RC5 72 distributed.net

Zaczęty przez szkudii, 28 Listopad 2007, 00:19

szkudii

To mój pierwszy post na tym forum na dodatek otwierający nowy temat, tak wiec na dzień dobry "DZIEŃ DOBRY"  :wink:

Jak temat sugeruje chciałem rozpocząć rozmowę związaną z rc5 72 i ogólnie o projektach distributed.net

Chciałem prosić na dobry początek aby każdy kto liczy rc5 72 wpisał sie i podał team (jesli nie liczy samodzielnie) i swoje wyniki.

Chciałem zapytać też czy ktoś wie co sie dzieje z RC5 Polish Team (w nim startowalem i w nim skończyłem niegdyś swoje liczenie) ??

Słyszałem o jakiś oszustwach potem ich strona i forum padło ale widze ze w statach distributed.net  istnieją i zajmuja 10 poz.
Za wszelkie info będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
szkudii

TERVEPERKELE

Witam

Uczestnicze w tej zabawie juz od ponad 1100 dni. Znajdziesz mnie jako MALA MYSZKA.
Należe do zespołu "RC5 Polish Team", ale też bym chciał wiedzieć co sie z nimi dzieje.

TJM

Ja się w to bawię od początków zakończonego już RC5-64, jednak jestem w teamie Distributed Amiga %-) Obecnie wykorzystuję ich klienta tylko przy wygrzewaniu hardware (ze względu na bardzo zaawansowane optymalizacje świetnie rozgrzewa proce) i na kompach gdzie BOINC mógłby za bardzo wadzić - klienty dnetc praktycznie nie mają żadnych wymagań, a ich 'przezroczystość dla użytkownika' jest nieporównywalnie większa od BOINCowej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

Też kiedyś to liczyłem (i też na Amidze)...

Ktoś zna stronę ze statystykami? Może nadal tam jestem?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

http://stats.distributed.net/

na pewno wszystkie statsy tam są, strona pamięta nawet zadania które odsyłałem prawie 10 lat temu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

Zajrzałem, ale niestety, nie znalazłem swoich statystyk...
Prawdopodobnie zapomniałem maila, pod jakim się logowałem. To było b. dawno... Szkoda.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Robert1970

Trochę liczyłem RC5-72 ale w większości OGR.

użytkownik - dnetc@tlen.pl, a zespół Szczecin in Poland

hipoo

#7
Witam jestem nowym wlasnie sie przesiadam na boinc z tego distributed...
moje stats http://stats.distributed.net/participant/psummary.php?project_id=8&id=382504

Projekt nadal dziala, ale czy ma sens? Sponsor sie wycofal z nagrody za znalezienie klucza...
Uznalem ze chyba lepiej poszukac fal grawitacyjnych...
Tym bardziej ze ostatnio nie moge sie podlaczyc i pobrac zadan...

Hipoo



Ivul Divul

Ze statystyk projektu http://stats.distributed.net/projects.php?project_id=8
Cytat
Percent Complete:     0.484%
Time Working:    1,945 days
Przy takim tempie przeszukanie całej przestrzeni kluczy potrwa jeszcze baaardzo długo. A wszystko to po to żeby rozszyfrować jedno zdanie zakodowane przez sponsora (RSA Security o ile pamiętam)? Sztuka dla sztuki i to bez większych szans na ukończenie.
IHMO szkoda grzać procki.

PMG

Ten projekt bardzo dobrze nadaje się do porównywania mocy procesorów - ma listę procesorów i liczbę kluczy jakie powinny być obliczane w jednostce czasu.

Więc jezeli podkręcałeś proca albo coś takiego to to jest bardzo dobry projekt do testowania.


A do liczenia ... Jeżeli masz przenosić go to też jest dobry= - jest o wiele mniejszy niż BOINC.

Dlatego nie potępiałbym tak bardzo go. Poza tymwidać na jego przykładzie jak bardzo rośnie moc proców.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Gave

Mnie jakoś projekty które są 'sztuką dla sztuki' przestały interesować (wobec wielu nowych 'poważnych' projektów dotyczy to też SETI).

hipoo

Witam,
No wlasnie mnie tez przestaly... tym bardziej jak sponsor sie wypiol.
Wiec dlatego przylaczylem sie do boinc i do was :)