrej roboty.

Artur

---------- 11:41 ----------

Cytat: "bartsob5"ja chyba bym byl osobiscie temu przeciwny... stowarzyszenie nie powinno kojarzyc sie tylko i wylacznie z naszym teamem...

Mi osobiście Polski Projekt BOINC kojarzy się bardziej z BOINC niż z BOINC@POLAND, ale dobrze uważać na takie niuanse, bo absolutnie w interesie Polskiego Projektu Boinc jest współpraca zespołów.
Pozdrawiam
Artur
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

bartsob5

oto moja wersja prealfa, mam nadzieje ze zadziala... prace beda kontynuowane... zastanawiam sie na tlem, bo z samych literek jestem zadowolony

Mchl

Hmmm... ale skoro Polski, to może Polski a nie Polish?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

---------- 17:39 15.12.2005 ----------

robilem polish, zeby sie ladnie literki skomponowaly... jeszcze ich nie skomponowalem (bo w koncu to pre alfa) ale jak pewnie nikt nie zauwazyl, i, i, j sa w jednej kolumnie, chcialem to przerobic na jedno dlugie trojkolorowe J

oczywiscie jest to tylko propozycja, a ja jestem na etapie rozgryzania corela, wiec jest jeszcze czas;)

---------- 18:21 ----------

walka z corelem jest bardzo ciezka...
narazie przegrywam...
ale udostepnie wam wersje, ktora bardziej odpowiadala moim zamyslom... prosze.. nie zwracajcie na niedoskonalosci techniczne (szczegolnie literke 'J') bo jestem ich w pelni swiadom.


wlasnie sie zorientowalem, ze zapomnialem tam dokleic jeszcze literki r e t... z wyrazu project... wiec nie dosc ze to wersja wstepna to nie kompletna :oops:  chyba mi wybaczycie to rozkojarzenie...

Artur

Nie wydaje Wam się konieczne wyraźne zaproszenie do Stowarzyszenia głównych polskich zespołów biorących udział w projektach BOINC ?
Chyba, że coś przeoczyłem i ono gdzieś tu padło?


Znalazłem w Niemczech świeżo założone Stowarzyszenie Wspierające BOINC. Ale heca - też chcieliby jakiś swój projekt uruchomić oprócz SIMAP i z tego, co się zorientowałem to tam przynajmniej 2 zespoły ich popierają.

Oczywiście zaprosiłem ich do współpracy międzynarodowej  :lol:
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Mchl

I słusznie. Następnym logicznym krokiem będzie stowarzyszenie na rzecz europejskich projektow.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

Pytanko mam - jak wg Was najskuteczniej zwiększyć liczbę osób, które będą działać w stowarzyszeniu? - bo jak już powstanie, to ilość pracy może być znaczna.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

bartsob5

niesiony powodzeniem zmiany loga naszego teamu, postanowilem udoskonalic logo PPB, wprawdzie nie dokonalem zadnych rewolucyjnych zmian, ale teraz to jakos chociaz wyglada... zreszta ocencie sami


do zobaczenia tutaj

Simek

Loga PPB sa juz dawno gotowe ;)

Mchl

Unitas en Diversitas

Zawsze lepiej jest mieć w czym wybierać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

zawsze mozna miec alternatywe;) zrestza, chcialem w koncu zrealizowac swoj pomysl....

Simek

no racja ;) więc pracuj dalej ;)

bartsob5

mialbym jeszcze kilka koncepcji, ale moja obsluga gimpa i corela kuleje;)

btw.... zna ktos sie na jezyku NQC?

Mchl

O tym tu?
http://bricxcc.sourceforge.net/nqc/

Wygląda ciekawie...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

---------- 21:50 17.02.2006 ----------

taa... to jest na moja informe... bedziemy programowac klocki lego...
wogole koles mnie zgarbil... pytam sie go, czy moze nam ten jezyk po krotce wytlumczyc... a on na to: "nie, nie moge, a wiecie dlaczego? bo nie umiem! przez 4 lata jak prowadze te zajecia, nie napisalem w tym zadnego programu, bo nie musialem i nie zamierzam sie nauczyc"

to sie nazywa dawanie przykladu... help od bricxa dosc ciezko sie czyta i nie wiem o co chodzi:|


edit 18II2006 20:30

zrobilem kolejna koncepcje loga ppb... osobiscie uwazam, ze logo ppb nie powinno byc zrobione ta sama czcionka (bedzie robilo to zle skojarzenia, jak sie bedzie umieszczalo obok siebie logo ppb, i wszystkich teamow wspierajacych stowarzyszenie) dlatego proponuje jeszcze wersje nieco rozleglejsza

---------- 21:38 18.02.2006 ----------

to zeby wszyscy zobaczyli, ze cos dodalem, bo chyba nikt nie zauwazyl:\ link jeszt w poprzednim poscie

Mchl

Ta ostatnia wersja jest mało czytelna... Za bardzo "krzyżówkowa".

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

SkyWalker

---------- 08:50 04.03.2006 ----------

Szkoda, że tak późno trafiłem tutaj, bo pewnie znając mój zapał, nie spał bym a wszystko bym Wam znalazł, przetłumaczył, zaprojektował, przeredagował, poadministrował, a przy większych moich funduszach, to jeszcze ufundował, zasponsorował i zdotował. :D

Jak widać prawie każdy udany projekt w naszym internetowym świecie musi mieć mimo swojego naukowego podłoża lekkie komercyjne zacięcie, tymbardziej w naszym przypadku, gdy nasza siła ma spoczywać w kompach ludzi, którzy niekoniecznie muszą dogłębnie interesować się platformą BOINC.
Myśleć nad tym to mają tylko pasjonaci projektów oraz administratorzy, moderatorzy takich serwisów, stron domowych teamów, czy projektów.

Trzeba większej ilości ludzi, aby podzielić obowiązki, ażeby  każda nawet mała praca wykonana dla projektu była czyjąś jawną zasługą.
Podział obowiązków jest podstawą, czyli jak jest lista zaangażowanych w PPB na http://www.boinc.to.pl/ to przy każdym nazwisku widnieje dopisek, jaką funkcję pełni ta osoba,
czy to jest projektowy, że tak powiem ideolog, administrator strony, redaktor, tłumacz, księgowy, prawnik, czy grafik.
Już miałem okazję zakręcić się w paru organizacjach i zaobserwować, jak to jest, gdy ktoś przejmuje na siebie większość obowiązków (często z racji tej, że jeden patrzy na drugiego, kto pierwszy się zadeklaruje) i nie jest w stanie się z tym wszystkim wyrobić i wychodzi na nieudacznika..
Tutaj mamy do czynienia z altruistami,  w liczbie większej niż 1 i to jest już bardzo pocieszające, bo ludzi z ideałami  wręcz ze świecą dzisiaj szukać, dlatego też wspólnie można przenosić góry, samemu można o tym tylko pomażyć.

Z obowiązkami nierozerwalnie związana jest odpowiedzialność, czyli wszyscy mogą doradzać, ale są ludzie, którzy wykonują zadania w określonym terminie.
Inaczej będziemy wspólnie błądzić.
;)
Widzę, że są już dwie, strony o PPB, dlatego część zajmuje się stroną organizacyjną, a pozostali wraz z administratorami główkują nad naszym wizerunkiem od strony wizualnej.
I proszę sobie tego nie bagatelizować, tylko w miarę szybko uczynić stonę projektu taką, jaką będzie przez dłuższy czas. Jako użytkownicy musimy aktywnie obserwować zmiany na stronie i o każdym najmniejszym błędzie informować administratora, bo on nie jest osobą wszechwiedzącą. A gdy mamy do czynienia z organizacją niedochodową, administrator tym bardziej nie powinien dodatkowo zajmować się żmudnym szukaniem błędów, dlatego użytkownicy pomagajcie i doradzajcie.

Kolejna sprawa loga, tam na stronie już co nieco zaproponowałem odnośnie wyglądu.
Część z nas ma zacięcie do robienia ciekawych grafik, dlatego powinno ogłosić się konkurs logów dla PPB, może również dla BOINC@Poland i podobnie, jak sam BOINC to zrobił, zarządzić galerię z wieloma wariantami grafik loga tej platformy.
A informacja o postępach konkursu powinna być widoczna nie na forum, tylko od razu jak wczytujemy stronę głowną.
Realia są takie, że nie tylko ja ale i 80% internautów jest wygodna i mało komu chce się wertować całe forum w poszukiwaniu informacji. To co ma być w naszym interesie ma być dobrze widoczne, tak jak sam fakt tworzenia się Stowarzyszenia PPB.
Przy logu B@P powinien znaleźć się mniejszy symbol PPB z linkiem do strony projektu.
Jesteśmy już niestety? w czasach, kiedy ludzie bardziej zwracają uwagę na grafikę i różnego rodzaju przyciski, niż linki, wystarczy popatrzeć tu i tam, na strony o komercyjnym podłożu.
Więcej będziesz miał uczesników jak dasz przycisk Dołącz do nas! niż, gdy ukryjesz go gdzieś  na stronie. Fakt, dla przykładu strona SETI TEAM 2000 jest troszku lamerska, ale większość  ludzi łapie się na te Team`u 2000 psychologiczne chwyciki.
My też to możemy osiągnąć, stosując podobne techniki, a jednak zachowując dobry wygląd i WWW "smak".

Celem dla BOINC@Poland jest zapewne osiągnąć czołowe miejsce tu i tam.
Każdemu teamowi, czy naszemu interteamowi zależy, aby mieć więcej użytkowników i  większą ilość kompów a co za tym idzie więcej mocy przeliczeniowej.
B@P straci swą elitarność, ale elitarność przejmie w tym momencie Polski Projekt BOINC, który jest z B@P historycznie związany, a jednocześnie skupia wyłącznie ludzi aktywnie działających na rzecz przetwarzania rozproszonego w Polsce, mam na myśli aktywnych personalnie, a nie tylko za sprawą procesora.

Ten interteam, jak również projekt ma dobre perspektywy, ponieważ już z nazwy każdy Polak powinien się z nią utożsamiać. I to jest to co my mamy, a inni founderzy nawet nie zwrócili na to uwagi i według mnie dzięki temu my ostatecznie wygramy :D

To jest moja dywagacja na ten temat. Czekam na Wasze ideologiczne spostrzeżenia.
^^

P.S.
Ogólnie bardzo dobry pomysł z użyciem CMSów. To już w dużym stopniu ułatwia nam aministrację użytkownikami itd.

Jutro pomyślę nad koncepcją loga. :>

---------- 04:41 05.03.2006 ----------

Dokładnie pobiegałem po forum i zauważyłem, że od jakiegoś czasu w organizacji PPB zapanował chaos.
W tematach na forum przeplatają się ciekawe spostrzeżenia z pierdołami i każdy kto to czyta gubi wątek.

Co nam jest na początek potrzebne?
Stworzenie jakiegoś centrum koordynacji, kilku ludzi, którzy są on-line codziennie.
Nie wiem jeszcze jak egrouware działa, ale wydaje mi się, że powinniśmy wprowadzić coś w rodzaju konferencji za pomocą jakiegoś komunikatora lub chata, aby wszystko w przeciągu godziny obgadać. Za pomocą postów traci to według mnie organizacyjny porządek i niepotrzebnie wydłuża się w czasie.

