Bezpieczenstwo

Zaczęty przez Celestynek, 08 Kwiecień 2008, 13:44

Celestynek

mam pytanie.
Pracuje w firmie gdzie klient BOINC jest zabroniony.
Jest zabroniony bo administratorzy pytaja sie mnie czy: "a skad wiesz czy BOINC nie oblicza trajektorii ruchu rakiet"

skad moge miec pewnosc ze BOINC liczy to co powinien, np ze zadania z SETI są z SETI a nie z czegos innego.

pozdrawiam
Marcin

PBT_marian_boss

Wiesz sam sobie zadaje takie pytanie, i jestem bardzo ciekaw odpowiedz kolegów :)

stasieks

Ja staram sie zabezpieczac wybierajac projekty znanych Uniwersytetow.

Watpliwosci to WCG, Malaria (bo non profit i bez zaplecza akademickiego) i Superlink@Technion - bo z Izraela. S@T licze dlatego ze staram sie patrzeec na problem bez uprzedzen narodowosciowych a Technion to znana marka. http://www.technion.ac.il/

KrzychuP

Hmmm, większość projektów jest sygnowana przez instytuty naukowe i uczelnie, więc nie sądzę żeby ryzykowały reputacją.
Większość publikuje też chyba wyniki badań, do których jest BOINC wykorzystywany.

Widzę, że administratorzy należą do gatunku "wielbicielteoriispiskowych" ;)

Celestynek

Sam jestem Sys Adminem tylko ze nie pracuje tam od poczatku, a wlasciwie to od niedawna.


Bober

Cytat: Celestynek w 08 Kwiecień 2008, 13:44
mam pytanie.
Pracuje w firmie gdzie klient BOINC jest zabroniony.
Jest zabroniony bo administratorzy pytaja sie mnie czy: "a skad wiesz czy BOINC nie oblicza trajektorii ruchu rakiet"

skad moge miec pewnosc ze BOINC liczy to co powinien, np ze zadania z SETI są z SETI a nie z czegos innego.

pozdrawiam
Marcin
Ale trajektoria lotu rakiet to również bardzo ciekawe zagadnienie. Chyba lepiej, żeby trafiali w to co chcą, niż w coś niechcący ;)

Jak ktoś jest informatykiem, może przejrzeć kod źródłowy SETI.

Pigu

w kodzie seti nie ma wiele prócz fft

Troll81

Jako sysadmin (w pewnym sensie) jestem zainteresowany by nikt mi wirusa nie wtrynił na pendrivie albo żeby nie ssał jakiegoś badziewia z netu. Na życzenmie szefostwa blokuje się też stronki po których łażą pracownicy zamiast pracować (onet, nasza klasa, allegro itp ) ewentualnie blokuje się komunikatory i p2p.

A w boincu jak nie masz zaufania to nie licz... proste.

[PBT] Horpah

1. najlepszą gwarancją że projekt liczy to co podaje jest udostępnienie kodu źródłowego projektu
2. za całość platformy BOINC odpowiada uniwersytet w Berkeley (Kalifornia USA) światowa sława, bardzo znany uniwerek
3. SETI@home udostępniło kod źródłowy, niejeden dobry programista go przeglądał, sądzę że przyjaciele z za wschodniej granicy także i gdyby coś wykryli to by było głośno na cały świat, dlatego preferuję S@h a także bo ta tematyka jest mi bliska.

PMG

A jak masz super wątpliwości to pogadaj z prowadzącym Enigma@Home :P

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Mchl

No Enigma to akurat zajmuje się deszyfracją komunikatów wojskowych. Nie wiem czy to dobry przykład :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Czy dla zwolennika teorii spiskowych byłby to jakikolwiek argument?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org