"Wykorzystanie rozproszonych mocy obliczeniowych...

Zaczęty przez faturum, 19 Luty 2008, 15:24

faturum

na przykładzie projektów badawczych BOINC".

Tak brzmi tytuł mojej pracy licencjackiej. Kiedyś już uczestniczyłem w obliczeniach niestety z przyczyn technicznych musiałem tego zaniechać, jednak pasja i zainteresowanie zostało przez co wybrałem właśnie takie zagadnienie na obronę (moja propozycja tematu).
Podejrzewam, że większość z was jest już zaawansowana w tej dziedzinie, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o jakieś wskazówki, komentarze, opinie, itp. (ze zgodą wykorzystania ich w mojej pracy). Zainteresowanym osobą mogę przesyłać stopniowe i finalne rezultaty mojej pracy.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawia 

kempler

Mozna by opisać ogólnie co to jest BOINC i na jakiej zasadzie działa, początki (SETI), pierwsze projekty po SETI. Można by opisać grupy tematyczne al jest ich sporo i czasami się krzyżują. Wybrać kilka największych projektów z kilku dziedzin i je opisać szczegółowo. Może coś o polskich projektach ? Na naszej stronce jest masa informacji,FAQ, BOINCopedia, liczne artykuły. Ale co do ich wykorzystani to musiałbyś może spytać Mchl'a.
Rok temu pisałem magisterkę wieć życzę powodzenia i w razie czego chętnie odpowiem na pytanka.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Informacje na stronie są do wykorzystania jak najbardziej. pytanie, czy nasza stronę można podać jako źródło bibliograficzne :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

maro86

Kempler - a jaki byl temat tej magisterki ?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Gave

Możesz też wspomnieć o Boincowym udziale konsoli PalyStation 3. Chwalą się strasznymi sukcesami, co chodzi o łączne moce obliczeniowe, które w dodatku uzyskali w stosunkowo krótkim czasie. No i jest to przykład na wykorzystanie sprzętu innego niż 'zwykłe' PCty, oraz inicjatywy wielkiej firmy - to Sony widząc potencjał stworzonego przez siebie sprzętu dogadało się z Folding@Home i niejako zaproponowało użytkownikiom swojej konsoli udział w liczeniu rozproszonym.

faturum

dzięki za wskazówki :)
jak znajdę jakieś dokładniejsze info to wykorzystam :)
w moim poście chodziło mi o wasze osobiste komentarze...co sądzicie o BOINC, co was skłoniło aby zacząć "liczyć", ulubione projekty...itp.
Jeśli chodzi o projekty to skupię się przede wszystkim na fizycznych aspektach (studiuję fizykę) ale "zahaczę" także o astronomię.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

faturum

Praca na "wykończeniu" :) zainteresowanych lekturą proszę o zgłaszanie się za pośrednictwem wiadomości...ostrzegam...jest tam już BOINC@Poland...dosłownie :)

pozdrawiam

Troll81


faturum

Cytat...crowdsourcingu, co oznacza wykorzystywanie do rozwiązywania problemów mądrości tłumu ukrytego w sieci.

no cóż :) oczywiście są źródła :)

a propos mojego poprzedniego posta to proszę o zgłaszanie się jak się pojawi info, że praca została skończona (czyli za jakiś tydzień :) )

Troll81


Troll81

szukasz recenzentów ?? :D
Cytat...crowdsourcingu, co oznacza wykorzystywanie do rozwiązywania problemów mądrości tłumu ukrytego w sieci.
Cytatjedzcie gów.. tysiące much nie mogły się pomylic :D

faturum

hmm, w sumie recenzenta będę miał przydzielonego z uczelni, ale słowa krytyki miło widziane :) poza tym "chwalę się" tylko w celach informacyjnych. Może kogoś zainspiruje i opracuje jakiś artykuł podsumowujący na portal :P

Troll81

Już raczej zrób nam dobrze i opublikuj swoją pracę :D albo chociaż jej części w gazetach :D Zrób reklamę teamowi :D