Wszyscy robią(ja jeszcze nic nie zrobiłem) to dobrowolnie, dlatego musimy mimo wszystko szanować swój własny czas, bo z PPB i B@P żyć się nie da.
Dlatego PPB z tego tez powodu ma mało nowych członków, bo większość ludzi to po prostu odstrasza, że trzeba slęczeć długimy godzinami i nad tym myśleć, czy czytać te dziesiątki postów i układać to sobie na nowo w głowie. Niepraktyczne.

Nie ma koordynacji. Każdy coś robi, ale o tym można się dowiedzieć tylko na podstawie kilku porozrzucanych postów na forum.
Będzie ze mnie taki Anakin, ale wydaje mi się, że zaczyna się tutaj robić wiele spraw od końca.
Strona PPB dopiero co działa, layout strony nie pasuje wcale do tej organizacji, mamy za małe zaplecze techniczne i musimy zwolnić.

Mowa jest o akcjach, mailach, listach do urzędów miast i całej aktywności na innych forach, aby zwrócić na nas uwagę.
Z takim nieokiełznaniem działalności PPB może jedynie się to wszystko nagle zawalić.
Póki co efekt wizualny jest nijaki, nie dlatego, że administrator się nie zna(bo zna się dobrze), ale jest tylko jeden i to daje mu niekwestionowalne alibi, że strona słabo wygląda, a zmiany są powolne.
To nad czym powinniśmy się skupić teraz  to budować przyjazną, optymalną dla wszystkich ludzi atmosferę projektu, którzy nie mogą ślęczeć nad tym całymi dniami, bo każdy pracuje albo studiuje. Proste.
Jednocześnie chcąc współpracować z firmami i instytucjami naukowymi/państwowymi musimy to uprzednio ogarnąć.
Ogarnąć stronę, regulamin i zwerbować więcej ludzi wydaje mi się min. 50 osób, aby w ogóle zacząć o poważnie myśleć o skłanianiu się ku polskim instytucjom.
Moim zdaniem obecne nieokiełznanie działań graniczy z nieodpowiedzialnością a co za tym idzie? niekonsekwencja.
Każdy wie zapewne, jak to jest współpracować z ludźmi, którzy już do altruistów nie należą, a firmy, urzędy i uniwersytety takie właśnie są.
Byłem w samorządzie i wiem, jak altruistycznych samorządowców administracja uczelni potrafi owinąć sobie wokół palca.
Proszę, więc to co najważniejsze nie zostawiajcie na koniec.

Najpierw organizacja i wizerunek, bo na razie nie mamy się czym za bardzo pochwalić.
Nie ma to ani dobrego wizualnego wyglądu, ani personalnego poparcia.
A wolałbym, aby domyślny trzon organizacji składał się jednak z ludzi B@P, ponieważ jeśli dopuścicie do Was nowych członków spoza ich intencje w najmniej odpowiednim momencie mogą okazać się nie takie, jakie Wy reprezentujecie.
A demokratyczny charakter projektu, stowarzyszenia Wam w tym nie pomoże :D, no chyba, że będziecie mieli cały czas bezwzględną większość.
Jeśli chcecie współpracować z firmami i innymi instytucjami musicie się z tym liczyć.
Większość z nich nie ma takich dobroczynności w głowie. Doświadczeniem dla mnie było, jak u firm i instytucji załatwialiśmy sposoring. Gdyby im pozwolić, to z całej imprezy zrobili by cyrk reklam i bannerów, tylko dlatego, że rzucili parę złotych.
Fakt my będziemy stowarzyszeniem niedochodowym, ale to się może wkrótce zmienić, jak PPB stanie się bardzo popularne.

