Tor i bezpieczne surfowanie

Zaczęty przez kret, 14 Grudzień 2007, 18:22

kret

hm..ogólnie rzecz biorąc przyzwyczaiłem się że w domu mam zainstalowanego Tor'a, czyli program, który umożliwia trasowanie cebulowe (więcej tu)..połącznie jest wtedy przekazywane przez pośredników (zwykłe proxy), dzięki czemu połączenie jest bezpieczne, a moze nie tyle bezpieczne, co bezpieczniejsze ;) powoduje też, ze analiza ruchu dla Twojego połączenia jest nieco utrudniona ;) ale nie rzeba instalować Tor'a żeby z niego korzystać :) rozwiązaniem moze być OperaTOR (dla zwolenników Opery ;) lub Torpark (zwany teraz xB Browser, dla zwolenników Firefoxa)..są to gotowe pakiety zawierające przeglądarkę Tor'a i Vidalie, które zostały pomyślane tak, żeby zminimalizować lub usunąć kompletnie ślady pozostawiane podczas surfowania po sieci :) można więc ściągnąć, wrzucić na pendrive'a i sobie zawsze stamtąd uruchmiać :)

co do zmiany IP, nawiązanie nowego połączenia (nowa tożsamość) powoduje, ze przydzielane jest nowe IP, w Torparku jest przycisk 'Flush circuit', które to robi, w OperaTORze nie wiem, bo nie używałem za długo ;)

więcej nie moge na ich temat napisać, bo nie używam żadnego :P ja jade na samej Operze i mam w niej skonfigurowane proxy, jeśli potrzebuję, włączam sobie przyciskiem i tyle :)

Gave

Cytat: "kret"więcej nie mogę na ich temat napisać, bo nie używam żadnego :P ja jadę na samej Operze i mam w niej skonfigurowane proxy, jeśli potrzebuję, włączam sobie przyciskiem i tyle :)

Jak możesz określić dobre proxy dla takich zastosowań, jak je znaleźć? Bo wygląda na to, że wiesz o tym co nieco. ;)

Pigu


sourcerer

"Pigu" czytasz w moich myslach?:)

kret

---------- 22:55 14.12.2007 ----------

jesli chodzi o wybór proxy, to Tor robi to sam :) nie potrzeba definiować konkretnego adresu..hm..po kolei..

instalując pakiet Tor+Vidalia+Privoxy dostajemy cały działający ze sobą zestaw aplikacji..za samo trasowanie odpowiedzialny jest Tor, Vidalia to tak jakby wizualizacja dla Tor'a (taki front-end) a Privoxy to oprogramowanie pośredniczące, które służy do obsługi proxy..można to pobrać ze strony domowej Tor'a..a jak się tego używa? w sumie poza zainstalowaniem to nie wymaga konfiguracji..przy starcie komputera uruchamiane będą dwie aplikacje Vidalia (uruchamiająca Tor'a) i Privoxy..od teraz port 9051 będzie używany przez Tor'a, a na porcie 8118 będzie działało proxy, więc np. w przeglądarce wystarczy ustawić proxy na localhost i port 8118 :) to tyle :) ja do codziennej pracy nie używam Tor'a (ale mam uruchomionego), tak jak już pisałem, jeśli potrzebuję, mam w Operze wyciągnięty przycisk, który włącza/wyłącza proxy i tyle :) na stałę mam tylko włączone proxy w uTorrencie :) i działa dobrze :) ale nie korzystam za często z torrentów, no ale jeśli już, to właśnie ciągnę wszystko przez uTorrenta z włączonym proxy :) jeszcze tylko szyfrowana Truecryptem partycja gdzie zapisywane są te pliki i jest całkiem ok..chociaż nie popieram do końca tego i nie robię tego z czystym sumieniem, to czasami nie ma innej opcji :] ale ogólnie jestem za legalnością i nie mam nawet procenta pirackiego oprogramowania czy gier :) z muzą trochę inaczej, ale też staram się kupować :)

---------- 23:02 ----------

ahh..i zapomniałem o Rapidzie :P kiedyś znalazłem coś takiego na jakimś forum..podobno działa, ale chyba zapomniałem sprawdzić :PPP

CytatWitam

Przedstawiony sposób jest bardzo prosty.
Polega on na tym, że w linku do pliku rapidshare
np:
http://rapidshare.com/files/58825956...l_v7.part1. rar

przed literką "r" wpisujemy "x"

wygląda to następująco:

http://xrapidshare.com/files/5882595...l_v7.part1. rar

dzięki temu przenosi nas na lustrzane serwery rapidshare (tzw: mirrory) skonfigurowane w taki sposób, aby pominąć wszelkie limity czasowe znajdujące się na oryginalnym serwerze rapida.

Gdy już znajdziemy się na przekierowanej stronie nalezy postępować zgodnie z poleceniamy wyświetlonymi w języku angielskim.


Czasami mogą się pojawiać komplikacje związane z przeciążeniem serwerów. Należy wtedy poprostu spróbować ponownie za jakiś czas.

Pozdrawiam
Vinnersy

sourcerer

Dzieki "Kret" za podpowiedz (bede pamietal), ale mnie pisze ze musza sie jeszcze zainteresowac 2 osoby aby sciagnac to co chce.
A tak swoja droga , to chyba jednak wykupie jakis czas na rapidzie:)

kret

ogólnie na rapida pomaga zmiana IP i skasowanie wszystkich cookies, więc moze Tor by pomógł..ale nie próbowałem osobiście :) jutro dam znac, może znajdę chwilę na testy :D

Pigu

myk z x'em czyli bramka rs43 aktualnie mocno kuleje.. tak właściwie to od 2 tyg nic mi się z niej nie udało stargać

sourcerer

Cytatumie tor porobić rapida?
potwierdzam:)

Pigu

Cytat: "kret"
instalując pakiet Tor+Vidalia+Privoxy dostajemy cały działający ze sobą zestaw aplikacji..

operację wykonano - teraz mam pytanie - czy można spokojnie skilić te 2 ikony (odpalając tylko w razie potrzeby) i system będzie taki jak przed instalacją?

kret

---------- 18:09 24.12.2007 ----------

nie próbowałem ;p nie przeszkadzają mi w trayu, bo nie uzuwywam ich poza torrentami i z Operą na żądanie jak mi trzeba :) chyba, ze to ze względów ramo-oszczędnych ;p ale powinno działać :)

---------- 18:19 ----------

sprawdziłem, działa, da się wyłączyć i potem właczyć i śmiga :]

Pigu

Cytat: "kret"
chyba, ze to ze względów ramo-oszczędnych
właśnie o takie względy mi chodzi - wyznaję zasadę ubijania nie używanych procesów :D

kret

Cytat: "Pigu"właśnie o takie względy mi chodzi - wyznaję zasadę ubijania nie używanych procesów :D
haha..z tej samej szkoły nauki braliśmy :P

Pigu

czy naturalny jest znaaaczy wzrost pobierania przez foxia pamięci wraz z kolejnymi przełączneiami tożsamości w torze? po jakimś czasie osiągnąłem nawet ponad pół gb, restart foxia załatwia problem...  :?

kret

hmm.. nie zauważyłem, co nie znaczy, ze tak nie jest, bo nie patrzyłem po prostu..za to dziś mi kiepawo działa proxy..próbowałem właczyć i podbić miasteczko, ale sie nie dało..a w googlach jak coś chciałem poszukac, to odpalała mi się stronka alarmowa, że jakoby moje zapytanie jest podobne do trojanów i wirusów :P restart tora pomagał na chwile :) nie wiem, zobaczymy jak jutro będize..

D_T_G

U mnie jakoś to nie działa. Zainstalowałem privoxy, tora, skonfigurowałem, uruchomiłem jedno i drugie, demony działają i słuchają na domyślnych portach 8118, 9050.

