Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Oddawanie krwi

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2008, 09:39

Czy oddawałeś już krew ?

Tak, to proste
40 (60.6%)
Nie, boje się
4 (6.1%)
Nie, ale chciałbym
8 (12.1%)
Nie, ponieważ nie mogę
11 (16.7%)
Nie, bo jestem egoistą
3 (4.5%)

Głosów w sumie: 66

Troll81

Z palce pobierają w niektórych ośrodkach. We wrocku na przykład w szpitalu wojskowym. W RCKiK dalej kłują w łapę. Ale przynajmniej są otwarci w normalnych godzinach (od 8 do 18) a nie robią łachy jak w wojskowym (od 11 do 14)

AL

W Bielsku przyjmują od rana (choć nie wiem dokładnie od której siódmej czy ósmej - bo rannym ptaszkiem nie jestem), natomiast lepiej przybyć przed trzynastą, a to z tego względu, że krew z danego dnia jest zawożona do centrum do Katowic.

KrzychuP

PILNIE POTRZEBNA KREW DLA SIOSTRY MOJEJ KOLEŻANKI!!

Jakby ktoś z Wrocławia mógł się kopsnąć do krwiodawstwa i oddać krew dla Joanny Łuszczek będę bardzo wdzięczny.
Najbardziej potrzebna 0 Rh+, ale jak się odda inną, to wezmą na wymianę.

Troll81

dopiero za kilka tygodni.....  :(

KrzychuP

Ja byłem 3 tyg. temu, więc nie mogę  :(

Pantarhei

Do Wrocławia mam daleko i grupa krwi też nie ta.

A jaką Wy macie grupę krwi?
Ja ma najpopularniejszą A+.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Akira

Ja mam 0 rh- i krew będę mógł oddać dopiero za tydzień bo oddawałem 5tego lutego bodajże.

Troll81

możecie oddawać nawet z inną grupą krwi. Ważne jest że dla konkretnej osoby. W szpitalu wymienią woreczki na te z właściwą grupą :D

Troll81

Srebrna odznaka zdobyta :D

KrzychuP

ja jeszcze trochę :)

GRATULACJE  :parrrty: :parrrty: :parrrty:

p.s. wybieram się 2.06.2010 z rańca
są chętni?

RobaL

Cytat: Troll81 w 18 Maj 2010, 18:53
Srebrna odznaka zdobyta :D
nie mam pytań że coś takiego w Polsce jest  :o

wątek przypomniał mi o oddaniu krwi i jutro lecę z kumplem oddać. Będzie 4. raz, od którego razu są w Polsce "odznaki"?


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz


Troll81

od 21L dostaje się medal od prezydenta a od 25L bilet wolnej jazdy we wrocku.... :D

KrzychuP

no to jeszcze trochę przed nami Trollu  ;)

Troll81

Damy rady :D

oddając 6 razy w roku, oddasz 2,7L to w 10 lat oddasz 27L :D

Moim osobistym celem jest 100L :D

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 21 Maj 2010, 12:44
Moim osobistym celem jest 100L :D

Jak zdrowie będzie, to czemu nie  %)
:attack:

Mori

Cytat: Troll81 w 21 Maj 2010, 12:44
Moim osobistym celem jest 100L :D

Powodzenia - w końcu maksymalnie można oddać 126l (od 18. do 65. roku życia).

A ja się chyba jutro wybiorę oddać...

RobaL

Pomyłka, dzisiaj 5. raz i flaszka wina w domu  :arrr:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Troll81

Cytat: RobaL w 21 Maj 2010, 18:21
Pomyłka, dzisiaj 5. raz i flaszka wina w domu  :arrr:

nie polecam alkoholu w dzień oddawania. MOże cie szybko stuknąć...

G

#179
RobaLa nic nie ruszy, bo oddał krew na kaszankę, którą zeżarł przed imprezą - ale teraz nie chce się do tego przyznać! Taki obieg zamknięty gwarantuje zachowanie równowagi elektrolitów w organizmie :D - ściśle według szpitalnego wzoru z Paragrafu 22 J. Hellera.


RobaL

I wino i krew czerwone, a braki czymś uzupełnić trzeba  :P


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Mori

A z mojego oddawania nic nie wyszło, bo ponoć za wysokie tętno miałem :/

Troll81

bo się za bardzo stresujesz :D

Mori

Kiedy właśnie nie. Znaczy, w sensie, nie żebym czuł, że się stresuję. A w ogóle najpierw mnie kobieta objechała, że oddawałem krew w 2007, a potem nie i dlaczego tak :/ Normalnie jakbym na zajęcia obowiązkowe nie chodził :/

Troll81

Bo najlepsi są regularni dawcy :D

Zachęcam do regularnego oddawania  :parrrty:

Mori

Ta, jak mam regularnie oddawać, jak mi nie pozwalają, a potem krzyczą, że nie oddaję regularnie?

Troll81

Jak teraz nie oddałeś spróbuj za miesiąc....

Mori

Tia, też myślę się w okolicach urodzin kopsnąć, ale jak znowu na mnie nakrzyczą, że nie oddawałem tak długo to sobie dam siana :/

Szopler

http://www.oddajkrew.pl/aktualnosci.php?id=301 ;)

Troll81

Mori nie zniechęcaj się. Powiedz grzecznie Pani iz nie zyczysz sobie jej krytyki, i że jak tak bardzo nie chcą twojej krwi to mogliby jakąś informację przy rejestracji wywiesic np "przyjmujemy tylko regularnych krwiodawców"  Zazwyczaj to mityguje nieco personel :D sam testowałem jak mi jakas pani doktor z głupim tekstem wyskooczyła (bo przyjechałem 15 min przed zamknięciem ośrodka). Powiedziałem  że ona mi łaski nie robi. Pracuje do 18 i ma siedzieć na dupie do 18 i przyjmowac pacjentów.....) od tego czasu mam z nia spokój :D

Troll81

Ktos sie wybiera do wrocławskiego RCKIK w najbliższym czasie??

AL

Witam po przerwie. W międzyczasie kolejny raz byłem oddać krew i nawet dorobiłem się już Legitymacji Honorowego Dawcy Krwi. Póki co oddałem dopiero 1,350 ml AB RH-. Kolejna wizyta zaplanowana na połowę sierpnia. Chciałem zauważyć, że stosując się do zasad KrzychuP z każdą kolejną donacją idzie mi coraz lepiej (tzn. nie mam już problemów ze zbyt słabym ciśnieniem - dużo pić, a i zjazdów też już nie mam w końcowej fazie i po donacji)!

Troll81

Gratuluję :D początki są najtrudniejsze :D

Ja w tym tygodniu będę oddawał. Ktoś sie dołączy??

slaweksc

Witam,

Mam pytanie które chyba nie pyło jeszcze poruszane, co do bezpieczeństwa oddawania krwi. Dokładniej chodzi mi już o oddawanie np. płytek i użycie separatora. W końcu pobierana krew przechodzi przez zewnętrzne urządzenie i wraca co dawcy, co stwarza chyba większe ryzyko niż w przypadku zwykłej donacji krwi pełnej. Chodzi oczywiście o sterylność tego urządzenia...

Czy ktoś się orientuje jak bezpieczny jest to proces oraz jakie są zasady odnośnie sterylizacji takiego separatora? Na pewno wiele jego elementów jest wymiennych i jednorazowego użytku, ale chyba nie wymienią wszystkiego wewnątrz separatora? Czy w urządzenia są jakieś elementy, nazwijmy to wielokrotnego użytku, czyli przez które przechodziła krew jednej osoby, a potem przechodziłaby przez nie moja i wracała do mnie??

apohawk

Witamy na pokładzie.

Mnie sama idea wtłaczania odpadów z powrotem do krwiobiegu nie cieszy, więc oddawanie pełnej krwi bardziej do mnie przemawia. 10 minut i gotowe, a nie siedzieć 3 godziny pod sokowirówką ;)
Pewnie to jakoś gotują lub czyszczą w inny sposób, żeby było bezpiecznie, no ale po co robić sobie takie dylematy. Oddaj pełną.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Oddawanie składników krwi możesz robić częściej. Ale pamiętaj że w procesie wirowanie niektóre z krwinek ulegają uszkodzeniu. Organizm nadrabia te straty ale mnie by się tam nie chciało siedzieć tyle czasu. Poza tym igła w żyle przez tyle czasu to też trochę działa na żyłę... ja tam krew spuszczam w 3 minuty :D no czasem 5 :D

Dziś odebrałem srebrną odznakę :D

Witam na pokładzie slaweksc, i zapraszam do działu wizytówki :D

goofyx

Ja oddaje krew od czasu do czasu <- jak zapomnę że panicznie boję się igieł od dzieciństwa :)
Na swoim koncie mam na razie może 15 x 0,45 = 6,75l tylko, że ja nawet pieczątek za to nie zbieram.
Do darmowego biletu to i tak raczej nie dożyję :D

Troll81

6L daje ci juz brązowa odznakę

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2010, 14:13
6L daje ci juz brązowa odznakę
Tylko nie mam pieczątek :( <- nigdy się nimi nie przejmowałem, lazłem z czystej woli pomocy

Troll81

Jak jestes w kartotece to nie musisz mieć pieczątek. idziesz i mówisz że zagubiłeś legitymacje i że prosisz o wyrobienie. Wszystkie donacje są odnotowane w kartotece i wpiszą ci zaległe zbiorczo w legitymację nową :D