Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Które projekty naprawdę liczą?

Zaczęty przez IThorne, 17 Listopad 2007, 16:08

IThorne

Mam takie pytanie.

Projekty dzielą się na te w pełni działające oraz w fazach alfa i beta.

Tych alf i bet jest bardzo dużo. Które z nich naprawdę liczą coś dla nauki, a nie wysyłają ćwiczebnych próbek? Na przykład ostatnio przeczytałem na sieci, że QMC nie liczy realnych próbek tylko coś tam sobie sprawdza...



bartsob5

to ze jakies projekty sa w fazach alfa czy beta nie oznacza ze niczego nie badaja... te nazwy faz oznaczaja jak bardzo gotowy jest projekt do przyjecia milionow uzytkownikow... oczywiscie w trakcie badan przychodzi czas, kiedy trzeba zmienic kąt patrzenia na problem co wymaga napisania nowej aplikacji liczacej (zakladam ze qmc jest wlasnie w takiej fazie) pozostale projekty maja faze rozwojowa glownie ze wzgledu na prace serwerow (niektorzy admini daja sobie czas na zapoznanie sie z oprogramowaniem, mozliwymi problemami itd...)

projekty ktore naprawde nic nie licza uzywaja aplikacji testowych czyli np 'upper case'

Bober

Cytat: "IThorne"Na przykład ostatnio przeczytałem na sieci, że QMC nie liczy realnych próbek tylko coś tam sobie sprawdza...
A możesz zalinkować? Jak dotąd wydawało mi się, że nie tylko QMC liczy konkretne rzeczy, ale jest to nawet kilka różnych badań.

IThorne

Mówiąc prawdę nie pamiętam gdzie to widziałem.

Jak ostatnio byłem na sieci to oglądałem pełno stron o BOINCu. Najprawdopodobniej była to jakaś stara informacja o QMC, a pytałem się bodwa me kompy QMC mają.