Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

kolejność liczenia próbek!?

Zaczęty przez wrobel242, 06 Luty 2008, 23:57

wrobel242

czy można decydować o kolejności przetwarzania próbek w danym projekcie??

przykladowo mam pobrane 4 próbki z różnymi deadline i chcialbym zeby np ta z najkrótszym byla liczona najwcześniej (jako pierwsza po ostatniej skończonej)!

pozdro

remix85

Z tego co wiem, klient BOINC przetwarza próbki w danym projekcie kolejności w jakiej je pobrał. Można mu sztucznie wymusić przetwarzanie innej poprzez wstrzymanie reszty próbek, ale na ogół (przynajmniej u mnie) pobiera wtedy dodatkowe zadania...

Pozdrawiam

wrobel242

tak mi sie wlaśnie wydawalo ze raczej nie bardzo jest mozliwość sterowanie kolejnośćią przetwarzania...

thx

wrobel242

albo coś jest nie dograne albo nie masz racji - próbka z najkrótszym deadline nie zostala przeliczona..  >:( a liczone byly te z dlugim deadline... oczywiście to nie jest uwaga do Ciebie tylko kwestia zrozumienia 
na jakiej zasadzie są one liczone
pozdro

Mchl

BOINC powinien tak czy inaczej pilnować tej próbki i postarać się ją przeliczyć przed upłynięciem deadline'u (przełącza się wtedy w tryb 'earliest deadline first'). A jeżeli termin mimo to upłynął, a próbka nie została ruszona... cóż... każdy system może mieć wady. I tak nie masz się co przejmować, w końcu to nie Ty odpowiadasz za to, żeby próbka wróciła o czasie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

jeżeli liczysz w projekcie w którym nie ma problemu z uzyskaniem nowych wu to nie zawracaj sobie głowy terminami  ;D jak czegoś nie zdążysz, to najwyżej się wu skasuje i pobierze nowy - nowe managery same sprzątają przedatowane elementy

wrobel242

wlaściwie to macie chlopaki racje....  8)