Który projekt najlepiej liczyc ?

Zaczęty przez franciszek, 11 Grudzień 2005, 16:55

franciszek

Moje pytanie : bo coraz więcej projektow powstaje inne zamykają - wieć ktory projekt najpewniej liczyć ( aby po po pół raku nie zamkneli ) ?
I czym sie poszczególne charakteryzują - szczególnie chodzi mi o czas liczenia i ilość punktów ?
Bo na pewno sa jakieś róznic nawet marginalne.

Simek

Najkrócej bodajrze licza sie próbki z Predictora, chociaż nie jestem pewny.
Zdaje mi się także ze projekty, które nie zostaną zamiknięte to: SETI, CmiartoinPredicting, Predictor, Rosetta, Einstein - ponieważ sa to główne projekty BOINC, lecz nigdy nie mam pewności, że ich nie zakończą :D

franciszek

A jak z czasami liczenia innych projektów dla jakiesj przykładowej maszyny ?

Simek

SETI:
# Data Size per WU: Download = 364KB, Result = 10-20KB, Crunching Time = 2-2.5+hrs.
# Application Download Size (Once): 5.5MB
# RAM Required: 27MB (S@H 16MB, BOINC: 7-11MB)

Climate Prediction:
# Data Size per WU: Download = 20KB, Result Trickles = 10-20KB every 6-8 hours, Crunching Time = 20-30 DAYS!!! (also upto 2GB of disk space is needed & run time and old WU's are not deleted - only ZIP'ped)
# Application Download Size (Once): 16.5MB
# RAM Required: 80-120MB (CPDN 60-100MB, BOINC: 7-11MB)

Predictor:
# Data Size per WU: Download = 4.03MB, Result = 10-20KB, Crunching Time = 1.75-2.5hrs.
# Application Download Size (Once): 1.07MB
# RAM Required: 55-75MB (Predictor 44-64MB, BOINC: 7-11MB)

LHC:
# Data Size per WU: Download = 271KB, Result = 24KB, Crunching Time = 2-2.5+hrs.
# Application Download Size (Once): 6.21MB
# RAM Required: ??MB (LHC ??MB + 6MB BOINC)

Einstein:
# Data Size per WU: Download = 14MB (includes approx 10 WU's), Result = 80-100KB, Crunching Time = 5-6Hrs.
# Application Download Size (Once): 7.7MB
# RAM Required: 12MB (E@H 6MB + 6MB BOINC)

Tylko porównanie tych projektów znalazlem :D

franciszek

wiekie dzięki

a moje pytania wynikaja z powodu checi robienia czegoś jak seti leży :/
czy klient Einstein-a ( bo chyba na to sie zdecyduje - widze że to 2 pod wzgledem ilosci userów projekt BOINC ) bedzie mógł pracować pod boinc menagerem ?
wystarczy że dodam kilejny projekt ?
i czy moge prosić o linka jaki mam podać w managerze ?

Gave

Oczywiście Einstein jest projektem BOINCowym i jako takowy ma klienta bez problemu obsługiwanego przez Boinc Menagera.
Z tego to też powodu wystarczy, że w Boinc Menagerze wybierzesz Projects --> Attach to project.
Roject URL dla Einsteina to: http://einstein.phys.uwm.edu/
Przez dalszy proces podłączania prowadzi wizard, włącznie z stworzeniem nowego lub podłączeniem do stworzonego wcześniej konta.

Owocnych obliczeń i licznych kredytek! ;-)

Simek

I mam nadzije, ze dołączysz do BOINC@Poland :D

bartsob5

ale chyba z tych co kolega Simek wymienil, LHC jest chyba najmniej pewnym... juz teraz kazdy rzut nowych WU jest szybko 'jedzony' przez uzytkownikow...

PsychOPAT

Pewny to on jest bardzo i przyszłościowy, ale do czasu uruchomienia akceleratora może być mało danych do liczenia...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

bartsob5

no to o tym wlasnie mowie, ze w przeciwienstwie do seti, jest tutaj ograniczona ilosc danych.. co innego climate, bo tam zawsze cos sie znajdzie pracochlonnego;)

Mchl

Cytat: "PsychOPAT"Pewny to on jest bardzo i przyszłościowy, ale do czasu uruchomienia akceleratora może być mało danych do liczenia...

Tak się akurat składa, że projekt jest wykorzystywany do wspomagania konstrukcji akceleratora (konkretnie do kalibracji magnesów ogniskujących wiązkę). Tak więc wraz z uruchomieniem LHC, projekt w takiej formie nie będzie miał racji bytu (aczkolwiek ludziom w CERN tak się spodobał pomysł, że planują dla niego kolejne zadania).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Ja polecam liczyć rosette-to nowy projekt-rozwojowy-więc o jego przyszłość chyba przez najbliższy czas można być spokojnym.

matti_tm

Cytat: "Mchl"Tak się akurat składa, że projekt jest wykorzystywany do wspomagania konstrukcji akceleratora (konkretnie do kalibracji magnesów ogniskujących wiązkę). Tak więc wraz z uruchomieniem LHC, projekt w takiej formie nie będzie miał racji bytu (aczkolwiek ludziom w CERN tak się spodobał pomysł, że planują dla niego kolejne zadania).

Pewnie z kalibracji przesiądą się na wspomaganie za pomocą BOINC swoich maszyn i obliczanie danych z akceleratora.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


franciszek

Po wpisaniu Roject URL dla Einsteina to: http://einstein.phys.uwm.edu/ .
Kreator chce abym stworzył nowe konto lub pisał dane juz istniejącego i jak wpisuje stoje dane z projektu seti to mi nie działą - a ja nie chce tworzyć nowego konta  :?
Co mam zrobic ?

krzyszp

Tak się nie da...

Musisz stworzyć sobie konto i nie zapomnij podać tego samego adresu e-mail.

Oczywiście punkty z Einstein'a będą w ogólnych statystykach sumowane z Seti. W innym wątku są opisane moje boje w tej kwestii  :?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

franciszek

---------- 20:19 12.12.2005 ----------

Hmm... to troche bez sensu. Jak są 2 oddzielne konta i zlicza je to musi to robić na podstawie czegoś i jeżeli jest to login to kaszana. Bo jak ktoś inny załozy taki sam logi ( z tego co widziałęm można ) to co wtedy ?

---------- 20:29 ----------

Cytat: "krzyszp"W innym wątku są opisane moje boje w tej kwestii  :?

mozesz podac gdzie ?

krzyszp

---------- 10:31 12.12.2005 ----------



Nie zrozumiałeś ;-)



Seti - masz konto;

Einstein - masz konto;



Boinc - masz konto, punkty=S+E ;)



A ludzie rozpoznawani są w projektach nie po nicku, tylko po adresie e-mail (nikt nie założy konta na Twój e-mail).



Jeszcze raz, poszukaj wątku w którym opisuję swoje problemy z Einstein...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

franciszek

A jak sprawa ma sie teamów czy jeden projetk moge liczyc a jednej druzynie a drugi w innej ??

krzyszp

Oczywiście, ustalasz to w preferencjach na stronie projektu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka