Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

liczenie wielu probek na raz

Zaczęty przez bartsob5, 20 Kwiecień 2008, 14:50

bartsob5

mam ciekawy problem... dzisiaj ni stąd ni z owąd boinc zaczął liczyć wszystkie próbki jakie są w buforze na raz!

dosc dodac ze moj komp chodzi na sempronie 3100+ - jedno jadro, bez HT, a mimo to, potrafi sie liczyc (w wlasciwie mrozic mi kompa) nawet 10 probek! musze wszystkie wstrzymywac zeby jako tako cokolwiek chodzilo...

wczoraj grzebalem sobie w cc_config.xml, ale wierzyc mi sie nie chce, ze to moze tak dzialac...

Pigu

popatrz - zawsze chciałem mieć coś takiego - dłuższe czasy = większy claimed

bartsob5

czasy wcale nie sa dluzsze (sekundy doliczaja sie co n sekund (gdzie n to liczba probek w buforze)) a komp staje sie nie do uzytku...

RAD-Poland

Cytat: Pigu w 20 Kwiecień 2008, 15:07
popatrz - zawsze chciałem mieć coś takiego - dłuższe czasy = większy claimed
w/w efekt występował w kilku projektach, nie wiem ile zostało takich projektów ale na pewno pozostał w Chess@home pod Linuksem
jeśli rzucą dużo wu i efekt powieli się otrzymujesz spore punkty, dla równowagi "losowo" niezależnie od w/w efektu ok 10-15% jednostek dostaje "0" pkt ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bartsob5

tak, tylko to u knie wystepuje dla wszystkich projektow, a aktualnie dla lhc rosetty i orbita...

Bober

Cytat: bartsob5 w 20 Kwiecień 2008, 14:50
wczoraj grzebalem sobie w cc_config.xml, ale wierzyc mi sie nie chce, ze to moze tak dzialac...
Tzn. że flaga <ncpus> działa?

bartsob5

ten motyw az tak optymistyczny nie jest... :(

Bober

W każdym razie ona właśnie tak ma działać. Opis pasuje idealnie...

Pigu

ee o co chodzi? właśnie padł sposób jak skłonić seta do liczenia 10wu na raz?

bartsob5

Cytat: Bober w 21 Kwiecień 2008, 19:07
W każdym razie ona właśnie tak ma działać. Opis pasuje idealnie...


no to ciekawe, ze nagle zaczelo dzialac i nie da sie wylaczyc - zawsze mialem ustawione na 8, teraz mam ustawione na 1...