[Pomysł] Organizacja: Sprzęt i Oprogramowanie

Zaczęty przez Gave, 14 Styczeń 2008, 08:37

Gave

Proponuję przeorganizowanie działu związanego z komputerami.

W tej chwili jest jeden "Sprzęt" ale wątki o tematyce programowej lądują w dziale "Rozmowy nieBOINCowane". W związku z tym proponuję utworzenie w miejsce "Sprzęt" działu "Komputery" i umieszczenie w nim, jako działy podrzędne obecnego "Sprzęt" i nowego "Oprogramowanie", do którego przeniesione zostały by odpowiednie wątki.

Jeżeli propozycja zostanie przyjęta mogę podjąć się porządków, i wykonać je w pełni najpóźniej na początku przyszłego tygodnia, a częściowo w miarę możliwości na bieżąco. Mogę tez przekazać inicjatywę innemu, chwilowo mniej zapracowanemu, moderatorowi.  :P

Co o tym myślicie?

Mchl

Ej... bo bana dostaniesz do 18.01 jak się będziesz tak udzielał mocno :P

Jak dla mnie pomysł ok

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Cytat: Mchl w 14 Styczeń 2008, 09:12
Ej... bo bana dostaniesz do 18.01 jak się będziesz tak udzielał mocno :P

Jak dla mnie pomysł ok
Yes, Sir!
W takim razie powracam do tej idei na początku przyszłego tygodnia, jeżeli coś jeszcze dla mnie zostanie.  ;)

bartsob5

hmmmm

a ja musze powiedziec, ze irytuja mnie troche dzialy chowane w innych dzialach... nie lepiej by bylo wydzielic w sumie 2 bedace na wierzchu dzialy:

sprzet
oprogramowanie

gdzie sprzet zostaje bez zmian (lub z delikatnym odswiezeniem)
a do oprogramowania wrzucic wszystko co sie nada z rozmow nieboincowanych i sprzetu?

Gave

Hmpf... weź tu zrozum chłopaka - bartsob5 gdy poprzednio przedstawiłem właśnie takie rozwiązanie postulowałeś:
Cytat: bartsob5 w 17 Grudzień 2007, 13:21
a co bys powiedzial na rozszerzenie dzialu hardware? bo jakos rozrost forum w tym kierunku jakos nie bardzo mi odpowiada... (my jestesmy forum o boinc, a nie o wszystkim i 2 spore dzialy o kompach tu nie pasuja)
Określ więc swoje stanowisko to będziemy dyskutować.  :P

bartsob5

wtedy mialem na mysli zmiane nazwy (chyba :P )
zreszta, rob jak chcesz...

Gave

No więc, proponuje "obecne" rozwiązanie, do którego przekonałeś mnie poprzednim razem. Tak jak był jeden dział o komputerach, tak też pozostanie - nie będziemy chwiać tematyką forum jako całości. Każdy po spojrzeniu na spis działów od razu będzie wiedział gdzie trafi a dodatkowo będzie miał w spisie głównym linki bezpośrednio do obu poddziałów, bo są wyświetlane. Myślę, że to optymalne rozwiązanie.  ;)

Gave

Poczyniłem pierwszy krok zapowiadanej reorganizacji.
Utworzyłem dział "Komputery" i poddziały: dawny "Sprzęt", z którego odpowiednie wątki przeniosłem do "Oprogramowanie". Nie zawsze jest to łatwe rozdzielenie bowiem niektóre wątki są z pogranicza.
Pozostało mi przefiltrowanie "Rozmów nieBOINCowanych".

Gdyby ktoś miał uwagi do obecnych postępów prac, dostrzegł jakieś przeoczenia proszę śmiało podpowiadać.  ;)