The Quake Catcher Network

Zaczęty przez Bober, 04 Luty 2008, 12:00

Troll81

Kiedyś była poruszana opcja zbiórki kasy na akcelerometry.......

Niekumaty Burak

Awans zespołu na 20 miejsce. A chętni na zakup akcelerometra milczą (nie sądzę by nie było chętnych  :)).

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

Ja pasuję... robotę tracę.... nowej nie widać na razie....

patyczak

Wpadł mi w ręce laptop HP 6730b. Czy ktoś wie czy posiada on akcelerometr??
Niby menadżer sprzętu pokazuje urządzenie 3D Motion Data Protection System ale próbki po pobraniu od razu kończą się błędem.
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

HP 3D Driveguard helps protect your notebook's hard drive against impact, bumps or drops using a 3-axis digital accelerometer that acts as a motion sensor and temporarily parks the hard drive where there are sudden movements.

Troll81

HP 3D Driveguard helps protect your notebook's hard drive against impact, bumps or drops using a 3-axis digital accelerometer that acts as a motion sensor and temporarily parks the hard drive where there are sudden movements.

Czyli posiada akcelerometr.

pytanie czy ten lapek ma wsparcie w projekcie QCN. Popytaj na ich forum...

gigi2000

Wypowiem sie, choc chyba niewiele pomoge. Moj lapek ma akcelerometr i sytuacja z QCN wygladala tak, ze gdy dolaczylem sie do projektu i pobralem aplikacje, probka wywalala sie natychmiast tak jak u Ciebie. Kombinowalem na rozne sposoby: przeinstalowywalem stery od lapka, resetowalem projekt, kombinowalem z aktywnoscia boinca, w koncu sie poddalem bo uznalem ze moze wersja app jest skopana.
Wstrzymalem projekt i zapomnialem o nim na jakies 2 miesiace. Po tym czasie sprawdzilem jeszcze raz i - uwaga, dziala :) Tak wiec naprawilo sie, ale nie wiem jak i dlaczego, czy rzeczywiscie app byla skopana, czy cos z moim kompem. Od tej pory wszystko dziala caly czas... Wiec moze odpal projekt, niech komp sie troche oswoi z potrzeba liczanie QCN i po jakims czasie samo zabangla ;)

Troll81

#87
lista laptopów - http://qcn.stanford.edu/index.php?pg=about/laptop.html

konfiguracja qcn - http://qcn.stanford.edu/manuals/configure_qcn/

instalacja qcn live - http://qcn.stanford.edu/manuals/qcnlive_install/

Niekumaty Burak

Awans zespołu na 19 pozycję.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

patyczak

Gigi2000 może jednak spróbujesz sobie przypomnieć co zrobiłeś, że projekt zaczął prawidłowo przeliczać jednostki  :) Jak dotąd u mnie pojawiają się same błędy:

http://qcn.stanford.edu/sensor/result.php?resultid=535426

Wszelkie sugestie mile widziane.
Skeczu z papugą nie będzie



gigi2000

#90
A wiesz, przyszla mi jedna rzecz do glowy... przelecialem przed chwila instrukcje konfiguracji QCN i jest tam info, ze app bedzie dzialala prawidlowo jesli masz caly czas podlaczenie do sieci. Rzeczywiscie aplikacja w trakcie dzialania co chwile wysyla do serwera jakies informacje. Gdy QCN mi nie dzialalo, pracowalem na WiFi, potem gdy zagralo bylem podlaczony kablem. Wiem ze to glupie, ale probuje juz wykminic na wszystkie sposoby o co moglo chodzic. Bo problem nie polega na tym ze nie pamietam co zrobilem, tylko ze nic nie zrobilem, poprostu jak sprawdzilem drugi raz to zaczelo dzialac... Kolejne rzeczy jakie moglem zrobic w miedzyczasie, choc zdrowy rozsadek podpowiada mi ze to nie moglo miec raczej wplywu, to pobranie aktualizacje windowsa i zmiana wersji javy.
Z drugiej strony tak sobie mysle, ze po wysypaniu sie probki, aplikacja wysyla z Windows Runtime Debuggera pewne informacje, a tam sa same DLLki z windows/system32, kiedy QCN nie dzialalo, instalowalem boinca na dopiero co postawionym windowsie, nie zdazylem pobrac wszystkich aktualizacji, moze to...???

patyczak

Z dostępem do sieci już próbowałem lecz niestety to nie było to. Laptop ma cały czas dostęp do neta, a zaznaczenie opcji w menadżerze "sieć zawsze dostępna" nie poprawiło sytuacji. Moje przypuszczenia też kierują się w stronę aktualizacji bo laptop jest ze świeżo postawionym windowsem xp, a aktualizacji jeszcze nie zdążyłem zainstalować. W poniedziałek spróbuje go zaktualizować o poprawki i javę i dam znać czy coś pomogło. Dzięki za pomoc  :)
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

pewnie jakiś runtimeów mu brakuje. Doinstaluj dotneta c++ i jave

patyczak

Jestem po instalacji aktualizacja systemowych, javy i frameworka lecz niestety ciągle występuje ten sam problem.
Zainstalowałem program "Dependency Walker" pokazujący biblioteki potrzebne to działania pliku *.exe. Wykrył kilka sztuk, których brakowało lecz po ich wgraniu problem nie zniknął. Analizowanie pliku  "qcn_5.40_windows_intelx86__nci.exe" kończy się komunikatem:
"Error: The Side-by-Side configuration information for "c:\documents and settings\all users\dane aplikacji\boinc\projects\qcn.stanford.edu_sensor\MOTIONNODEACCELAPI.DLL" contains errors. Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji (14001).
Warning: At least one module has an unresolved import due to a missing export function in a delay-load dependent module."

Jakieś sugestie??
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

odłącz się i przyłącz ponownie do projektu. Albo wyślij logi boinca do szefostwa projektu QCN

patyczak

No i po wielu próbach udało mi się w końcu zmusić QCN do działania  :) Problem jest tylko w tym, że nie wykrył mi akcelerometru (przynajmniej tak mi się wydaje). Laptop HP 6730b
http://qcn.stanford.edu/sensor/show_host_detail.php?hostid=8703
Skeczu z papugą nie będzie



gigi2000

Ważne że działa :) Wiesz co w końcu było problemem?

patyczak

Tak jak myślałem brakowało bibliotek, po prostu zaczęło działać jak zainstalowałem Visual C# 2008. Tylko co z tego, że działa jak nie będę otrzymywał żadnych punktów jak nie wykrył akcelerometra :D
Skeczu z papugą nie będzie



gigi2000

No rzeczywiscie cos jest nie tak, zdawalo mi sie ze liczy ok, tylko app nie wykryla konkretnego typu. U mnie info hosta wyglada tak:
http://qcn.stanford.edu/sensor/show_host_detail.php?hostid=7980
A powiedz mi, czy sam komp widzi akcelerometr? U mnie prawidlowe dzialanie objawia sie tak, ze jak potrzasne laptopem, to w trayu pojawia sie ikonka aplikacji, ktora wykrywa wstrzas i wchodzi w odpowiedni stan ochrony dysku, zolty lib czerwony. Zolty - wykryto wstrzasy ale bezpieczne dal dysku, czerwony - wstrzasy niebezpieczne i parkuje glowice czy co tam robi, porpostu dysk przestaje pracowac. Zmierzam do pytania, czy teraz po tych wszystkich kombinacjach sam system, lub aplikacja ochrony dysku widza akcelerometr...?

patyczak

#99
Wygląda na to, że akcelerometr działa. Proces AccelerometerSt.exe jest uruchomiony w tle, w trayu widać ikonkę i po jej kliknięciu pojawia się status. Jutro jeszcze spróbuję go potrząsnąć i zobaczymy czy będzie podobna reakcja jak u Ciebie.
(Nawiasem mówiąc tak się zastanawiam czy w tym projekcie ktoś liczy na laptopie HP. Z tego co widziałem przeglądając profile użytkowników to aplikacja wykrywa sensory Mac'a, ThinkPady i zewnętrzne USB).

EDIT:
Wygląda na to, że akcelerometr działa. Laptop reaguje na wstrząsy lecz qcn z niewiadomych powodów go nie wykrywa.
Podejrzałem sobie również plik qcn_5.40_windows_intelx86__nci.exe w notatniku i wygląa na to, że w polu "sensor typ" może być ustawiona jedna z wartości:
PPC Mac Laptop Type 1   
PPC Mac Laptop Type 2   
PPC Mac Laptop Type 3   
Intel Mac Laptop   
Lenovo Thinkpad Laptop 
HP Laptop   
JoyWarrior 24F8 USB
MotionNode Accel USB   
O-Navi 1 USB   
Not Found

Czyli wygląda na to, żę HP powinien wykryć, więc pytanie dlaczego nie wykrywa??
Skeczu z papugą nie będzie



BOINC@POLAND[HA$]

sam mam lapka HP dv 7 i chetnie bym sie podłączył,

po zainstalowaniu aplikacji odpala sie wersja demo ( przynajmnie takie jest info jak odpala wygaszacz)
Z info na forum wynikało, że hp nie jest zainteresowane udostepnieniem czegoś co pozwalałoby na wykożystanie akcelorometru zamontowanego na kompie o wg nich nie do tego ma sluzyc.
a do chadza nieutoryzowane oprogramowania i kwestie gwarancji...

ja w kazdym razie nie podolalem instalacji i projekt chodzi przez kilka dni jako demo bez kredytów....

jak jest jakas opcja to chetnie raz jeszcze przylacze....

patyczak

Ja na HP przeprowadziłem również próbę odpalenia projektu pod OpenSuse 11.2. Mimo tego, że akcelerometr jest widziany w systemie jako dżojstik to projekt go nie wykrywa. Wygląda na to, że obsługa HPków jest dopiero w planie.
Skeczu z papugą nie będzie



Hani

Ten sam problem mam z 6735s. Jak ktoś coś wywalczy to proszę o info.