Jan 06 17:27:46.061 [notice] Tor v0.1.2.18. This is experimental software. Do not rely on it for strong anonymity.
Jan 06 17:27:46.062 [notice] Initialized libevent version 1.1 using method epoll. Good.
Jan 06 17:27:46.062 [notice] Opening Socks listener on 127.0.0.1:9050
Jan 06 17:27:46.787 [notice] We now have enough directory information to build circuits.
Jan 06 17:27:49.650 [notice] Tor has successfully opened a circuit. Looks like client functionality is working.


Skonfigurowałem operę, proxy na localhost:8118, w firefoksie zainstalowałem torbutton, ale i tu i tu na stronie http://torcheck.xenobite.eu/index.php cały czas dostaję:

CytatYour IP is NOT identified to be a Tor-EXIT.
So you are NOT using Tor to reach the web!

Nie potrafię się doczytać ani w FAQu co może być nie tak :/


Gave

U mnie zestaw z Torbuttonem działa. Widać to na torchecku i po WYRAźNYM spowolnieniu netu - to normalne?
Ciekawe czy do posta zapisze inne IP? ;)

Da się jakoś sprawdzić czy np. torrent lub inne programy łączą się przez tora/privoxy?

lukaszde

D_T_G zainstaluj jeszcze TorK

D_T_G

E, to był tylko firewall, że też na to wcześniej nie wpadłem. Ale ciekawe, że jak się nie potrafił połączyć z proxym na localhoście to automatycznie przerzucił się na stary sposób, bez pośredników i strony działały jak jak dawniej. A z tor'em to faktycznie muli.


Pigu

zależy jakie się połączenie złapie  ;D ale każe dobre do koxania naszego miasteczka

AL

Dobra mam tą operkę z torem. Dałem na stronkę naszego miasteczka coby się co 5 min odświerzała, ale ludności nam przez to nie przybywa. Cosik znaczy się robię nie tak. Pomóżcie!

Gave

Pomiędzy odświeżeniami musisz w Torze w tray'u zmieniać tożsamość.

AL

No to mam problem bo w try'u mam tylko ikonkę "privoxy" a tor'a tam brak.Hmm...

kret

tor nie ma ikonki ;) powinna być ikonka Vidalii (cebula :P)

Gave

Cytat: kret w 11 Styczeń 2008, 20:41
tor nie ma ikonki ;) powinna być ikonka Vidalii (cebula :P)
True. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Ale jeżeli AL użył OperaTORa (a chyba tak zrobił) to będzie ją miał?

kret

hmm..no to inna bajka..wtedy cebulek nie uświadczy sie :)

Gave

#26
A a się jakoś uzyskać opcję "nowa tożsamość"? Ma ktoś doświadczenie z OperaTORem?

Inną opcją dla Opery jest chyba zainstalowanie Vidalii i ustawienie w Operze proxy "127.0.0.1:8118" przekierowującego przeglądarkę właśnie na Tora/Vidalię (tu więcej o tym). Tym sposobem będzie ikonka cebuli i opcja "nowa tożsamość".
Tylko przełączanie trybu "z tor-em" i "bez" może być mniej wygodne. Chyba że jest jakiś plugin do włączania proxy w Operze za pomocą przycisku.

AL

W sumie to chodziłoby mi o jak najprostsze rozwiązanie mojego problemu. Specjalistą informatykiem nie jestem a na kombinacje brak mi czasu.

Pigu


AL

Cytat: Pigu w 12 Styczeń 2008, 09:40
macro recorder i wio  :P

yyy?? Co?? Rozwiń  proszę w kilku zdaniach podrzędnie złożonych cóż to.

Pigu

program nagrywający sekwencję czynności wykonanych w systemie i odtwarzający w kółko  ;D

Pigu

ma ktoś może pojęcie jak wymusić na torze łączenie na koniec prze konkretny węzeł? bo klikając nową tożsamość często trafia się na te same węzły