Ale póki co skoncentrował bym się na samym portalu PPB, jego wyglądzie, możliwościach i funkcjonalności.
Dlatego póki co bym, się że tak powiem przyczaił, zawiesił te całe reklamujące PPB działania, bo na razie nie robi to na nikim ważnym wrażenia, ponieważ sama oficjalna strona PPB wygląda tak sobie, dlatego trzeba wspólnie wziąść te sprawy pod lupę.
W międzyczasie sporządzić spis instytucji, serwisów itd., gdzie można by uderzyć za jakieś 2 miesiące, nie wcześniej. Bo co nagle to po diable i czar pryśnie, jak bańka mydlana.
Popełniłem kiedyś taki błąd, jak zacząłem (nawet) swoim znajomym pokazywać stronę, portalik, który jest niedokończony.
Oni jeszcze delikatnie zwrócili mi uwagę na zawodność strony, a co dopiero ludzie obcy?
Wtedy nie będzie słodzenia i wyrozumiałości, jakie jest tutaj na forum, bo się wszyscy znają, tylko krótko mówiąc obciach, a ja żadnemu administratorowi nie życzę takich przykrych doświadczeń, dlatego nalegam, abyście je postarali się uprzedzić.
Postawić CMSa na serwerze to jedno, 2 to opracować interface strony, a przynajmniej uczynić go tożsamym z poruszanym na stronie zagadnieniem, jakim jest BOINC(trzeba ruszyć bardziej wyobraźnią). Do tego loga porobić, takie które zrobią na kimś wrażenie. Obecnego czcionka jest OK, ale trzeba na to wrzucic więcej efektów z Photoshopa, czy GIMPa.
Tak jak Pan krzyszp zauważył potrzebny jest grafik i gość od bazy danych.
Nikt z użytkowników nie zrobi nam za friko tak szybko layoutu strony, jaką ma np.  //naukawpolsce.pap.pl.
Dlatego musimy zwolnić troszku i powoli coś mądrze w tej dziedzinie popracować razem.
Inaczej część ludzi, których kierujemy obecnie na tą stronę, będzie się niedługo śmiać, że chłopaki z PPB widocznie sobie nie radzą, bo stronka jest jakaś taka "se".
A to jest nasza wizytówka, nie regulamin i ideologia nawet.
Najpierw ludzie patrzą, potem czytają, taka jest psychologia.

Jeśli poczynicie inaczej możliwe, że uda Wam się przebrnąć przez trudności, ale będzie to dla Was zbyt obciążające. A po co się męczyć skoro Mr. Muscle Was wyręczy :D
Zastanówcie się, to nie są problemy drugorzędne w chwili obecnej.

1. Lepsza Koordynacja działań,
2. Wygląd i funcjonalność strony głównej PPB.
3. Rekrutujemy aktywnych człowków z szeregów B@P najpierw (żaden nacjonalizm), ale jako ludzie z B@P, będzie nam się lepiej dogadać w ważnych kwestiach rozwoju młodego jeszcze projektu(dodatkowo będzie więcej członków, będzie większe prawdopodobieństwo, że trafimy na dobrego grafika i speca od baz)
Inaczej my+naukowcy(studenci) z uniwerków+firmy+inne teamy+demokracja=Sejm RP, czyli nikomu nie dogodzisz.
4.
5.
.
.
.
10. Robimy rozgłos w Internecie i gdziekolwiek indziej.

Pozdrawiam^^
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

bartsob5

heh... sporo tego, ale mimo wszystko przeczytalem:D tak mnie troche niepokoi twoje przyzwyczajenie ze wszystko musi byc peikne, bo musi wpasc w oko... oczywiscie to ma znaczenie i w sumie nie moge z tym co napisales polemizowac, ale w sumie najpierw okreslilbym dokladne cele i sposoby dzialania stowarzyszenia... choc rzeczywiscie, pomysl zeby informowac pozostale teamu o zaistnialej inicjatywy jest godny rozwazenia, jednak pozostawiam wszystko pod ocene ojca zalozyciela, matti_tm'ego gave'a i pozostalych opiniotworczych liczydlowych;)

Mchl

Przenieśmy tą dyskusję na stronę PPB

Propozycje w ogólności mi się podobają.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

SkyWalker

color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley