BOINC pod AMD

Zaczęty przez michal_saper, 10 Marzec 2008, 21:30

michal_saper

Istnieje jakaś wersja BOINC-a, stworzona pod procesory AMD ?? Wiem że są wprawdzie klienty ale pod systemy 64 bitowe. Interesuje mnie coś pod XP 32 bit. Mam procka 64 bitowego, jednakże jade na 32 bitowym sofcie. Przeszukiwałem neta w poszukiwaniu owego klienta BOINC ale natrafilem na wersje pod 64 bitowe os-y

Tomislaw

Pod 32-bit XP masz klienta 5.10.30 (obecna stabilna wersja). Czy masz procka AMD czy Intela nie ma znaczenia. Zarówno jeden i drugi będzie mielił jednostki. Czasami zdarzają się optymalizacje dla danego projektu dla poszczególnych instrukcji procesora ale bardziej jest to związane np ze "sztucznym" podnoszeniem benchmarków i zebraniem trochę więcej punktów niż z faktycznym przeliczeniem większej ilości jednostek (co jest krytykowane przez niektórych boincowników)



michal_saper

Cytat: Tommy w 10 Marzec 2008, 21:43
Pod 32-bit XP masz klienta 5.10.30 (obecna stabilna wersja). Czy masz procka AMD czy Intela nie ma znaczenia. Zarówno jeden i drugi będzie mielił jednostki...

Rozumieć przez to mam, iż pobrane poprzez tą wersje klienta próbki są zoptymalizowane pod procesor jaki posiadam ?? Posiadam właśnie wspomnianą przez Ciebie wersje...

Podczas uruchamiania BOINC-a daje się zauważyć nastepującą rzecz.

2008-03-10 09:37:08||Data directory: E:\Program files\BOINC
2008-03-10 09:37:08||Processor: 1 AuthenticAMD AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ [x86 Family 15 Model 4 Stepping 10]
2008-03-10 09:37:08||Processor features: fpu tsc pae nx sse sse2 3dnow mmx
2008-03-10 09:37:08||OS: Microsoft Windows XP: Professional Edition, Dodatek Service Pack 2, (05.01.2600.00)

Czy pogrubiony prze że mnie wpis oznacza iż klient został zoptymalizowany do pracy z wykorzystaniem dodatkowych instrukcji ??

Bober

Niestety zwykle tak nie jest, chociaż część projektów ma wbudowane optymalizacje we własne aplikacje.
Jeżeli projekt takową dysponuje wysyła ją sam użytkownikowi i ten nie musi nic robić.
W przypadku SETI (i Enigmy, ale ma teraz przerwę) aplikacje zoptymalizowane pod instrukcje są do osobnej instalacji.