Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Oddawanie krwi

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2008, 09:39

Czy oddawałeś już krew ?

Tak, to proste
40 (60.6%)
Nie, boje się
4 (6.1%)
Nie, ale chciałbym
8 (12.1%)
Nie, ponieważ nie mogę
11 (16.7%)
Nie, bo jestem egoistą
3 (4.5%)

Głosów w sumie: 66

Troll81

To o której dziś zbiórka pod RCKiK we wrocku?????

Troll81

Z tego co mi się po głowie kołacze to 27 marca mam termin kolejnego oddania. Może by tak zbiórka obrońców festung breslau w RCKiK na czerwonego krzyża?? w okolicy godziny powiedzmy 15 lub 16?? Netmonitoring Krzychu i reszta. Zapraszam :D

KrzychuP

Już sprawdzam, kiedyż to ostatni raz byłem...


...hmm, 4 marca

więc tym razem nic z tego.
U mnie się trochę przesunęło, bo przedostatnim razem siedziałem pod separatorem płytkowym.
A po tym można iść na następną donację po 4 tygodniach :)

PBT_marian_boss

Witam, o ja też muszę się ujawnić. Pierwszy raz oddałem krew 23.02.2009 i zamierzam oddawać regularnie.

KrzychuP

Witamy w gronie HDK!

Troll81

Witamy Marian :D i życzymy wytrwałości

OxyOne

Mnie krew zawsze zalewa jak ogladam Wiadomosci, więc nie mam z czego oddac...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

cezar

No to kolejna donacja oddana dziasiaj. Trzeba uzupełnić płyny w organiźmie teraz  :parrrty:





Troll81

Ja idę w piątek ok 15 do RCK na czerwonego krzyża we wrocku. Jak ktoś chce się przyłączyć to zapraszam :D

KrzychuP

Trollu, kiedy się wybierasz do Wampirków?
Ja już teoretycznie mogę, ale najpierw muszę odespać fuchę -> czyli za jakiś tydzień, dwa
W obecnym stanie, to pewnie zszedłbym od razu.  ::)

A może ktoś jeszcze miałby ochotę się przyłączyć?

Troll81

mi jakos tak termin wypada za dwa tygodnie chyba. Spotkanie festung breslau?? :D

Waldek1989

fajnie macie chłopaki ,że mieszkacie w tym samym mieście :) ja swego czasu też oddawałem krew w Świdnicy ,tylko mam mały dorobek jakieś 3L. Mam kolegę z którym oddawaliśmy krew, pomyślałem ,że skoro robi coś dla ludzi to może przyłączy się do BOINC   :ph34r:

Troll81

słusznie prawisz :D namów go :D to najskuteczniejsza metoda :D a ja mam termin na 22 maja. Krzychu dołączasz się??

KrzychuP

mnie pasuje, akurat zregeneruję się po zarwanych nockach (od 3 miesięcy)

tylko mnie by raczej z rana pasowało

Troll81

rankiem będzie ciężko, ja zazwyczaj o 14 ew 15 się z roboty zrywam oddawać :D

KrzychuP

ja korzystam zawsze z zaświadczenia - dzień wolny, ale zrobisz jak chcesz, zresztą zobaczymy co mi wypadnie w ten dzień

Troll81

po prostu miłoby było razem posiedzieć :D

KrzychuP

no przecież nie mówię, że nie  ;D

szkoda, że nie ma innych chętnych

Troll81

Wszystkim BOINCowiczom przypominam że oddaną krew można odliczyc od podatku :D a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na pra do naszych maszynek :D lub zwiększenie RAC :D

szuu

Tu mamy gotowy profesjonalny art na ten temat :

http://www.podatki.egospodarka.pl/36989,Odliczenia-od-dochodu-2008-ulga-na-krew,1,65,1.html

szkoda ze temat obczaiłem jak już jest po tegorocznych zeznaniach podatkowych... ale przypominam ze zawsze można zrobić jeszcze korektę !!

Pozdrawiam

BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Troll81

ja tak w zeszłym roku zrobiłem :D Złożyłem korektę :D w tym roku już pamiętałem...

Troll81

dziś mi odmówili pobrania :( za niska hemoglobina :( pora zrobić użytek z legitymacji ZHDK :) pora na darmowe preparaty żelaza :)

Waldek1989

ciekawe kiedy i to zabiorą  :wth:

KrzychuP

Od mnie wzięli :D

A o której byłeś?
Ja wychodziłem gdzieś po 14.00

Troll81

ja za kwadrans 6 :( 2 godziny szurałem przez miasto..... no cóż teraz miesiąc przerwy i dieta mięsna :)

Troll81

ma ktoś ochotę spuścić dzis trochę juchy?? ja się wybieram w okolicy 15 godziny :D

Janek

Od dłuższego czasu zbieram się w sobie, żeby pójść po raz pierwszy oddać krew i chyba wreszcie nadszedł ten czas. Mam jednak dwa pytania.
1. Czy trzeba być na czczo przed oddaniem krwi, czy można coś przekąsić? Jeżeli tak to co.
2. Co z sytuacją, jeżeli ktoś pobiera regularnie tabletki? - ja zażywam Bellergot
Dzięki za pomoc

Troll81

Powinno się zjeść lekkostrawny posiłek przed oddaniem krwi. Jeśli chodzi o tabletki to najlepiej pytać się lekarza. Zadzwoń do punktu oddawania krwi i zapytaj lekarza. Po co miałbyś drałować na darmo :D

KrzychuP

@ Troll: byłem 2 tyg temu

@Jan:
ad.1 koniecznie coś zjeść, ale nie za dużo, i raczej coś lekkiego (żeby Cię nie zesłabiło) ;)

ad.2 taką informację chyba wpisuje się w ankiecie, którą dajesz lekarzowi, on powinien zdecydować, czy składniki leku są "biorca-friendly"
jak nie będzie takiego pytania w ankiecie, sam możesz zapytać się lekarza
dyskwalifikuje na pewno aspiryna zażywana do 3 dni (z tego co pamiętam z ostatniej ankiety) przed donacją

EDIT: qrka Troll był szybszy  XD

Troll81

Całe mnóstwo leków cię dyskwalifikuje (nawet te nie wydawane na receptę jak aspiryna). Na pewno nie dyskwalifikują cię witaminy i leki stosowane zewnętrznie (maści typu reparil, altacet itp) Ale i tak najbezpieczniej zadzwonić i się zapytać zamiast drałować na darmo...

Janek

Dobra, podzwonię i popytam. Przyznam się szczerze, że nie lubię igieł, ale jak mogę to chcę pomóc chociaż przez oddanie krwi. Raz byłem z siostrą jak ona oddawała i tam był taki facet, coś koło 190 cm, waga 130 kg i on prawie zemdlał po pobraniu :-\ Czy u Was też tak było?

Troll81

jak pierwszy raz oddawałem to sie zastanawiali czy mnie dopuścić wogóle (53kg wagi 168cm) :D a robiłem z kumplem wyścigi "kto szybciej spuści te 450ml" a w pół godziny po donacji robiłem na WFie 50 długości basenu :D to zależy od człowieka a nie od wzrostu czy masy. Jedni źle reagują na spadek ciśnienia krwi a innym to wisi. Ja nigdy nie miałem epizodu zasłabnięcia a raz widziałem jak koleśka na korytarzu po donacji zwyczajnie się poskładała. Huknęła aż miło...

Machloj

ja jak oddawałem krew jakieś pół roku temu też mocno pobladłem i niewiele brakowało a też bym zemdlał - ale podobno dlatego bo przed pobraniem mało piłem i miałem bardzo gęstą krew (przynajmniej tak mi powiedzieli)

KrzychuP

Z piciem większej ilości płynów mogę potwierdzić.
Do niedawna co drugą donację mnie słabiło, a ostatnie 3 razy dużo piłem przed i kompletnie nic mi nie było.
Mi wystarcza ~0,5÷0,6l wody ponad to co normalnie bym wypił.
(w sumie = kubek przed wyjściem z domu [oprócz tego słabsza kawa lub herbata do śniadania] + kubeczek wody z dystrybutora czekając w kolejce do lekarza + kubeczek przed samą donacją [plus kawa lub cola z przydziału]

Cytat: Jan Stenzel w 18 Sierpień 2009, 13:32
Przyznam się szczerze, że nie lubię igieł, ale jak mogę to chcę pomóc chociaż przez oddanie krwi.
Też tak miałem. Na widok igły nogi mi się jak z waty robiły i miałem momentalnie mroczki przed oczami. ::)
Ale da się przełamać.  :arrr:

Troll81

ja się kiedyś bałem zastrzyków (wiek jakieś 5 lat) ale po serii 20 zastrzyków już mnie to przestało nękać :D

PBT_marian_boss

Nie masz się co bać, jak możesz to na pierwszy raz idź ze znajomym. Jak nie masz takiej osoby to tez sobie poradzisz ale wiadomo w kupie raźniej. Zjedz śniadanko, dużo pij i będzie dobrze.

Troll81

melduję 10 litrów na checkpoincie :D

KrzychuP

fiuu, fiuu...

muszę policzyć ile mi wychodzi, ale na pewno mniej

Troll81

to mnie goń :D ja juz niedługo o srebro zawalczę (12L)

maro86

Ja oddawałem 3 razy. Przez 2 pierwsze wszystko było ok... A ostatni raz poszedłem po 5 godz snu i lekko głodny (po czekaniu w kolejce - bo zawsze oddaję krew na uczelni) - no i mnie zemdliło jak cholera..

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB