Firefox 3 Download Day 2008

Zaczęty przez Bober, 17 Czerwiec 2008, 00:26

Bober


Troll81

Ja już na rc2 jade od tygodnia :D zaraz bedzie download

Pigu


emik

Aktualnie Polska jest na drugim miejscu po USA w ilości osób oczekujących na nowego FF ;D


KrzychuP

Gotowe. Ale goni nas Brazylia!
Znalazłem 1 błąd na stronie w dziale szalone rekordy. Największe wspólne wykonanie utworu na gitarze zostało pobite w tym roku 1 maja na wrocławskim rynku.
Grało razem 1951 osób "Hey Joe" Hendriksa. :P

PBT_marian_boss

A ja nie widzę nowego liska do pobrania, ktoś jeszcze ma taki problem?

Timaxi

#6
Zapisany  :) to jest strona gdzie się skałada tylko deklaracje potem na maila przysyłają ci wiadomość o rozpoczęciu akcji przynajmniej tak mi się wydaje  ;D


KrzychuP

No tak. Chodzi o skoordynowanie akcji pobierania FF. Sądnego dnia wszyscy chętni zostaną poinformowani o możliwości pobierania.

buri

Eeeeee tam ;] Opera rulez :D

Jeśli chodzi o akcje to fajna sprawa, niezły pomysł na reklame wymyślili.

Bober

Ale kicha. Wciąż nie można pobrać. Ciekawe czy w ogóle się to dziś pojawi...

PBT_marian_boss

Wydaje mi się, że dziś nic nie wystawią, jutro pewnie też nie. Znaleźli pewnie poważną dziurkę i ją łatają :)

Troll81

a ja myślę że chcieli zobaczyć które lokalne wersje językowe mają wypuścic w pierwszej kolejności :D

Szopler


KrzychuP

Cytat: Troll81 w 17 Czerwiec 2008, 12:15
a ja myślę że chcieli zobaczyć które lokalne wersje językowe mają wypuścic w pierwszej kolejności :D
Coś w tym jest. Zobaczymy, jakie będą dalsze ruchy.

ka_ga

na forum na ich stronie jest informacja że "trójka" ma się pojawić o 10 czasu kalifornijskiego czyli o 19 naszego

KrzychuP

Poczekamy, zobaczymy, pobierzemy.

emik

Cytat: buri w 17 Czerwiec 2008, 09:56
Eeeeee tam ;] Opera rulez :D

Jeśli chodzi o akcje to fajna sprawa, niezły pomysł na reklame wymyślili.


sam zauważyłem,że nowa Opera 9.5 śmiga aż miło ;D


Troll81

i tak dostanie bęcki od FF3.0. Widziałem testy porównawcze i musze przyznać że ff rządzi jak na razie i ma mniejszą ilość znanych dziur :D a operę lubię bo kumpela robi u nich za testera :D

Pigu

mniej znanych dziur, bo najświeższa :P zobaczymy potem, acz fakt, że się przyzwyczaiłem do ff

Troll81


Bober

No tak. Rekord chcieli bić, ale już teraz ciężko się na stronę dostać. Ale nowej wersji chyba dalej nie ma.

ka_ga

to dziwne gdyby miało nie być, od rana przecież można ściągnąć z wielu stron, tyle że te ściągnięcia nie liczą się do rekordu  :(

emik

Odradzam ściąganie z innych stron gdyż czytając na innych forach dużo jest sygnałów o spreparowanych wersjach z keyloggerami i trojanami - ja osobiście wolę poczekać na download z oficjalnej strony


ka_ga

ok, można już pobrać z http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Troll81

no to nic tylko ssać sać ssać :D

Bober

Zainstalowałem. Niestety mój ulubiony motyw nie działa  :'(

geconboinc

zassane i narazie sie mnie podoba...

   

Szopler

Zassane, zainstalowane i testowane na forum B@P  ;D

Troll81


emik

pobierać można do 20:16 ;D

aktualnie:
Total Downloads : 3,068,747 ;D




PBT_marian_boss

#30
W porównaniu do wersji 2 odczuwam wyraźną poprawę w szybkości ładowania stron :)
- Nie działa dodatek BOINC Stats.
- Nie działa w systemie Win98

Troll81

Win 98 to już nie supportuje sam microsoft :D
Skąd wziąść ten dodatek boincstats??

PBT_marian_boss

Proszę bardzo, podane na tacy: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2524

emik

to chyba rekord pobity:
total download: 11,950,333


tito

Cytat: emik w 19 Czerwiec 2008, 20:22
to chyba rekord pobity:
total download: 11,950,333
Skąd Ci się to wzięło??
Awesome work - we're almost there!

Thanks to the support of the always amazing Mozilla community, we got more than 8 million Firefox 3 downloads in 24 hours. That's more Firefox downloads than we've ever had in a single day -- an impressive feat indeed!

emik

Cytat: tito w 19 Czerwiec 2008, 20:24
Cytat: emik w 19 Czerwiec 2008, 20:22
to chyba rekord pobity:
total download: 11,950,333
Skąd Ci się to wzięło??
Awesome work - we're almost there!

Thanks to the support of the always amazing Mozilla community, we got more than 8 million Firefox 3 downloads in 24 hours. That's more Firefox downloads than we've ever had in a single day -- an impressive feat indeed!

http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord

na dole masz total download - i po najechaniu na każde państwo masz ilość pobrań z danego kraju


Bober

Problem polega na tym, że ten licznik wciąż działa. Więc nie wiem ile poszło do rekordu.

Machloj

ale tylko te 8 milionów pobrań liczy się do rekordu...swoją drogą...może ktoś policzyć jaką muszą mieć przepustowość, że w ciągu dnia bez problemów wysłali 56 000 000 MB? ile serwerów ich obsługuje?

Bober

Oj, ja bym powiedział, że z problemami :P

PBT_marian_boss

Pierwsza luka w Firefoksie 3
Już w kilka godzin po premierze trzeciej wersji przeglądarki Firefox specjaliści z firmy TippingPoint odnaleźli pierwszą lukę w aplikacji.

Okazuje się, że błąd pozwalający na wstrzyknięcie do systemu złośliwego kodu dotyczy zarówno wersji 3, jak i 2 przeglądarki.

Mozilla została już poinformowana przez TippingPoint. Szczegóły błędu nie zostały ujawnione, prawdopodobnie ze względu bezpieczeństwa. Odnalezienie przez TippingPoint luki można zawdzięczać inicjatywie Zero Day Initiative, która oferuje nagrody finansowe odkrywcom nowych błędów.

Odkrycie błędu raczej nie zmniejszy popularności Firefoksa. Przewiduje się, że w ciągu pierwszych 24 godzin pobrano siedem milionów kopii przeglądarki, zaś serwery Mozilli z ledwością nadążały z obsłużeniem żądań.

Źródło: http://hacking.pl/pl/news-7636-Pierwsza_luka_w_Firefoksie_3.html