The Quake Catcher Network

Zaczęty przez Bober, 04 Luty 2008, 12:00

Niekumaty Burak

Wróciliśmy na 27 miejsce, mimo że liczy tylko dwóch.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

emik

niestety mój HP nie obsługuje tego :(


Troll81

a chętnych do zakupu na razie niewiele....

Niekumaty Burak

Zebranie chętnych do zakupu akcelerometra na usb może być trudne, łatwiej byłoby zachęcić właścicieli laptopów które mają to ustrojstwo zamontowane fabrycznie by się podpieli pod projekt.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Niekumaty Burak

Awans na 26 miejsce.
Ostatnio kilku przyłączyło się do projektu, ale punktuje tylko dwóch.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

Ja się przyłączyłem programowo :D ale akcelerometra jeszcze nie mam. Jak się nie zbierze jakaś sensowna ilość userów to se sam sprawię :D

Niekumaty Burak

Dopóki nie ustanowi się terminu zgłaszania do kupna akcelerometrów, userzy będą się zbierać jak sójki za morze, czyli nigdy.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

OK

Ustalam termin na koniec kwietnia. W maju rozpoczynamy zamawianie.

lolek

Jeśli ktoś by to zamówił i polutował to te 12 euro wyskrobię.

Szopler

Zgoda! Po kwietniowej wypłacie lecimy z tym koksem :).

Troll81

#50
Dla zainteresowanych polecam stronkę http://qcn.stanford.edu/qcnalpha/maptrig.php?timeint=W gdzie są raporty sejsmiczne z ostatniego tygodnie. To taka google map na której zaznaczone są kompy uczestników, a jeśli były wstrząsy to ich siła. Polecam przyjrzeć się włochom, bo ostatnio u nich się ostro zatrzęsło. W rejonie wstrząsów było 17 liczących maszyn :D

Dla porównanie w całej polsce jest 12 maszyn podpiętych pod projekt
okolice szczecina 1
Bydgosdzcz 1
Dobrzejewice koło torunia 1
Warszawa 1
Wrocław 1
Zabrze 1
Knurów 1
Katowice 1
Żory 1
Kozy 1
Bielsko-Biała 1
W okolicy Cieszyna 1 (ale może być on w czechach bo lokalizacja jest pokazywana z dokładnością 1km)

eclipse99

Wczoraj dostałem maila - projekt wymaga teraz managera w wersji co najmniej 6.6.20:
CytatHello,

Recently we made the Quake-Catcher Network "live" (i.e. no longer "alpha
testing"), and made some changes to the QCN software to work better with newer
BOINC versions (greater than version 6.2).

If you are using BOINC version 5 or lower than 6.2; you will need to upgrade
to a new version of BOINC (currently 6.6.20):

http://boinc.berkeley.edu/download.php

Just download and run the installation package to install over your current
BOINC setup.  Otherwise, you will not be able to receive QCN workunits.

Another nice feature of this new BOINC version is that it will run QCN at a
slightly higher priority than other BOINC projects, to ensure that the sensor
monitoring is more stable.  We have also upgraded the graphics in the
screensaver.

As a reminder - the software currently supports most Apple Mac laptops,
IBM/Lenovo Thinkpads, and the external USB sensors JoyWarrior 24F8 and the
MotionNode Accel.

Thank you for running QCN and for your continued support of the project!

Sincerely,

Carl, Elizabeth, and Jesse

3Rni

jesli to aktualne to ja pisze sie na ten akcelero... coś tam  :P -- czekam tylko na sygnał od was

Niekumaty Burak

ERni wpisz się na Forum BOINC@Poland > Projekty > Inne/nowe projekty > Aktywne > Zbiórka chętnych do zakupu akcelerometra potrzebnego do QCN, będziesz dziewiąty.
Prośba do Adminów, proszę o zareklamowanie na stronie głównej zbiórki na akcelerometry i reklamę samego QCN, tak by właściciele laptopów Macintosh, Thinkpad, HP, Acer z fabrycznie zamontowanymi akcelerometrami dowiedzieli się, że mogą zbierać punkty "za darmo".
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

fakt że już niedługo zbiórka chętnych się kończy...

X X X

Hej, czy bez tego acośtam nie można kręcić tego projektu?  ::)

Rysiu

#56
Ciekawe... A ile takie cacko kosztuje?


--Edit---
Właśnie wyczytałem, że dużo ale coś tam wyczailiście za 12 euro... Ciekawe czy wypali...

