Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

aktualizacja strony

Zaczęty przez wrobel242, 20 Marzec 2008, 19:46

wrobel242

Hej
Mam pytanie do admina/ów, kapitana, szefa, bossa itp dotyczące aktualizacji szeroko pojetych treści zawartych na stronie - mianowicie dlaczego nikt nie aktualizuje tego co się dzieje w BOINCowym świecie?? Większość dzialów jaka byla taka jest i nic sie nie zmienia...żadnych nowych newsów itp

PS to nie jest krytyka tylko prośba/propozycja żeby coś w tym temacie się dzialo/zmienilo na lepsze!!

Pozdrawiam wszystkich ;)

AL

Wiemy o tym - niestety smutne realia i nadmiar obowiązków służbowych odbierają nam czas który możemy poświęcić na prowadzenie strony tak mi jak i reszcie newsmanów, a o naszym kapitanie już nie wspomnę - bo on z nas chyba najbardziej zapracowany.

wrobel242

a no wlaśnie...
równie dobrze ja moglbym coś tam pisać w wolnych chwilach ale podobnie jak inni tych wolnych chwil mam jak na lekarstwo (czyt.nie mam)....  :(
ale może jakos wspólnymi silami daloby sie coś zrobić....  ;)
pozdro

Mchl

Najlepiej jak masz jakieś propozycje zmian, to wrzuć je na forum, a osoby odpowiedzialne się zajmą aktualizacjami. Zawsze lepiej napisać coś, niż nic.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

wrobel242

Proponuje:
1. stworzyć/zorganizować zespoly/ludzi którzy interesują sie dana dziedziną np. tak jak jest to podzielone   w dziale projekty - biologia/medycyna, matematyka itp. i w takich dzialach śledzone bylyby wszystkie nowości/newsy ze stron projektów a może i ze świata nauki...dotyczące konkretnych zagadnień
2. obsluga "techniczna" projektów - miejsce gdzie bylyby opisane różne wady/zalety/charakterystyka poszczególnych projektów - np. które mają checkpointy, grafiki, jak często się sypią, czas gryzienia WU itp.
3. poszerzanie i wprowadzanie nowych hasel/pojęć do BOINCopedii - dla tych, którzy są nowi i wielu rzeczy nie wiedzą/nie domyslają się..  ;)
4. obsluga/wykorzystanie najpopularniejszych BOINCstatsów - chyba nie muszę komentować co mam na myśli
5. no i wreszcie proponuje stworzyć ogolną bazę danych dotyczącą projektów gdzie bylyby zebrane wszystkie wiadomości o poszczególnych projektach, tak że ktoś kto jest nowy/szuka nowego projektu móglby uzyskać kompleksową pomoc/informacje o tym co platforma dostarcza...

mam jeszce kilka drobnych pomyslów ale narazie zróbmy to o czym piszę to już będzie fajo a później zajmiemy się szczególami ....

pozdro 4ALL  ;)

Wespo

Cytat: wrobel242 w 20 Marzec 2008, 22:04
Proponuje:
...

mam jeszce kilka drobnych pomyslów ale narazie zróbmy to o czym piszę to już będzie fajo a później zajmiemy się szczególami ....

pozdro 4ALL  ;)

W pełni popieram, świetne pomysły, mam nadzieję, że uda się je zrealizować
         

kempler

Jako że zajmuje się BOINCopedią odpowiem na pkt. 3 Na forum jest temat do pisania swoich propozycji haseł. Pisałem kilkukrotnie aby podawać swoje propozycję ponieważ mi już skończyły się pomysły. W tej chili jest bodajże 178 haseł (ostatnio dodałem 3 opisy projektów)
Dużo z twoich propozycji jest na stronie tylko w różnych działach. Wiemy że trzeba to wszystko poskładać do kupy. Tak jak wspomniał AL, problemem jest czas. Jest go coraz mniej. Jeśli ktokolwiek ma ochotę coś przetłumaczyć, poprawić, dodać hasło - smiało. My naprawdę się staramy aktualizować stronę. Mówienie: "trzeba zrobić to i to" nic nie da bo po prostu nie ma na to czasu. Na pewno coś się zacznie dziać jeśli użytkownicy nam w ty pomogą.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

wrobel242

#7
ja nie mówie co TRZEBA zrobic tylko co proponuje ZROBIć bo sam coćbym chcial to nie mam czasu na dluższe przesiadywanie przy kompie i tak jak pisalem to nie krytyka tylko propozycja...
i zgodze sie z przedmówcą kemplerem, że gdyby każdy  "serio"  zainteresowany  "naszym hobby"  coś wartościowego od siebie dorzucil to juz by to cos dalo...
pzdr

PS sam sie postaram cos dolozyc - mozecie byc pewni moi kochani counterzy.. :)

Bober

#8
Ostatnio newsów nieco było. Poza tym BOINC to nie Hollywood. Nie codziennie dzieje się coś wartego pisania newsa. Także z tymi newsami to bez przesady proszę  :P
Ponadto każdy zarejestrowany użytkownik może wysyłać newsy! Tylko jakoś nikt (ostatnio) tego nie robi.

A co do reszty zawartości strony - fakt, jest nieco zaniedbana, ale dużo z tego o czym pisałeś i tak już jest (chociażby niedawno zrobiona tabela ze wszystkimi projektami). Są 3 główne przyczyny tego stanu rzeczy:
- generalnie miała powstać nowa strona, więc, może nieco zbyt pochopnie, szereg zmian odłożyliśmy na później (a nowa strona to kwestia bliżej nieokreślonej przyszłości)
- tak naprawdę uprawnienia są rozdysponowane między wąskie grono osób i też w ograniczonym zakresie
- brak czasu u wszystkich

wrobel242

#9
Kolego Bober - to faktycznie nie Hollywood i nie chodzi mi tu o super nowinki z życia gwiazd ale prosze Cię.... np. zakladka z projektami to istny MAMUT - przecież to co tam jest to glęboka historia....
nie wspominając o tabeli - przeciez tam np. brakuje w ogóle kilku projektów a informacje o części już zamieszczonych mówiąc delikatnie sa mocno nieaktualne...!? bo chyba nie masz na myśli zakladki z projektami aktywnymi/w przygotowaniu/zakończonymi ??? bo to też trąci mychą...

pzdr

Bober

#10
Wiem wiem. Wszędzie kurz i pajęczyny. Nihil novi  :P
Ale tabela jest dobra i świeżutka (jak na nasze standardy)  ;)
Poza tym trzeba dać czas projektom na rozgrzewkę zanim je dokładnie opiszemy. Jakbyś popatrzył tylko na projekty, które wyszły już z faz alfa/beta to wcale nie jesteśmy tak do tyłu  :P

wrobel242

faktycznie nihil novi... ;)
czy ktoś/gdzieś napisal że np. LHC, SIMAP do 01 Apr, Lattice nie bedzie mial WU??
pzdr

Bober

O Simap pisałem jakiś czas temu. LHC ma jednostki. O Lattice nie wiem.