lekka krytyka -zawsze się przyda

Zaczęty przez Wrony, 27 Kwiecień 2008, 14:08

Wrony

Witam jestem nowy w BOINC i dlatego wiele osób pewnie zaraz powie "Nic nie zrobił a już się panoszy".

Na wstępie powiem że naprawdę odwalacie kawał naprawdę świetnej roboty.

Ale właśnie że jestem nowy mogę powiedzieć parę złych i lepszych słów o polskim projekcie BOINC.

PROGRAM BOINC zraża wiele osób bo nie ma ciepłych kolorów w wyglądzie i po prostu nie jest łady. Dodatkowo nie jest w nim jasne powiedziane czy wpłynie w jakiś sposób na działanie komputera, dlatego też należałoby jego "niby" zawiłość jakoś uprosić, i tu jest pierwsze wrażanie które nawala, prosto z mostu:

1) Super, jest strona http://www.boincatpoland.org ale jest też http://www.polskiprojektboinc.vel.pl/i weź tu człowieku bądź mądry.
Są jeszcze jakieś wiki, jakby Wikipedia to byłoby mało.

2)Mało przejrzysta strona główna (dopiero 2 dnia zobaczyłem gdzie są aktualności strony, a aktualności mówią że strona chodzi, działa a nie jest duchem), czytam że przenosicie się na wiki dla mnie spoko pomysł, ale nie wiem co z ludźmi którzy są przyzwyczajeni do trendu wyglądu typu: na środku aktualności, na górze główne zakładki, po prawej kategorie i wykresy, wp.pl, onet.pl, yahoo.com wszystko tak wygląda. A tu trzeba trafić do ludzi dla których internet kończy się na naszej klasie i gronie.

3) Najlepiej gdyby było jasno i wyraźniej NAPISANE  na głównej stroni "Pocztąki z BOINC wejdź tutaj", w którym w kliku słowach będzie opisane działanie BOINCA, w którym najważniejsze będzie powiedziane co z obciążeniem komputera, i co gdy chcę wyłączyć komputer. Nikt nie lubi zawiłych rzeczy (<na prostocie zbija się majątek>). I bez opisu CUDOWNYCH stron BOINCA, bo jak ktoś już tu wszedł to znaczy że coś tam wie (OPIS BOINCA PRZENIEŚĆ DO HISTORII).

4) Ciągła aktualizacje wiadomości o EFEKTACH BOINCA , żeby ludzie wiedzieli że ma to sens (punktacja w BOINCu jest fajna dla zaawansowanych), to tak jak z segregowaniem śmieci, wszystko fajnie aż do momentu w którym człowiek widzi jak jego posegregowane śmieci lądują w jednej śmieciarce (nie wiedząc że prawdziwa segregacja śmieci dokonuje się w punkcie odbioru śmieci). Chcą widzieć efekty, ja chcę.

Na końcu sobie i wam życzę wytrwałości, której mnie zabrakło 4 lata temu.

Pozdrawiam.

I czekam na pomidory lecące w moją stroną.

Pigu

pomidor  ;D

a po prawdzie dobrze prawisz

Mchl

A nową wersję strony już widziałeś?

http://boincatpoland.home.pl/wiki/

Właśnie tam kombinujemy, co i jak zrobić, żeby było ładniej, przejrzyściej i przystępniej.
Jak masz pomysły to dawaj, dawaj, dawaj!!!

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

#3
Jest już przewodnik i FAQ i cały dział pierwsze kroki z BOINC, kwestia tylko umieszczenia linków na nowej głównej w widocznych miejscach.

Wrony

spoko napiszę tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1581.0.html żeby tematu nie rozwijać.

IThorne

W wyglądzie forum zaczyna mnie coś denerwować.

Taki np. projekt SHA-1 już liczy się pare dobrych miesięcy, a jest wciąż w dziale inne/nowe projekty.

Zivis Superordenador Ciudadano od dawna nie liczy, a jest na głównej stronie.

Nie można zaktualizować głównej strony i stworzyc dział "zawieszone projekty"? Byłoby czytelniej.



Bober

Popieram. Do wora Inne/Nowe wrzuconych jest wciąż kilka innych zasłużonych projektów.

Troll81

fakt. Lepiej zrobić podział
/ aktywne
   /Zasłużone
   /nowe
/Zawieszone
/Okresowe

bartsob5


Bober

#9
Korzystając z nowych uprawnień (thx Mchl) porobiłem trochę porządków w dziale Projekty. Mam nadzieję, że forum jest czytelniejsze.

Słucham wszelkich uwag, czyli możecie zacząć rzucać kamieniami. ;)


jarod_e

Odnośnie nowej strony to ośmielę się skrytykować dział Boinc@Poland.
Wg mnie powinien być umieszczony wyżej - zaraz pod powitaniem, w końcu po to też jest ta strona  :P oraz zawierać linki z opisami.
Szczególnie dotyczy to sklepu - np kupując tutaj gadżety wspierasz i sławisz nasz Team ;)  oraz skb@p - jako pierwszy Team w Polsce posiadamy własny komp(y).  8)
To takie moje pierwsze spostrzeżenia ... 

AiDec

Cytat: Bober w 14 Lipiec 2008, 23:49
Korzystając z nowych uprawnień (thx Mchl) porobiłem trochę porządków w dziale Projekty. Mam nadzieję, że forum jest czytelniejsze.


Jest o wiele lepiej. Good job Bober!. Ciesze sie ze masz czas i checi zajac sie tym :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Cytat: jarod_e w 14 Sierpień 2008, 19:31
Odnośnie nowej strony to ośmielę się skrytykować dział Boinc@Poland.
Wg mnie powinien być umieszczony wyżej - zaraz pod powitaniem, w końcu po to też jest ta strona  :P oraz zawierać linki z opisami.
Szczególnie dotyczy to sklepu - np kupując tutaj gadżety wspierasz i sławisz nasz Team ;)  oraz skb@p - jako pierwszy Team w Polsce posiadamy własny komp(y).  8)
To takie moje pierwsze spostrzeżenia ... 

Jak zwykle problem tego, co powinno być wyżej. ;) Na starej stronce newsy były bardzo nisko, więc na nowej podnieśliśmy je do góry. Poćwiczymy jeszcze pewnie różne wersje...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Wg. mnie jest dobrze, ale można coś pokombinować jeszcze. Ale wg. mnie newsy ważniejsze. Może w menu po lewej ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jarod_e

Cytat: Mchl w 14 Sierpień 2008, 20:20

Jak zwykle problem tego, co powinno być wyżej. ;) Na starej stronce newsy były bardzo nisko, więc na nowej podnieśliśmy je do góry. Poćwiczymy jeszcze pewnie różne wersje...

To może podwiesić to gdzieś z boku ?? Mogłoby być po lewej albo po prawej stronie, ważne żeby było dobrze widoczne bez potrzeby przewijania okna, no i przede wszystkim lepiej opisane. W tej chwili to tego działu nie widać ...
W końcu to jest strona głownie o i dla B@P.  :)

kempler

Myślę że ta stronka jest chyba najpierw o świecie BOINC a potem o naszej drużynie. Tak mi się zawsze wydawało.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Jeśli się dobrze zastanowić, to tak właśnie było od kiedy zacząłem stronę prowadzić (jeszcze jako statyczną).
Przedewszystkim informacje o BOINC a o B@P w dalszym planie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Cytat: Mchl w 14 Sierpień 2008, 22:08
Jeśli się dobrze zastanowić, to tak właśnie było od kiedy zacząłem stronę prowadzić (jeszcze jako statyczną).
Przedewszystkim informacje o BOINC a o B@P w dalszym planie.
Chciałbym aby tak zostało... please  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jarod_e

Myślę że jedno z drugim dałoby się pogodzić ?  :)

Mchl

Kompromisu będziemy szukać na pewno. :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org