Karlik

Cytat: patyczak w 11 Styczeń 2010, 00:00
Ja na HP przeprowadziłem również próbę odpalenia projektu pod OpenSuse 11.2. Mimo tego, że akcelerometr jest widziany w systemie jako dżojstik to projekt go nie wykrywa. Wygląda na to, że obsługa HPków jest dopiero w planie.
Chyba nie tylko: http://qcn.stanford.edu/sensor/forum_thread.php?id=357
Z tego co widzę to nie potrafi obsłużyć akcelerometrów na linuksie. Mam problem z ThinkPadem i jak na razie nie znalazłem rozwiązania.

Sergeant

Przyłączyłem się do projektu z menu BOINC. Zassało próbkę i liczy. Oznacza to, że wszystko jest w porządku? Liczy już prawie 3,5h, lapek to Acer Extensa 5635Z.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Szopler

Kliknij "Pokaż grafikę" w Managerze i zobacz czy nie ma tam napisu "DEMO Mode" i czy wyświetlają się wykresy.
Jak jest DEMO to znaczy że nie masz lub nie wykryło akcelerometru. Jak się wykresiki wyświetlają i jest reakcja np. na uderzenie ręką w blat to OK.

BOINC@POLAND[HA$]

sprawdź opis  na ss czy nie liczy Ci demo mode....
u mnie na hp szło jako demo bo nie widziało urządzenia tzn niemogło się z nim komunikować.

HP podobno nie chce udąstępnić danych...

Sergeant

Nie pokazuje mi grafiki w oknie, wygaszacz tego projektu też mi się nie uruchamia. Gdy przełączyłem BOINC na Widok uproszczony, to jest pokazana mała grafika w aplikacji. Brakuje mi jakichś bibliotek graficznych, czy muszę coś jeszcze instalować do tego projektu?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

legis

mam pytanko jak sprawdzić czy w laptopie jest zamontowany akcelerometr  :shame:

Troll81

Przeczytać na stronie producenta laptopa :D

Pytanie czy ten model akcelerometru będzie obsługiwany przez QCN. Podepnij się pod projekt i sprawdź :D

Niekumaty Burak

Jeszcze czegoś takiego w tym projekcie nie widziałem
Cytat2010-06-02 10:14:45 - Quake-Catcher Network - Message from server: (Project has no jobs available)
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

patyczak

#111
Przyznawać mi się tutaj, który ma podłączonego laptopa w tym projekcie na ul. Bogusławskiego we Wrocławiu (+/- 1km od tego miejsca) ;D
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81


patyczak

Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2010, 22:10
Ja nie  |-?

Ale jednak ktoś jest  :) We Wrocławiu są dwa komputery liczące QCN, jeden należy do mnie i ciekawi mnie po prostu kto liczy na tym drugim.   
Skeczu z papugą nie będzie



Sergeant

No to liczymę z akcelerometrem USB. Dziwnie to jest. Po przeliczeniu dwóch próbek przez dwa dni było granted credits 0,00. Ale już zaliczone są punkty. Po 50pkt za próbkę, ale w sumie mam zaliczonych 115pkt. Gratis dodają za coś?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Nie znam ich systemu punktacji....

goofyx

W Polsce naliczyłem chyba 15 osób liczących QMC <- ich mapa tak wykazuje.

Trzeba to zmienić <- ja dołączam sie od poniedziałku albo wtorku jak tylko przesyłkę dostanę. Rzecz jasna 24h/d <- najbardziej podoba mnie się to że to jest non-cpu :) inaczej bym się zastanawiał

Sergeant

W statach jednak pokazana jest liczba 10 z punktami w Polsce.

A to, że próbka Quake potrzebuje 0,01 CPU, to dodatkowy plus. Oprócz tego, że to dość ciekawy projekt.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Ludzie! nie mylcie QMC Z QCN

Quantum Monte Cartlo
Quake Catcher Network
:attack: :attack: :attack: :attack:

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2010, 11:02
Ludzie! nie mylcie QMC Z QCN

Quantum Monte Cartlo
Quake Catcher Network
:attack: :attack: :attack: :attack:
Mój błąd <- za dużo tych skrótów od projektów :)
QMC, QCN, WCG, MW, CC, DDM, FH, WU, CPDN, PG <- weź to zapamiętaj :D
Jak wchodzą ludzie z "zewnątrz" pierwszy raz to se pewnie myślą, że my szyfrujemy posty jakby zimna wojna była :)