The Quake Catcher Network

Zaczęty przez Bober, 04 Luty 2008, 12:00

Troll81

Dlatego uzywajmy pełnych nazw :D najlepiej od razu z linkiem do naszej wiki :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2010, 11:57
Dlatego uzywajmy pełnych nazw :D najlepiej od razu z linkiem do naszej wiki :D
Ja wole skróty <- dokładnych i pełnych nazw nie pamiętam <- a nie chce pisać np.: "Colaz coś tam"

Troll81

#122
Jak widze ceny akcelerometrów to zastanawiam się czy nie taniej będzie kupić jakiegos thinkpada sprzed 7 lat. może mieć uwalone 1000 rzeczy. byleby miał sprawny akcelerometr i dał rade odpalić OS :D

http://www.allegro.pl/item1105223071_laptop_ibm_thinkpad_tytanowy_t42_1_7ghz_od_1zl_bcm.html
http://www.allegro.pl/item1124652299_ibm_thinkpad_r32_r_32_piv_1700_mhz.html


Cyfron

tylko czy takie starocie będą miały akcelerometry?

Mój Acer kilkuletni nie posiada  :-\

Troll81

    If you have a Macintosh laptop manufactured after January 1, 2005 then you probably do.(Supported by QCN)

    If you have a Thinkpad manufactured after 2003, then you probably do.(Supported by QCN)

    If you have a HP laptop was produced since January 2007, you may have a 3D Motion Data Protection System.(NOT currently supported - Sorry)

    If you have an Acer laptop produced since January 2007, you may have a Gravisense accelerometer on board.(NOT currently supported - Sorry).

tylko thinkpady albo maki. Reszta nie wsparta...... A szkoda bo akcelerometry sa już montowane chyba we wszystkich lapkach.....

_Aleksander_

Na pierwszy rzut oka zakup używanego laptopa z akcelerometrem wydaje się korzystniejszy niż zestaw na USB za ponad 200PLN.
Tylko jak każde urządzenie elektryczne potrzebuje prądu, a to kosztuje i wcale nie wygląda tak różowo... pokaże to na przykładzie mojego Thinkpada:

W trybie Idle (uruchomiony Windows, brak działających aplikacji) -> ok.25W, czyli na dobę 0.59kWh = 0,32PLN dziennie = 120PLN rocznie.

No włączymy na nim klienta BOINC, niech liczy inne projekty przy okazji....

Obciążamy procesor 100% (uruchomiony Windows, BOINC 100% CPU) -> ok.40W, czyli na dobę 0.95kWh = 0,52PLN dziennie = 192PLN rocznie.

Oczywiście podane wyliczenia mogą się odrobinę różnić w zależności od posiadanego modelu laptopa, ale moim zdaniem to się po prostu nie opłaca.


Mori

Aleksandrze, ale jeśli obciążysz procesor - a QCN tego nie robi, prawda? - to będziesz miał wyższe koszty, jak zauważyłeś, ale również więcej punktów. Zatem zależność nie jest taka prosta. Zresztą dodatkowy sprzęt to możliwość liczenia QCN + WUProp + FreeHAL nci + jakiś projekt. Niby nic, ale jednak różnica punktowa pomiędzy takim zestawem a samym zestawem na USB do QCN powinna być widoczna (sam WUProp to 25 albo 50 punktów na dobę, jeśli mnie pamięć nie myli, bo wymienia zadanie co 12h).

Chociaż pewnie należałoby przeliczyć ilość punktów na W otrzymywaną w każdym z rozwiązań - ile ten akcelerometr na USB bierze? Bo przecież na powietrze nie chodzi.

_Aleksander_

Laptop to około 30W poboru mocy, uruchomiony tylko dla akcelerometru w QCN, zakładamy też liczący przy okazji inne nonCPU projekty.
Te 30W to może być  różnica miedzy procesorem C2Duo i C2Quad, a wiec 2 dodatkowymi rdzeniami, których wydajność obliczeniowa nie zostawia szans punktowych laptopowi.

Gniazdo USB podaje napięcie 5V, o max. prądzie 500mA, czyli daje to około 3W. Nie wydaje mi się żeby akcelerometr potrzebował nawet tyle.

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81


Niekumaty Burak

Proszę utworzyć w Nieskategoryzowane dział podrzędny QCN i przenieść wątki The Quake Catcher Network i Zbiórka chętnych do zakupu akcelerometra potrzebnego do QCN.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

_Aleksander_

Bardzo dobry pomysł. Wreszcie własny kącik dla posiadaczy akcelerometrów....  :ph34r:

Troll81


_Aleksander_

Nieważnie, liczy się morale i punkty na konto B@P..... XP

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Sergeant

Może mi ktoś wyjaśnić, co trzeba zrobić, aby znaleźć się na ich mapie? Cały czas mam w BOINC Manager Host location: none.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Na stronie projektu można chyba się odznaczyć :D

KrzychuP

Cytat: patyczak w 02 Lipiec 2010, 21:00
Przyznawać mi się tutaj, który ma podłączonego laptopa w tym projekcie na ul. Bogusławskiego we Wrocławiu (+/- 1km od tego miejsca) ;D
:respect:

Troll81

Czyżbyś to ty był Krzychu?

KrzychuP

Niiii

nie te rejony, ani dom, ani praca

Troll81

gregorius tam chyba siedzi....