Troll81

projektu nie da się liczyć bez akcelerometru... Jak inaczej zmierzylibyście wstrząsy??? Akcelerometr kosztuje różnie. Najtaniej na razie znaleźliśmy w niemczech... (trzeba by go zamemu poskładać) ale chyba taniej wychodzi jak ma już ktoś lapka z odpowienim osprzętem...

X X X

A to złamasy! Chodzi mi ten projekt już >19h i po co? Jak nie ma wszystkiego potrzebnego, to projekt nie powinien się pobierać i uruchamiać - dziadostwo jakieś! Wrrr...

Troll81

a liczysz go na laptopie?? może masz w nim akcelerometr??

próbka nie zabiera czasu proca wcale więc nie masz się czym przejmować....

X X X

CPU jest free, to fakt, ale po kiego grzyba ma coś mielić, jak z tego punktów nie będzie?!
Na lapku chwilowo zostawię, a na MT wywalam.

Troll81

podaj dokładny model lapka...

ty w ogóle czytałeś coś o tym projekcie??

X X X

Czytałem, ale wyszedłem z błędnego założenia, że taka firma jak Stanford robi inteligentny projekt i jak ktoś nie ma akcośtam, to dostaje np. jakieś obliczenia pomocnicze. Niestety programiści okazali się bezmyślni, a przynajmniej mniej rozgarnięci od tych z innych projektów.

A lapek to HP NX7300.

emik

ten sam model co ja - nie ma wbudowanego akcelerometru :(


przemex

Ze zmontowaniem nie ma problemu, jeśli będą chętni to mogę złożyć parę kitów. Problem jest w cenie, bo z tego co ja doczytałem to cena za kit jest 40+ euro. Kitu na 99% nie da się skopiować bo w procesorze wchodzącym w jego skład jest wgrany soft, którego się z niego nie wydobędzie :/ W Farnellu mają same chipy akcelerometrów już od 8+ euro, ( http://pl.farnell.com/jsp/search/browse.jsp?N=1005878&Ntk=gensearch_001&Ntt=accele*&Ntx= ) ale do chipa trzeba jeszcze dołożyć mikroprocesor (grosze) i co najgorsze oprogramować to ...

Jak już chłopaki ze stanford uruchomili taki projekt to mogli się pokusić o przygotowanie dokumentacji dla homemade kitu ...



Troll81


Niekumaty Burak

Cytat: przemex w 05 Październik 2009, 08:54
Ze zmontowaniem nie ma problemu, jeśli będą chętni to mogę złożyć parę kitów.
I o to chodzi, doszła świeża krew i wszystko staje się możliwe.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

byleby tylko zapału starczyło.......

emik



Troll81

Powiem tak... ja zapału mam wiele, ale do danego pomysłutrzeba zapalić innych a to nie jest łatwe. Z QCN usiłowałem walczyć ale wyżej d@#$ nie podskoczę. brak chętnych i lipa.....

Pigu

ja tam chętnie odpalę na pierdylionie wirtualnych maszyn i będę doić :attack:

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81


przemex

Cytat: Niekumaty Burak w 05 Październik 2009, 11:43
Cytat: przemex w 05 Październik 2009, 08:54
Ze zmontowaniem nie ma problemu, jeśli będą chętni to mogę złożyć parę kitów.
I o to chodzi, doszła świeża krew i wszystko staje się możliwe.

Hehe, nie taka znowu świeża ... First seen on    January 11, 2001, 12:49 pm (Show users joined on this date) raczej odświżona :)

A tak poważnie to sorry, ale nic o sobie wcześniej nie napisałem - na razie tylko tyle że od lat zajmuję się naprawą sprzętu IT, obecnie specjalizuję się w naprawie laptopów, więc polutowanie tych dwóch scalaków i kilku elementów dyskretnych to pryszcz ...



Pigu

to startujemy znów z zbieraniem chętnych na zamówienie?

Troll81

Akurat jak mnie z roboty wywalają......

Szopler


Niekumaty Burak

Nasz zespół awansował na 21 pozycję dzięki 4 liczącym.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

przydałoby się dokończyć zbiórkę a akceleretory

gigi2000

Skromnie przyznaje sie ze zaczalem liczyc w projecie calkiem niedawno, oczywiscie dla naszego zespolu. Namowilem tez kolege z pracy (mamy takie same lapy IBM z akcelerometrem), niestety nie jest w naszej druzynie, no ale przynajmniej dla Polski nabijamy punkciki :)