Jakie mamy cele?

Zaczęty przez Mchl, 17 Kwiecień 2008, 13:23

Mchl

Cytat: www.boincatpoland.org
BOINC@Poland jest zespołem zrzeszającym polskich uczestników wszystkich projektów BOINC. Zadaniem zespołu jest umożliwienie jego członkom działanie w wielu projektach pod jedną nazwą, a także stworzenie społeczności internetowej, która rozpowszechniałaby ideę obliczeń rozproszonych w Polsce.

Ten tekst wisi na naszej stronie głównej. Napisałem go 19 września 2004r, czyli ładny kawałek czasu temu, gdy byłem jedynym członkiem naszego zespołu a wszystkich projektów było raptem trzy.

Mam w związku z tym pytanie do was.
Czy identyfikujecie się tymi celami? Czy może przydałoby się zrobić mały przeciąg i sformułować jakieś nowe zadania (a przy okazji jakieś ładne motto ;) )?


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

na stronę główną potrzebne jest jeszcze prosty opis czym jest boinc, ale nie tyle rozwinięcie skrótu, co raczej 3-4 zdania po przeczytaniu których odczuwa się potrzebę wzięcia udziału w obliczeniach

IThorne

Moim celem jest pokonanie Czechów (i ich drużyny narodowej, i ich kraju) , więc liczę ostro by wspomóc nasz team :)



DamageInc

Twoj cel jest takze moim celem. Czechow trzeba wyprzedzic.


"If you can't beat us, join us!"

Troll81

A moim głównym celem jest wspomaganie nauki we wszelkich jej aspektach.
Drugim celem jest uzbieranie jak najwiecej credit points dla zespołu i kraju.
Trzecim celem jest promowanie tych idei wśród innych ludzi.

Machloj

ja nawet się na cosmology przerzuciłem coby czesi nam nie uciekli :)

Troll81

Czy naprawdę tylko RAC się liczy?? nic innego? Bo mnie takie podejście silnie zniechęca. Gdybym przeczytał że celem zespołu jest wyprzedzić czechy to bym tu nie wstąpił. Bo dla mnie celem jest pomoc nauce a credits są niejako po drodze. Nasz kraj i nasza drużyna naprawdę zajmują wysokie miejsca. Biorąc pod uwagę zarobki w naszym kraju i stopień informatyzacji.

Machloj

ja też liczyłem tylko i wyłącznie dla nauki...ale nie widzę nic złego w rywalizacji z Czechami...jeśli to motywuje mnie do reklamowania boinca na prawo i lewo nauka na tym chyba nie straci :)

Pigu

dzięki rywalizacji nauka zyskuje - bez rywalizacji i creditów nie wiem, czy bym zostawiał maszynkę na noc

IThorne

Ja też liczę dla nauki (zauważcie, że olewam nowe i punktodajne projekty), a cel Czechy dopinguje me starania.



MJ19

Tekst jest dobrą przynętą na nowych.Później każdy już we własnym zakresie "modyfikuje" swój cel.Jedni dal RAC,inni for fun,jeszcze inni w imię nauki itp. Ale wprowadzenie dobre,określające z grubsza założenia teamu :)

Bober

#11
Ponieważ wiele z tamtych celów zostało już zrealizowanych proponuję (na początek) coś takiego:

BOINC@Poland jest największym polskim zespołem platformy BOINC, działającym we wszystkich projektach. Tworzymy społeczność internetową, która wspiera nowych uczestników, dzieli się informacjami ze świata BOINC oraz rozpowszechnia ideę obliczeń rozproszonych w Polsce.

Mając na celu nie tylko popularyzację BOINC w kraju, lecz również stworzenie czołowej drużyny BOINC na świecie, odpowiednio reprezentującej Polskę na arenie międzynarodowej, chcemy zrzeszyć jak największą liczbę polskich użytkowników BOINC. Dołącz do nas!


To powinno być poprzedzone dobrym opisem BOINC, który zachęci do samej idei.

Pigu

Cytatstworzenie czołowej drużyny BOINC na świecie
za mocne - nie czołowej a będącej w "ścisłej czołówce"  :P

Bober

Zaraz, to ty nie wiedziałeś, że walczymy o 1 miejsce ???

Trzeba stawiać sobie ambitne cele  :P

Pigu

ambitne owszem, ale cele muszą mieć choć posmak wykonalności (np top 10) - gdyby w wyborach ktoś obiecywał, że za jego kadencji przegonimy gospodarczo stany nie byłby wiarygodny :) a niewiarygodny znaczy niegodny zainteresowania  :P

Bober

Jak dla mnie to ma posmak wykonalności  :P

Pigu

w ralphie  ;) no dobra już siedzę cicho zanim mnie kto oskarży o podkopywanie ducha teamu  ;D

Bober

Tyle się ostatnio u nas na forum o Czechach pisze... zasadniczo ich pozycja w BOINC jest pewną niespodzianką... Nas stać na jeszcze więcej  ;D

Mchl

:!:Zaanektujmy Czechy...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

W ogóle to "czołowy" znaczy również "będący w czołówce", niekoniecznie pierwszy, a o to mi chodziło.

Troll81

"Cieszyn znów będzie polski" :D a tak na serio to powalczyć o miejsce można.
Świetny tekst Bober, pozwolisz że zanektuję go do filmu propagandowego??

Bober


AiDec

Cytat: Mchl w 17 Kwiecień 2008, 13:23
Cytat: www.boincatpoland.org
BOINC@Poland jest zespołem zrzeszającym polskich uczestników wszystkich projektów BOINC. Zadaniem zespołu jest umożliwienie jego członkom działanie w wielu projektach pod jedną nazwą, a także stworzenie społeczności internetowej, która rozpowszechniałaby ideę obliczeń rozproszonych w Polsce.

Ten tekst wisi na naszej stronie głównej. Napisałem go 19 września 2004r, czyli ładny kawałek czasu temu, gdy byłem jedynym członkiem naszego zespołu a wszystkich projektów było raptem trzy.

Mam w związku z tym pytanie do was.
Czy identyfikujecie się tymi celami? Czy może przydałoby się zrobić mały przeciąg i sformułować jakieś nowe zadania (a przy okazji jakieś ładne motto ;) )?


Sformulowanie jest idealne i chocbym pil przez tydzien, to nie skrzesalbym lepszego :). I TAK, w pelni sie z tym haslem identyfikuje i naprawde ciesze sie ze Was znalazlem :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

michaou

#23
jeżeli chodzi o cele związane z BOINC...   no coż pierwszym celem jest osiągniecie punktacji średniej dla drużyny BOINC@Poland   ( aby tej sredniej nie zanizac ;)

a tym samym jak wszyscy przysluzyc sie projektom badawczym poprzez uzyczenie mocy swoich komputerow :)

a teraz ciekawostka, aby osiagnac średnią  ( mniej więcej 665 tys pktow ) potrzebuję....

Ustal swój cel punktowy   
Target results   Cel zostanie osiągnięty za 25260.86 dni, czyli 17.Listopad.2077
:D

oczywiscie sa to dane na podstawie aktywnosci z ostatnich kilku dni. Dopiero niedawno wrocilem do liczenia... Ale zaprzegniete sa dwie maszyny wiec bee przyspieszac.


W pewnym momencie popełniłem błąd ,  zarejestrowałem sie w kilku porjektach innym e mailem, i sa różne  crossprojectID   ale to sie chyba da naprawic, aby rezultaty zliczane były poj jednym ID i dzialalo w statystykach sumarycznych. Czas pokaze

emik

pozmieniaj w projektach na takie same maile i najlepiej takie same hasło i uruchom je wszystkie na jednym komputerze - konta powinny się zsynchronizować


Troll81

tylko przez kilka dni będzie świrować :D i koniecznie pozakładaj profile, to pomożesz nam znierać wianki

michaou

nie bardzo wiem o co chodzi z tym zakladaniem profili

ale moim celem (od czerwca tego roku) jest zakup nowitukieko wielordzeniowca.
Na obecnym celeronie 2,2GHz smigam chyba od 2003 roku, jedyne co sie zmienialo to pamiec i dyski.
Ale to juz przestaje wystarczac. Aplikacje coraz bardziej wymagajace.
Gdybym sie tak wzmocnil jakimc Core 2    i DDR2  to komfort uzytkowania bylby lepszy. A i w obliczeniach moznaby nadgonic.
Mialem tylko watpliwosci czy wykorzystam cztery rdzenie i dwurdzeniowiec by mi wystarczyl.
Ale skoro jest cos takiego jak BOINC to raczej zaden z rdzeni nudzic sie nie bedzie.
Bo przy "normalnym" uzytkowaniu kto obecnie bedzie wykorzystywac wszystkie 4 rdzenie?

Pigu


michaou

to to ja wiem, ale to nie moja działka.
Ja raczej siedze w bazach danych. Kiedys czesciej bywalo ze zapuszczalo sie wirtualne maszyny (przykładowo - kilka wirtualnych komputerow polaczonych w wirtualną sieć -dobry sposob na testowanie i projektowanie konfiguracji firewalla )    , wtedy kilka rdzeni sie przydaje.
W gry za wiele sie nie bawie.  Wiec moje cele skupialy sie bardziej na dwurdzeniowym. Musialby wystarczyc. Wkrotce i tak wychodzi nowa linia procesorow.

Troll81

wazne że liczysz. Nawet jak masz tylko pentium 100 mhz

michaou

Licze nawet i na dwoch

Co ciekawe testy wydajnosci ( te z klienta BOINC ) wykazały ze  Duron 1,6 jest o okolo 18% szybszy od Celerona 2,2GHz . Moze lepiej przystosowany do takich obliczen.Swego czasu linia Athlonow sprawowala sie lepiej niz Intel

Troll81

nie traktuj benchmarków BOINCa jako wykładni szybkości proca. Np w enigmie twój AMD będzie się gorzej spisywał niż intele. Taka charakterystyka projektu.

michaou

Przyspieszam,
dorobiłem się w końcu Core 2 Duo  , E8400 - tym co się nie chce sprawdzać :  3GHz , 6MB cache L2

do tego 2 GB RAM , płyta główna   ASUS P5Q PRO
reszta nieistotnia przy liczeniu ;)

nareszcie pracuje się komfortowo i sprzęt nie dostaje zadyszki gdy włączy się dużo aplikacji, kart w przeglądarce, oraz wirtualnych maszyn... itp.

Troll81

no to gratz i miłego oglądania wykresu RAC :D

Troll81

A jak z celami naszego teamu??
Przydałoby się ruszyć coś w tym temacie. Jakoś promować zespół i samą ideę BOINC.

Troll81

#35
MOże powinniśmy przenieść te posty do innetgo wątku??


Done.