Magnetism@Home

Zaczęty przez cezar, 12 Czerwiec 2008, 01:16

cezar






Bober


Troll81

#2
Podpięty :D i od razu zostałem UotD userID 75 :D

Pierwesze workunity załapane. limit 2 Wu na rdzeń na dobę. liczą się ok 30 min na atlon 64 X2 3600@ z 0,5mb cache i 1,5 gb ram. Windows XP SP2 plus kilka programów w tle.

KrzychuP


Troll81

chlopcy wzięli sobie do serca radę i już jest łączność z BoincStats

Plumbum

Obecny, gotow do pracy!!!
Plumbum

Szopler

Jesteśmy 22 na świecie... Do przeliczenia jest "Results ready to send   166,300", może by tak pogonić? Chyba nie dużo osób to liczy... :attack:

stasieks

Przeliczylem jedną jednostkę i punktowo masakra - 92 punkty za 8 godzin :(

TJM

U mnie dużo lepiej to wygląda - 92 punkty za 3h czyli ~30 na godzinę - tragedii nie ma, ale projekt ciągnie dużo RAMu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: TJM w 28 Listopad 2008, 13:52
U mnie dużo lepiej to wygląda - 92 punkty za 3h czyli ~30 na godzinę - tragedii nie ma, ale projekt ciągnie dużo RAMu.


U mnie 92 za 3.5-4h. Co do pamieci... Po FreeHAL`u to juz zaden projekt nie bierze duzo pamieci :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

liczyłeś może predictora jak ostatnio dał wu? XD nie wiem ile bierze ci hal, ale nie sądzę, by predzia pobił

TJM

FreeHALa raczej nic nie pobije, miał jakieś memory leaki i brał wszystko co było + cały plik wymiany  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: Pigu w 28 Listopad 2008, 16:20
liczyłeś może predictora jak ostatnio dał wu? XD nie wiem ile bierze ci hal, ale nie sądzę, by predzia pobił

1GB RAM`u wzial jeden junit FreeHAL`a  :arrr:. To bylo bez memory leak`a - to byla normalna praca WU  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

predzio zabierał 1-1,5GB  :ph34r: paskuda

Tomasz R. Gwiazda

#14
mam takie pytanie a propos Magnetism - jestem do tego projektu zapisany (od 6.04), mam go przypisanego na 4 maszyny
ale do tej pory nie otrzymalem zadnej probki

w wiadomosciach jest:

2009-04-09 22:42|Magnetism at home|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 17280 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-04-09 22:42|Magnetism at home|Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-04-09 22:45|Magnetism at home|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 0 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-04-09 22:45|Magnetism at home|Scheduler request completed: got 0 new tasks



Timaxi

Obecnie projekt nie wysyła próbek http://kinetic.dnsalias.org/magnetism/server_status.php


AiDec

W ostatnich miesiacach bardzo czesto nie ma probek w tym projekcie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Niekumaty Burak

Dostałem jedną magnetyczną próbkę.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Chciałem przy okazji dołączyć do projektu, zobaczyć co to. Tworzę konto, szukam drużyny, a tu "Not accepting new members". Czym przewiniłem?
Bober [B@P] founderem jest.
No good deed goes unpunished.

Sergeant

Rzeczywiście, laptop i stacjonarny (oba z Vistą) zassały po 8 próbek. Pentium 4 z XP jedną, może dlatego, że dopiero dziś na nim podłączyłem się do projektu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

-

Results ready to send:  51,631

apohawk

Oops. Nawysyłałem privów do Bobera, a to nie jego wina, że team jest zablokowany  :shame:
http://fti.dn.ua/magnetism/forum_thread.php?id=77

Na razie wstrzymuję się z odesłaniem WU.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

laczy sie i sciaga dane
ale czemu w wiadomosciach jest info ze zly link do projektu jest i zeby sie odlaczyc ? :)

apohawk

Mi się odłączać jeszcze nie kazało, ale link faktycznie się zmienił. Na starym urlu też to działa, ale home.php przekierowywuje już na nowy.

http://fti.dn.ua/magnetism/
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

sadze ze to BAM po prostu ma nieaktualne :) Po prostu jak ktos odpala projekt i zmienia to nie zawsze pamieta o wszystkim.
Wazne zeby WU sie nie wysypywaly.
Ktos juz przeliczyl cos? :)

apohawk

Przeliczyłem, ale nie odesłałem, bo czekam aż zespoły odblokują. Nic się nie wysypało. Zauważyłem próbki o dwóch różnych czasach przeliczania. Liczyło się ok. 2x dłużej niż miałem estimate.
No good deed goes unpunished.

apohawk

Można już dołączać do drużyn!  :parrrty:

Jeszcze raz sorry za prześladowanie, Bober  :shame:
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

apohawk: jak to punktuje ? :) Mozesz podac jakies wyniki

apohawk

Na razie mam same pendingi, więc trudno powiedzieć. przykład:
run time   cpu time   claimed   granted
21,490.66     21,438.86     74.33     pending
Trudno mi sądzić po claimed, wiele projektów ma kiepski claimed, a punktuje nieźle.
Jest limit 4 próbki na rdzeń "in progress", jak MW.
ok. 20k na pierwsze miejsce w teamie, może się skuszę ;)
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

no ciekawe jak to punktuje bo czasy to troche jak Docking,Quantum, QMC, a tam 250-300pkt za probke
Jak bedzie wiele mniej to sie wkurze :D

apohawk

Jest pierwszy rezultat:
18,133.35     18,114.37     74.33     74.33

Gorzej nawet od SETI  XD
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

moze zaproponuj na forum projektu watek o tym :) I zapodaj przyklady z http://wuprop.boinc-af.org/results.html przy podobnym sprzecie jak twoim, jak inne projekty punktuja. Moze to pomoze i bedzie jakas zmiana

apohawk

Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce  XD
No good deed goes unpunished.

Sergeant

Pokazywało mi zły link do projektu. Pobrałem kilka próbek, wysypywały mi się z błędem po kilku godzinach liczenia. Opuściłem projekt i podłączyłem się ponownie (teraz nie pokazuje błędnego linku). Pobrałem ponownie próbki i teraz liczą się bez błędów.  ;D Punktacja będzie rzeczywiście cienka. %)

Miał ktoś tak? ;)
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Szopler

Miałem, miałem... ale dwie próbki z błędnego adresu się pobrały i przeliczyły poprawnie.
Potem się już odłączyłem i podłączyłem pod poprawny...

Tomasz R. Gwiazda

to zbieg okolicznosci, po prostu te zle WU sie skonczyly i zaczely byc rozsylane dobre.
U mnie 95% bylo zlych....

apohawk

U mnie wszystkie 40 przeliczyły się poprawnie. Teraz czekam na punkty, bo zapunktowała dopiero jedna.
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Jeśli ktoś ma ochotę załapać się jeszcze na Magnetism to teraz, zostało niecałe 800 próbek.

apohawk

Zostało 541 próbek.
Bufor na linuksie zapełniony - 16 próbek.
No good deed goes unpunished.

KrzychuP

Szkoda, że tylko 16szt. maksymalnie można zmagazynować.
Mielę i mielę tylko ten projekt (PM poszedł przez to w odstawkę), ale chyba do 10k nie dociągnę na tej serii WU.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że coś jeszcze zapodadzą.