Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Sieć tu, sieć tam

Zaczęty przez Gave, 09 Luty 2008, 08:05

Gave

Mam Internet w kabelku. Lokalny provider, na dachu antena wifi, no i chyba access point. Przy podłączaniu ustawili mi w kompie sztywne IP, maskę, bramę domyślną oraz DNS. W załączniku do umowy też są te dane, czyli powinno wystarczyć. Jednakże gdy chciałem podpiąć notebooka siostry, ustawiłem te wymienione rzeczy, przepiąłem kabelek i nic. To samo gdy eksperymentowałem na moim kompie ze świeżym (jak dla mnie  ;)) Ubuntu.
Czy może trzeba jeszcze 'sklonować' jakieś inne ustawienia? O co może chodzić?

Pigu


Gave

#2
Cytat: Pigu w 09 Luty 2008, 09:04
mac karty sieciowej
Ale w takim razie na tym samym kompie, inny system (wspomniane Ubuntu) powinien pójść, bo sieciówka jest ta sama, więc mac też.

EDIT:
Jakimś sposobem dziś już Ubuntu zadziałało. Ale za hinta z mac adresem w drugim kompie dzięki Ci (sprawdzę później, pewnie zadziała).  ;)

Pigu

heh tylko nie wiem jak maca zamierzasz zmienić  :P chyba, że sprzętowy rooter

często provider wpuszcza tylko połączenia z określonego mac'a

Gave

#4
Akurat zmiana MACa jest prosta - edycja klucza rejestru lub inne metody. Pamiętam, że były jeszcze polecenia 'getmac' i 'setmac' ale będę musiał je sobie przypomnieć. ;)

Choć podobno nie zawsze się to udaje.

Pigu

yhr - my się dobrze rozumim? http://pl.wikipedia.org/wiki/MAC

toć to wartość sprzętowa a nie zmienna systemowa - niewiele kart sobie na jej zmianę pozwoli

Gave

Z tej (podanej przez Ciebie) wikipedii: "(...) Nowsze karty ethernetowe pozwalają na zmianę nadanego im adresu MAC."

remix85

Może i sprzętowa, ale to od systemu operacyjnego zależy z jakim MACiem pakiety wysyła :)

miszol

zmiana mac'a pod win xp jest możliwa w przypadku każdej karty sieciowej - przynajmniej ja nie spotkałem się z sytuacja w której nie mógłbym zmienić mac'a

maro86

Maca mozesz zmienic edytujac wlasciwosci karty sieciowej, albo tym programikiem:

http://www.sendspace.com/file/oj097e

MacAdress Changerem, ktory umozliwia wygodna i szybka zmiane MACa, wymagajaca mniejszej ilosci klikniec niz stadardowa metoda ;-P

Uzywamy go w akademiku do uzyskiwania pseudodynamicznego IP, ktore pozwala nam wygodnie sciagać z Rapida ;-p

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB