HT a Dual Core ?

Zaczęty przez franciszek, 11 Grudzień 2005, 17:28

franciszek

Obie technologie liczą 2 próbki na raz - ale czy faktycznie istnienie dwuch jąder daje sporo wiecej ?
Bo mam wrażenie że HT niczym specjalnym nie jest gorsze od DC.

Mchl

To zależy jak projekty korzystają z procesora.
Dla przykładu: procesor z HT ma tylko jedną jednostkę zmiennoprzecinkową, zatem jeżeli obie aplikacje zechcą z niej intensywnie korzystać, to wydajność spadnie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

O ile mi wiadomo (ale oczywiście mogę się mylić :) ) technologia HT ułatwia tylko wykonywanie większej niż jednej wątków. Wciąż nie ma mowy o wykonywaniu więcej niż jednego w danym czasie, ale wiątki są nieco inaczej "mieszane" i przełączane, przez co zmniejszają się opóźnienia. Co innego dwa rdzenie: one rzeczywiście JEDNOCZEŚNIE liczą dwa wątki.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


franciszek

Ale zobaczice np: na seti: procek P4 2,4 HT liczy srednio w 4:00 godziny 2 próbki a P4 2,4 bez HT liczy w 3:30 - sam sprawdzałem.
Czy wniosek z tego taki że HT daje prawie dwukrotna wydajność czyli prawie tyle co 2 procesory.

matti_tm

Oczywiście, wzrost wydajności jest znaczny (ja liczę na HT jednocześnie dwa projekty), ale nie taki jak przy dwóch procesorach.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


franciszek

Juz nie długo sie przekonamy - co prawda 2,8 DC zainstaluje ale podziele sie na forum wynikami.

AL

A ja mam pytanie odnośnie punktacji/creditów. Czy jeśli teraz mój procek(jednordzeniowy) chodzi całą dobę i wypracowuje powiedzmy 500 creditsów na dobę- to czy po wymianie na DC będę dostawał trochę poniżej 1000 - czy dalej 500 :?:

matti_tm

Oczywiście poniżej tysiąca. Będziesz przeliczał dwie jednostki jednocześnie, więc Twoja "linia montażowa" wyprodukuje prawie dwa razy więcej punktów za podwojoną ilość przeliczonych danych. Moim zdaniem gdyby było inaczej, to nie warto byłoby inwestować w lepszy sprzęt na rzecz BOINC, co z puntku widzenia platformy jest niekorzystne.

(Mądrzę się trochę? :) )
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


AL

---------- 19:24 06.01.2006 ----------

Nie no jest ok-no i taka odpowiedż w zupełności mnie satysfakcjonuje :D

---------- 19:25 ----------

Czyt.-modernizacja się zbliża szybkimi krokami... :)  :D  :)

bartsob5

a czy sa jakies procki DC na socketa 754? czy musialbym inwestowac tez w plyte glowna?:>

AL

Cytat: "bartsob5"a czy sa jakies procki DC na socketa 754? czy musialbym inwestowac tez w plyte glowna?:>

Ja osobiście nie słyszałem. Na pewno są pod 939 a i to te nowsze. Starsze po podmianie biosu na nowszy mogą, ale nie muszą widzieć tych procków. Ale tak właściwie to dobra płyta  socket 939 na nforce 4 to i poniżej trzech stówek jest dostępna-no i jak się porówna jej cene do ceny procka-to prawie tego nie czuć :)
PS. A jak się kupuje w komplecie - to jeszcze można się starać w dobrych sklepach o jakiś rabacik :!:

bartsob5

wlasnie stwierdzilem ze mnie nie stac:P przemecze sie jeszcze pare lat na tym co mam;)