Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Oddawanie krwi

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2008, 09:39

Czy oddawałeś już krew ?

Tak, to proste
40 (60.6%)
Nie, boje się
4 (6.1%)
Nie, ale chciałbym
8 (12.1%)
Nie, ponieważ nie mogę
11 (16.7%)
Nie, bo jestem egoistą
3 (4.5%)

Głosów w sumie: 66

Troll81


Troll81

450 spuszczone z żyły :D

tito

To teraz  :parrrty:

stiven


migawron

520 płytek mam i ja, a raczej oddałem  i ja.



tito

Otwierać żyły Kamraci, brać przykład. :whip:

KrzychuP

Taki zapiernicz, że nie ma kiedy pójść  :(

Obiecuję, że pójdę na początku listopada

sknd

#647
u mnie zaczął się sezon zatokowy... ale jak tylko uda się to jakoś okiełznać, lecę, tym bardziej, że dostaję sms-y o braku 0-

stiven


Troll81

ja dopiero co spuściłem. Za tydzień rozpoczynam przerwę która wyautuje mnie na jakiś czas z oddawania.

KrzychuP

wybierasz się Trollu w ciepłe kraje?

stiven

 :parrrty:
Melduję się lżejszy o 450ml. Przy okazji zwróćcie uwagę na zmiany na mapie występowania gorączki zachodniego nilu:
https://ecdc.europa.eu/en/west-nile-fever/surveillance-and-disease-data/disease-data-ecdc

W Łodzi 28 dni kwarantanny za pobyt we Francji, Austrii, Włoszech, Chorwacji, Turcji, Rosji, Rumunii, Grecji i zdaje się, że na Węgrzech. 

Troll81

Południe Hiszpanii. A tam jest i malaria i wszystko co ZUE :D

tito

Ale Hiszpania nie jest malaryczna - wg WHO. Chyba, że lokalnie, ale stacje krwiodawstwa na to nie patrzą. Np Turcja widnieje jako kraj malaryczny, lecz tak naprawdę endemiczny teren to koło Syrii. Cóż z tego, skoro musiałem pauzować rok po wizycie na Riwierze tureckiej.
Więc wizyta w Hiszpanii powinna być bezpieczna.

Tobas

Cytat: tito w 09 Listopad 2017, 19:58
Ale Hiszpania nie jest malaryczna - wg WHO. Chyba, że lokalnie, ale stacje krwiodawstwa na to nie patrzą. Np Turcja widnieje jako kraj malaryczny, lecz tak naprawdę endemiczny teren to koło Syrii. Cóż z tego, skoro musiałem pauzować rok po wizycie na Riwierze tureckiej.
Więc wizyta w Hiszpanii powinna być bezpieczna.

Południe Hiszpanii to też Wyspy Kanaryjskie  8)

tito

Kanaryjskie Wyspy - nie występuje.
http://www.medycynatropikalna.pl/info/27/malaria_profilaktyka
Ooo widzę, że Turcja wypadła z krajów malarycznych.

sknd


stiven


Troll81

ogarne temat po powrocie bo i tak pojadę

tito

Jakaś cisza w temacie nastała.
Zgłaszam 450.

migawron

 :parrrty:


ja też się wybieram niedługo, miałem oddawać podczas finału WOŚP, ale jakoś nie wyszło więc trzeba standardowo w stacji.



sknd

o, pojde se dziś :)

SzaMoT🍀

Ja zamiast oddawać krew, oddaje do badania co miesiąc, jak jest dobrze. Czasem co tydzień (poziom Litu).
Tą krew leją do ścieków? Czy jest w jakiś sposób filtrowana? Zapytam następnym razem w punkcie pobrań

sknd

no i +450ml, choć była chwila grozy jak z prawej ręki wyszło żelaza za mało, ale z lewej na szczeście było już ok  ;)

jeszcze dwa krwawienia i będzie średnia odznaka  :)

stiven

 :parrrty: :parrrty:
Z ciekawości zapytam to "żelazo" to rozumiem o hemoglobinę chodziło? Jaką techniką oznaczana? Czyżby Beneck lub podobne urządzenie, ukłucie w palec i pasek jak do pomiaru cukru?

sknd

Cytat: stiven w 23 Styczeń 2018, 00:31
:parrrty: :parrrty:
Z ciekawości zapytam to "żelazo" to rozumiem o hemoglobinę chodziło? Jaką techniką oznaczana? Czyżby Beneck lub podobne urządzenie, ukłucie w palec i pasek jak do pomiaru cukru?
tak, dokładnie

tito

Gratki za 450  :parrrty:

migawron

Melduję się 520 lżejszy (płytki)

zbieram powoli do badża  XD zasłużonego 1 stopnia, jeszcze parę litrów...



tito

 :parrrty:
Tak trzymać.

Troll81

ja ostatnio nazbierałem pieczątek na kocyk :D

sknd

Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2018, 18:40
ja ostatnio nazbierałem pieczątek na kocyk :D

?

migawron

Cytat: sknd w 28 Styczeń 2018, 19:58
Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2018, 18:40
ja ostatnio nazbierałem pieczątek na kocyk :D

?


też jestem ciekaw, jakiś dodatkowy program lojalnościowy :) ?

U nas w Katowicach ostatnio rozdawali książki, ale to tak po prostu każdemu kto akurat oddawał



Troll81

http://www.krwiodawstwo.pl/29/program-lojalnosciowy

KrzychuP

 :parrrty: dla wszystkich oddających
Ja słabo ostatnio. W zeszłym roku tylko 2 razy   >:(
Jak nie choróbsko, to zapiernicz, że taczki nie ma kiedy załadować.
A teraz na pół roku out, bo po zabiegu jestem  :(
Pozostaje mi tylko Wam kibicować  :whip:
;)

ReallyGrid

Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2018, 18:40
ja ostatnio nazbierałem pieczątek na kocyk :D

Ja zbieram na kubek termiczny. Kocyk już mam. W 2016 jak oddało się krew w dzień honorowego krwiodawcy to otrzymywało się u nas taki kocyk za free (to znaczy za oddanie krwi rzecz jasna). Lepiej też zbieraj na kubek. Ten kocyk to wcale nie taki gruby. Nie ogrzeje Cię, prędzej nadaje się by się nim okryć kiedy się siedzi w nocy w piżamie przed komputerem. No chyba, że uzbierasz na trzy takie kocyki XD
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

stiven

Melduje się o 450 ml lżejszy.
W Łodzi nowy formularz - doszło pytanie o wszystkie wizyty zagraniczne w przeciągu ostatniego roku.
Doszły nowe regiony ze względu na ebolę i zikę. Wizyta w Hiszpanii wyklucza na... 2 miesiące.
Jak zwykle sporo ludzi nie czyta. Kolejka duża i wiele osób odpadło w trakcie wypytywania w "ostatnim pokoju".

migawron

 :parrrty:

pytanie na szybko, czy ktoś wie na ile wyklucza odwiedzenie Rzymu? Bo nie przemyślałem i nie poszedłem oddać przed wyjazdem



stiven

Według moich informacji za Rzym (region Lacjum: Rzym, Anzio, Watykan) masz 28 dni dyskwalifikacji ze względu na Wirus Chikungunya, Wirus Zachodniego Nilu i Wirus Denga.
Z malarią sytuacja jest zmienna, musisz sprawdzić po powrocie bo może być 2-3M albo i nawet 12M.

migawron




tito

450 oddane.
:whip:
Dawać kamraci - nie lenić się.