Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Pobieranie próbek dla beznetowca

Zaczęty przez Payo72, 18 Grudzień 2007, 12:42

Payo72

---------- 12:39 18.12.2007 ----------

Mam problem. Nie mogę pobrać większej ilości próbek dla beznetowca. W preferencjach lokalnych ustawiam połączenie co 10 dni i pobierz próbki na dodatkowe 10 dni a dostaje ich na ok 60 godzin (4 do 6 próbek cosmology@home w zależności od kompa). Projekt pozwala na pobranie 50 próbek na dobę. Zmiana ustawień na stronie projektu też nie pomaga. Może ktoś ma jakiś pomysł?

---------- 12:42 ----------

Jeszcze dodam manager 5.10.13
komunikat: "not requesting new work or reporting complet tak"


bartsob5

probowales manipulacje z wstrzymywaniem i wznawianiem projektow?

Payo72

---------- 12:43 18.12.2007 ----------

coś mi się nie napisało
"not requesting new work or reporting completed tasks" miało być

---------- 12:49 ----------

Oczywiście, że próbowałem.
Mam tylko jeden projekt i jak go wstrzymam, albo jak wstrzymam wszystkie taski to też mi się nic nie pobiera


Bober

Wydaje się, że w tej sytuacji może pomóc przeinstalowanie Boinca.

bartsob5

jak masz jeden projekt to wiele nie zdzialasz...

Payo72

Po przeinstalowaniu managera dostałem próbek na 3 dni. Jest lepiej choć jeszcze nie doskonale. Raz na trzy dni mogę podrzucać próbki do beznetowca.


bartsob5

dobrym wyjsciem jest podlaczenie do wiecej niz jednego projektu... a z doswiadczenia wiem, ze najlepszym jednak sposobem jest podlaczenie na kompie climate'a... nawet jesli komp jest slaby, i nie ma zbytnio perspektyw na ukonczenie probki, nic na tym nie stracisz... ja omylkowo na beznetowego boinca sciagnalem probke hadcm3, po 2 tygodniach zrobilo 2,5% (24/7) nie ma kompletnie szans zeby to zrobic, ale za te 2 tygodnie dostalem 1200pkt, czyli calkiem przyzwoicie...

Bober

Ale czy projekt ma coś z takich nieodesłanych próbek? Czy są wysyłane próbki do "dokończenia" przez kogoś innego? Czy liczysz na darmo?

bartsob5

no wiesz... wiadomo ze lepiej zrobic całą, ale patrząc po raportach ze strużek na stronie, nawet przeliczenie połowy, czyli tam 40 lat, daje dużo informacji, nawet jesli nie jest skonczone, daje pewien obraz jak to sie moze rozwijac... zreszta, jako projekt symulacyjny, ekstremalnie dlugi zreszta, developerzy mają w załezeniu, że 50% nie zostanie przeliczona do końca (przyznaj sie sam, jaki odsetek udalo ci sie ukonczyc)

a ja uwazam, ze nawet jesli uda mi sie na tych zlomach przeliczyc jednostke hadcm3 w 20% to bedzie juz duzo, a zwarzywszy ze do deadlinu bede mial wciaz polroku, to mozna to dokonczyc na innym kompie...

IThorne

Mam pytanie. Chcę wrzucić sobie BOINCa na kompa bez sieci. Oczywiście będzie to Climat. Wiadomo, przeniosę katalog BOINC. Ale co się stanie jak ten komp bedzie miał dostęp?

Czy zaraportowanie próbki na innym komputerze niż się go pobrało spowoduje jakieś problemy?



KrzychuP

Mi to nigdy żadnych problemów nie spowodowało. Raportowałem częściowo Climata (ostatniego) z pena na chyba 5-7 różnych komputerach.
Serwer bez żadnych przeszkód rozpoznaje próbkę. Przy beznetowym liczeniu warto też robić sobie co jakiś czas backup Boinca w razie wykrzaczenia się próbki podczas obliczeń.

IThorne




bartsob5

tzn... ja osobiscie mialem problemy z identyfikacja probek na stronie internetowej w przypadku climate'a (chyba troche za rzadko czyszcza bazdy danych...) ale generalnie, nic sie nie dzieje, nawet gdy odsylasz wyniki probki 2 razy w dwoch kompow..
poprostu nie ma to zadnego znaczenia i liczy sie pierwszy wynik zaraportowany, niezaleznie od kompa i ip...