Troll81

Już 18 miejsce a za dwa tygodnie łykamy USA :D

goofyx


Troll81

#143
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wstrzasy-w-polkowicach-tragiczna-wiadomosc-z-kopal,1,3725751,region-wiadomosc.html

http://qcn.stanford.edu/sensor/maptrig.php?cx=38&cy=-70&timeint=W


nie wykryło :(

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Październik 2010, 10:20
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wstrzasy-w-polkowicach-tragiczna-wiadomosc-z-kopal,1,3725751,region-wiadomosc.html

http://qcn.stanford.edu/sensor/maptrig.php?cx=38&cy=-70&timeint=W

nie wykryło :(
Może za mało trzęsło, albo QCN stwierdził, że skoro inny czujnik w pobliżu nie dał podobnych rezultatów to była kwestia przenoszenia kompa itp

Troll81


_Aleksander_

#146
Na stronie projektu jest kilka informacji, które wyjaśniają pewne fakty:

Q: What is the smallest earthquake QCN has recorded?
A: A magnitude 3.8 near Los Angeles on July 29th, 2008. (To chyba nie jest już prawda, bo mapka na ich stronie podaje trzęsienia o sile od 3.5)

Q: Are QCN sensors as good as sensors used by the USGS and other seismic networks?
A: No. QCN sensors can only detect large local earthquakes because they are far less sensitive and therefore less expensive.  Most other sensors can detect smaller earthquakes (like magnitude 1.0) and large earthquakes on the other side of the planet.  The research grade sensors allow us to detect earthquake in places where we don't have sensors.

Q: Does it matter that QCN sensors are in buildings and not in the ground?
A: Yes. A sensor in the ground is more sensitive to earthquake vibrations and less sensitive to man-made vibrations (like doors slamming).  Sensors in buildings can provide a better estimate of the forces buildings actually experience during an earthquake.

Q: How much bigger is a magnitude 5.0 earthquake than a magnitude 4.0 earthquake?
A: Each increase in magnitude by a step of one has about 31.6 times more energy.

Patrząc na mapę Polkowice są oddalone o co najmniej 60 km od najbliższych sensorów w okolicach Zielonej Góry (laptop), i 80 km od kolejnych sensorów we Wrocławiu (laptop) i Gorlitz (USB).  Nie wiem jaka jest ich czułość, ale chyba z takiego dystansu nie mieliśmy szans nic zarejestrować... Może nowe akcelerometry o podwyższonej czułości pokazałyby więcej (The new sensor is fairy high sensitive, 14-bit resolution, and appears to be 16 times better than the previous sensors). Tak czy inaczej przykładowo 5 maja 2009 w południowych Niemczech zarejestrowano trzęsienie o sile 4.5, więc to chyba jest raczej kwestia pokrycia terenu sensorami...

goofyx

W Polsce nie mamy pokrycia terenu za dobrego <- i tu znowu aż do znudzenia można powiedzieć o stosunkowo wysokiej cenie czujnika.

Tomasz R. Gwiazda

a czy wstrzasy gorniczy by byly rozpoznawane jako trzesienia ? bo to raczej bez sensu by bylo chyba


goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Październik 2010, 17:02
a czy wstrzasy gorniczy by byly rozpoznawane jako trzesienia ? bo to raczej bez sensu by bylo chyba
Myślę, że takie wstrząsy też by pewnie były wliczane do trzęsień <- bo skąd ten czujnik ma wiedzieć czy to wstrząsy górnicze czy rzeczywiście trzęsienie ziemi. To też zależy od aplikacji analizujących te dane z czujników. Bo zapewne trzęsienie ziemi będzie odczuwalne na większej ilości czujników, a te górnicze tylko np. epicentrum.

Troll81

trzesisława podpiąłem. został wykryty. QCN pobrało próbkę. NA QCN Live wiać jak sie mój blok trzęsie :D

pytanie jak odchaczyc dokładną lokalizację w preferencjach QCN (tam tylko pisało o długosci i szerokości geograficznej....

Cyfron

znaczy jak odhaczyc ?
Nie chcesz, żebyś był widoczny, czy chcesz dać podać swoja dokładną lokalizację ?

Szopler

Trollu. Wchodzisz na swoje konto, moje komputery i w konkretny komputer...
dalej masz jak wół 'Click Here To Select Locations For This Computer'.
Klikasz i masz mapkę google gdzie możesz wyklikać lokalizację oraz podać poziom zamontowania czujnika.

Tomasz R. Gwiazda

ktos mieszka kolo stadionu Lecha ??
tam podobno tez podczas meczu czuc wstrzasy :P
przynajmniej ktos moglby sie chwalic regularnymi hitami

Troll81

mój sensorek już na mapie :D

Cyfron

mój też, tylko w złej lokalizacji, ale nie wiem jak to naprawić  :(

Troll81

na zakładce z projektami. Zaznaczyć QCN, kliknąc po lewej computer location info, a otem to już wiadomo :D

33oliver

Cytat: Szopler w 19 Listopad 2010, 18:48
Trollu. Wchodzisz na swoje konto, moje komputery i w konkretny komputer...
dalej masz jak wół 'Click Here To Select Locations For This Computer'.
Klikasz i masz mapkę google gdzie możesz wyklikać lokalizację oraz podać poziom zamontowania czujnika.

Chodzi o konto w QCN czy w BoincStats? Nie widzę tego ani w koncie na stronie QCN ani w BS.

Szopler

QCN -http://qcn.stanford.edu/sensor/hosts_user.php
Potem w chodzisz w komputer (klik na jego numer). Dalej w "Click Here To Select Locations For This Computer" pod:
IP address xxx.xxx.xxx.xxx
Domain name yyy

powninienneś mieć:
Computer Locations

Troll81

Ja pisałem odnośnie okienko a zaawansowanego w boinc managerze. Ale fakt ze można to też przez stronę www załatwić :D po prostu w managerze masz przycisk który otwiera odpowiednią stronę :D