Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Projekty dojne i niedojne

Zaczęty przez Troll81, 21 Maj 2008, 18:22

Troll81

Są takie projekty które dają dużo punktów za godzinę pracy kompa, i takie które dają niewiele. Można by zrobić taką listę i w ten sposób ci którzy gonią za wyższym RACem będą mogli zrezygnować z tych projektów które dają mało punktów. MOże pomoże to pdnieść RAC drużyny?

Machloj

pomysł dobry :)

ja chwilowo gonię za RACem :)

cosmology - 50pkt za próbkę - u mnie na Q6600@3.8GHz czas przeliczania od 20min do 40min, a na T9500 od ok. 40-45min do 1h20min

bazaq

#2
RieselSieve -- 54pkt za próbkę  -- Q6600@3.4 GHz na winXp64 daje 432 pkt/h

Bober

http://pl.boincstats.com/stats/project_cpcs.php

Jeśli ktoś się nie doczyta to dobrze punktują również yoyo, riesel sieve, mindmodelling, asp, tsp, milkyway

Troll81

#4
A które "kijowo" punktują?? bo oczywiści8e projekty nie raportujące do boincstats wogóle w RAC nie są wliczane. Ale np taki gerasim według mnie słabo punktuje.

Hm.. bober masz może te tablekę w excelu albo czymś takim? bo chętnie puściłbym analizę takiej ślicznej macieży i poszukał maksimów i minimów. No chyba że ktoś juz się podjął takiego zadania i dysponuje listą :D

Bober


Mchl

Excel powinien to łyknąć przez Ctrl-C Ctrl-V bez większego problemu

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

emik

Cytat: Troll81 w 21 Maj 2008, 20:56
Hm.. bober masz może te tablekę w excelu albo czymś takim? bo chętnie puściłbym analizę takiej ślicznej macieży i poszukał maksimów i minimów. No chyba że ktoś juz się podjął takiego zadania i dysponuje listą :D

skopiowałem do exela - do pobrania TU


Mchl

A ja mam w OO Calc, jakby ktoś chciał

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

Cytat: bazaq w 21 Maj 2008, 18:32
RieselSieve -- 54pkt za próbkę  -- Q6600@3.4 GHz na winXp64 daje 432 pkt/h

tzn z maszyny, nie z rdzenia?

dobry jest też seti z najnowszą optymalizacją

Machloj

Pigu...jak to całe Seti z optymalką punktuje na q6600 na godzinkę?

bazaq

Cytat: Pigu w 21 Maj 2008, 22:38
Cytat: bazaq w 21 Maj 2008, 18:32
RieselSieve -- 54pkt za próbkę  -- Q6600@3.4 GHz na winXp64 daje 432 pkt/h

tzn z maszyny, nie z rdzenia?


tak,ze wszystkich rdzeni(po 108 na łeb).

Riesel punktuje zaje.....e,panowie podłączamy quadziki i z racem w kosmos jedziemy ;)

buri

Czytam i patrze ... jakoś mnie to nie jara. Projekty dojne, niedojne ja licze te które mnie przekonały, że warto pomóc i nie ważne ile punktów - liczy się satysfakcja z samej pomocy (choć malutka, ale zawsze od siebie).

kempler

Ludzie mają różne powody aby liczyć i trzeba to uszanować  ;) :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bazaq

#14
Jak dają trzeba brać  ;)


Mnie przekonuje abstakcyjność problemu,brak utylitarności,że nie będzie z tego pożytku tu i teraz -- nie dziś, nie jutro ale może za setki lat się to komuś przyda,kto to wie ;)


A staty chyba większość w podpisie ma... a w statach punkty,więc...

Troll81

Lista miała powstac po to by ludzie którzy chcą posiadać taką wiedzę mieli do niej dostęp. Ja juz zrobiłem liste i zaraz ją postne. Będą projekty dobrze, srednio i słabo punktujące. W wielu projektach nie dostaje się punktów bo próbki się wykrzaczają i liczysz tak naprawdę na darmow. Ale komus te porjekty alfa posłużą do zbudowania solidnych projektów. W sumie w teami panuje raczej wolność i nie ma nakazu stosowania się do zaleceń (np wyścig POEM w czerwcu) Ale już na przykład taka lista może zmienić wyniki głosowania na projekt miesiąca. Część ludzi chce by składkowa maszyny liczyła na chwałę teamu (wysoki RAC) a część popiera dany projekt z przekonania.